REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Fotograficzne opowieści o Bugu

Kultura

Coraz szerzej i coraz piękniej udaje się promować unikatowe walory pięknej rzeki Bug, dzięki Ogólnopolskiemu Konkursowi Fotograficznemu "Bug z Nami". Jego pomysłodawcą i organizatorem jest Akademia Umiejętności Pan Hilary i Stowarzyszenie Pan Hilary. 29 grudnia w Bibliotece Miejskiej w Wyszkowie podsumowano piątą edycję konkursu, nagrodzono laureatów i otwarto wystawę konkursowych prac.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Wernisaż V Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Bug z Nami" otworzył występ Chóru Żeńskiego Akademii Umiejętności Pan Hilary pod batutą Izabelli Jaszczułt-Kraszewskiej. Zgromadzonych w Bibliotece Miejskiej powitali Piotr Adler oraz dyrektor Małgorzata Ślesik-Nasiadko. Wśród licznie przybyłych na wernisaż byli autorzy zdjęć tegorocznej edycji konkursu, miłośnicy fotografii i rzeki Bug, a także przedstawiciele partnerów konkursu: Polskiego Banku Spółdzielczego, Gminy Brańszczyk, firmy Quad Europe, Amwin Odszkodowania, Foto Wyszków Bogusław Babis, Architektonicznej Pracownia Projektowa Woytek Smółkowski. Patronami medialnymi konkursu byli: Katolickie Radio Podlasie, portal Podlasie24.pl, Magazyn "Kraina Bugu", tygodnik "Nowy Wyszkowiak" oraz portal "Tuba Wyszkowa". 

O konkursie, o tym, jak z roku na rok rozwija się i cieszy coraz większą popularnością, ale także o zdjęciach nadesłanych do tegorocznej edycji opowiedział Wojciech Smółkowski, przewodniczącego jury, w którym zasiedli także Bogusław Babis i Maciej Kowalski. Wszystkie konkursowe prace zostały pokazane w prezentacji multimedialnej. Na szczególną uwagę jurorów zwróciły w tym roku zdjęcia młodych fotografów, często dzieci, dlatego w przyszłorocznej edycji konkursu zostanie dla nich utworzona oddzielna kategoria konkursowa.  

- Dzięki coraz liczniejszej grupie uczestników naszego konkursu, możemy upamiętniać na fotografiach tajemnice rzeki i skupionego wokół niej świata przyrody i ludzi - podkreślał Piotr Adler. 

Wystawę pokonkursową oglądać można w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie (III p.). Następnie, dzięki mobilnemu systemowi wystawienniczemu, prezentowana będzie w publicznych miejscach Wyszkowa i nadbużańskich gmin.

WYNIKI

I miejsce: Ewa Siwiecka z Marek za zdjęcie „Wianku, znajdź mi dobrego męża” (nagroda 600 zł i prenumerata Krainy Bugu)

II miejsce: Małgorzata Pawelczyk z Białegostoku za zdjęcie „Kraina szczęśliwych krów” (400 zł i prenumerata Krainy Bugu)

III miejsce: Grzegorz Jakimiuk z Siemiatycz za zdjęcie „Wrześniowy drogowy” (250 zł i prenumerata Krainy Bugu)

III miejsce: Lubow Szlihta z Legionowa za zdjęcie „Wędkarz z dzieckiem” (250 zł i prenumerata Krainy Bugu)

Wyróżnienia (100 zł):

Maciej Bechta z Warszawy za zdjęcie „Na drugi brzeg”

Maciej Cmoch z Siedlec za zdjęcie „Zima zimorodka”

Łukasz Obrębski z Wyszkowa za zdjęcie „Bug nad Bugiem 100-lecie MZKS Bug Wyszków”

Bogdan Sikorski z Warszawy za zdjęcie „Na uwięzi”

Waldemar Sokołowski z Michałowic za zdjęcie „Drugi brzeg”

Nagroda "Zdjęcie internautów” (300 zł): Marta Kałnaus z Białegostoku za zdjęcie „Nadbużańska Azja”

Najlepsze zdjęcie w kategorii dzieci i młodzież: Julia Koch z Warszawy za zdjęcie „Przebudzenie”

Nagrodę specjalna za propagowanie sztuki fotografii wśród dzieci i młodzieży: Anna Kańkowska-Rogala z Sokołowa Podlaskiego nauczycielka Zespołu Oświatowego w Nowej Wsi.

Fot. E. Czechowska/ B. Babis/ M-GBP w Wyszkowie

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Głosowanie nad odwołaniem starosty - jest termin
A czy PIS jak przejmował rządy liczył kasę, jak zwalniał ludzi??????
do mieszkańca
Jedyny taki bal. Zespół Szkół nr 3 bawił się na studniówce!
Pani Sawicz -przepiękna kobieta. Prawdziwa dama, zawsze z klasą i wdziękiem
Magda
Głosowanie nad odwołaniem starosty - jest termin
A czy PSL policzył ile kasy potrzeba na odprawy dla ewentualnych zwalnianych ze stanowisk urzędników ? To na pewno nie tylko starosta
mieszkaniec
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Niedziela
Styczeń 2023
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Franciszka, Konstancji, Salomei

REKLAMA