REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Nowy starosta ma być z PSL

Powiat

Tak wynika z koalicyjnych rozmów w Radzie Powiatu, która w styczniu podejmie kolejną próbę odwołania obecnego starosty Jerzego Żukowskiego (na zdj.) i całego zarządu powiatu. Brakujący dotychczas dwunasty głos zapewniła koalicji większościowej była radna PiS Ewa Bartosiewicz.

REKLAMA

Do przewodniczącego Rady Powiatu wpłynął wniosek o odwołanie starosty Jerzego Żukowskiego. Pod wnioskiem podpisali się: Ewa Bartosiewicz, Paweł Deluga, Bogusław Frąckiewicz, Wojciech Kozon, Tadeusz Kuchta, Adam Mróz, Agnieszka Ołdak-Prokop, Bogdan Pągowski, Adam Turek. Wniosek popierają także radni Katarzyna Wysocka, Piotr Wykowski i Sławomir Pędzich, co stanowi minimum 3/5 głosów ustawowego składu rady. Wnioskodawcy powołują sie w nim na wcześniej przywoływane argumenty, bo warto przypomnieć, że to nie pierwszy wnosek o odwołanie starosty Żukowskiego, iż utracił on większość koalicyjną w Radzie Powiatu i Zarządzie, co utrudnia sprawowanie funkcji, wpływa na podejmowanie decyzji, atmosferę w organach powiatu i wizerunek powiatu. 

- W świetle powyższego oraz w obecnej sytuacji na czele Powiatu Wyszkowskiego powinna stać osoba mająca zaufanie oraz poparcie organów Powiatu tak, aby odpowiedzialność stanowiła spójną całość. Uważamy, że zmiana na stanowisku Starosty Powiatu Wyszkowskiego jest konieczna - piszą radni wnioskujący o zmianę starosty. 

Wniosek zostanie przedstawiony radnym na sesji 28 grudnia - przewodniczący Rady Powiatu skieruje go wówczas do prac w komisji rewizyjnej, która ma 30 dni na wydanie opinii. Jak mozna się spodziewać, będzie ona pozytywna, a zatem na styczniowej sesji zostanie poddane pod głosowanie odwołanie starosty, co będzie równowznaczne z odwołaniem całego  zarządu powiatu, który obecnie pracuje w składzie: Jerzy Żukowski, Leszek Marszał, Teresa Czajkowska, Paweł Deluga, Bogusław Frąckiewicz. Głosowanie będzie tajne. 

- Tajne ale jawne bo wiadomo, kto zagłosuje, kto nie podejdzie do głosowania - mówi zartobliwie Bogdan Pągowski.

Ma trochę racji, gdyż można się spodziewać, że za odwołaniem starosty zagłosuje przynajmniej dwunastka radnych, którzy popierają wniosek, a zatem radni PSL, komitetów wyborczych popierających burmistrza Grzegorza Nowosielskiego, okeślający się jako radny niezależny Adam Turek oraz była radna PiS Ewa Bartosiewicz. Jeśli uda się odwołać zarząd, już dwa dni później przewodniczący Rady Powiatu zapowiada zwołanie sesji nadzwyczajnej, na której powołany zostanie nowy starosta a ten zaproponuje skład nowego zarządu. nieoficjalnie mówi się, że najwyższe stanowisko w powiecie ma objąc ktoś z PSL - Wojciech Kozon lub Tadeusz Kuchta.  

- Starosta ma być z PSL, tak wynika z rozmów koalicyjnych - przyznaje przewodniczący Rady Powiatu. 

To trzecia próba odwołania starosty przez powstałą w 2021 r. nową koalicję, która odsunęła od władzy PiS, ale mimo uzyskania większości w Radzie nie udało jej się odsunąć od władzy PiS-owskiego starosty i członka zarządu Teresy Czajkowskiej. W liczącej 19 mandatów Radzie Powiatu koalicji zabrakło dotychczas jednego głosu do zmiany starosty i zarządu (miała ich 11 zamiast wymaganych 12). Tym razem sytuacja wygląda inaczej, bo pojawił się brakujący 12 głos - Ewy Bartosiewicz. Podczas pierwszej próby odwołania starosty Ewa Bartosiewicz nie uczestniczyła w sesji. Za drugim razem wstrzymała się od głosu.

 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Zmiana
Sobczak dał zielone PiSkorskiej?
Messi
PSLowa lista zmian: 1. T.Boroński 2. M.Sycik 3. J.Mroczkowski 4. E.Cyma-Domalewska 5. M.Markowski 6. G.Suchenek 7. K.Domalewska 8. M.Krzyżański + szeregowi pracownicy starostwa
roms
Czytam i nie dowierzam "iż utracił on większość koalicyjną" zatem musi odejść z zajmowanego stanowiska. W stanie wojennym degradowano niewygodnych kierowników uzasadniając: utracił zdolność kierowania zespołem ludzi. Jeszcze tak nie było żeby było jak nie było.
nikolas
Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka
do nikolas
Żukowski nigdy wilkiem nie był ;)))
Nikolas
To fakt ale go poniosą
ale jaja
Kandydaci na starostę - miód malina
Zenon
Ciekawe czy wrócą starzy dyrektorzy do jednostek, którzy zapłacili zwolnieniami przez rozgrywki partyjne. Aż trudno uwierzyć, że to się działo w naszym powiecie, ale niestety tak było.
jaja ale!
A Żukowski to kiedy zdobył odpowiednie wykształcenie, doświadczenie? Zanim dostał synekurę w KRUS był zwykłym sklepikarzem.
PiS
Działacze PiS u ale was obecna koalicja załatwiła, sami żeście się wykosili. Wystarczyło wami trochę pomanipulowac. Na górze otwierają szampana. Będą mieli starostę, zarząd bo radę już mają. Brawo PSL, tylko teraz nie oddajcie powiatu bo zawsze, od 1956r. był peeselu.
WWY
W powiecie rządziło PSL to były narzekania, że poobsadzali swoimi stanowiska a po wyborach ekscytacja, że nowe władze powiatowe ich pozmieniają. A teraz narzekania, że nowa ekipa zamieniła PSLowców na swoich. Wniosek z tego taki, że pewnie narzekają ci, co potracili stanowiska bo ich koledzy stracili władzę. Swoją drogą to żenujące, że chyba w żadnej instytucji podlegających pod JST na stanowiskach kierowniczych nie można znaleźć nikogo kto by to stanowisko zajmował z powodu odpowiednich kompetencji.
Do Messi
Nic dodać, nic ująć. Tyle szkody narobili, że cieżko będzie teraz to ogarnąć. Boroński tak rządzi, że z końcem roku pozbył się pogotowia. A co na to starosta Żukowski? Patrzył na to wszystko i palcem nie kiwnął, aby zatrzymać te poczynania.
do Zmiany
Pani Bartosiewicz ma swój rozum i nikt nie musiała jej dawać zielonego światła! A kim jest Sobczak teraz?
Rozum
A kim jest pani Bartosiewicz bez synekury?
Iwona
I tak długo ta żenada i rujnowanie jednostek trwało, najwyższy czas to zmienić, a co do zmiany dyrektorów, to Messi masz rację. Szpital, PUP, zresztą nie będę wymieniała, bo zrobiłeś to celująco
prowincjonalny Messi
Pani Ewa powinna postąpić jak poprzednio czyli nie brać udziału w wyborach starosty, bo na tym najwięcej zyskuje. Czy zastąpienie nieudolnego Żukowskiego innymi niekoniecznie sensownymi osobami, Kozonem byłem kierownikiem KRUS i chyba byłym mężem urzędniczki czy Kuchtą, urzędnikiem (najmniej możliwa kandydatura bo chce być najbardziej samodzielny z tych kandydatów) jest dobrym rozwiązaniem ? W poczekalni jeszcze czeka wice Marszał, człowiek Nowosa, synuś prezesa, który także odpowiada za bałagan, który jest w starostwie. Przy obecnej sytuacji to może z nudów coś zrobią przez ten 1,5 roczny okres, a przy nowym rozdaniu to będzie czarna dziura i Pani Ewa będzie za to odpowiadała, bo pewnie każdy pomyśli, że przekupna, nie potrafi wytrzymać 5 lat bez zmiany opcji, że poczuła, że zmienił się wiatr i teraz będzie opcja antyPiS. Co do zmiany stanowisk to i tak w starostwie są najniższe pensji i ludzie szukają lepszych opcji. Do szpitala zamiast obecnego wróci może pani Cecylia. Poczekamy z
do prowincjonalny Messi
Pani Bartosiewicz postąpiła tak właściwie. Taką decyzję powinna podjąć już wcześniej
Barbara
Czy zaczęło sie już pakowanko?
mieszkaniec
Skoro starostą ma być ktoś z PSL zamiast Marszała to pewnie na listach PSL do Sejmu nie będzie znanej osoby, żeby nie robić Nowosowi konkurencji gdy będzie kandydował od Hołowni. Nie będę głosował na tą kandydaturę. Jaki na tym biznes zrobiła pani Bartosiewicz, bo z strony lokalnej polityki strzeliła sobie w stopę, stała się przedmiotem a nie podmiotem tej nieciekawej układanki.
do mieszkańca
Widać, że nie w smak Ci decyzja Bartosiewicz, ale na szczęście nie Ty decydujesz
mieszkaniec
Tak, już się pakuję. Ha ha ha.
Do mieszkańca
A to Ty jesteś z tej plejady gwiazd z 2 komentarza od góry? Wiedziałam ....
Muł z Ostrołęki
Incydent w Brańszczyku z tłumaczem Piskorskim to większa wina Bartosiewicz czy kancelarii prezydenta? Zrobili kozła z Bartosiewicz dla pokrycia własnej niekompetencji. Głowy to powinny polecieć w służbach, które do tego dopuściły, ale wyszło jak to w tekturowym państwie PiS. Struktury bezlitośnie potraktowały naszą radną, a inna chodząca kompromitacja z Zabrodzia jest dziwnie tolerowana.
Bielińska
Nie dziwię się Pani Ewie i jej decyzji. Cieszę się, że wyszkowskie szambo PiS zostanie sprowadzone do właściwego poziomu.
do Bielińskiej
Popieram
jola
Pani B. wraz z byłym mężem to ciekawy nabytek ha, ha
lola
Nie mniej ciekawy od panny Cz. bez męża, rodziny heh
Lech
Pani B.po kompromitacji została usunięta z szeregów prawicy ale innym to nie przeszkadza. Liczy się głos i moja kasiora. Tyle w temacie
Do Lecha
Jak nie jesteś w temacie, to się nie wypowiadaj.
do joli
Oj chciałabyś być na miejscu pani Bartosiewicz, ale jak widać zazdrość przez Ciebie przemawia, tak jak przez wielu innych.
Czas na Somiankę. Tadek prowadź, nie daj się wykol
Bardzo dobrze, wybierzcie Tadka Kuchtę, wreszcie z Wójtem Żołyńskim zrobią sporo inwestycji, poleci kasa od Marszałka we właściwym kierunku. Już dawno nie było starosty z Somianki i po wyborach będzie dobra kontynuacja z Tadeuszem. Do takiej adwokatki jak Bartosiewicz i tak nigdy nie pójdę bo ona jest za a nawet przeciw, dobrze, że są takie osoby, które chcą zrobić nam dobrze. Żukowski to nie Sobczak nie ma co się bać tylko odwoływać. Coś mu w województwie znajdą bo Wyszyńska to nie da się wygonić z KRUSu., do sklepu pewnie nie wróci.
wPotylicę
Ten co raił nam, jak pomylony, Andrzejewskiego, teraz wciska Czajkowską. Weź tabletkę na wstrzymanie gościu.
wyborca
A nie może być z Samoobrony , musi być koniecznie z PSL ?
Do wyborcy
A nie możesz ty trochę pomyśleć, tylko robić z siebie.......?
do wPotylicę
Czajkowską to nikt tam nie bierze pod uwagę, teraz PSL będzie rozdawał karty,
Zenek
Już dzielą stołki i kasę a jeszcze ....starosty nie odwołali. Ludu widzisz co Cię czeka???
Do Muł z Ostrołęki
O mężu Pani B.mozna poczytać bo jest słynny w dobie obecnych poczynań Rosji i nie da się ukryć prawdy albo odwrócić kota ogonem.
Zawiedliście
Można też pominąć twój subiektywny stosunek i wyrobić sobie własne zdanie. Wystarczy go z uwagą posłuchać. Nie masz startu.
Seba
Sklepową weźcie. W krótkim czasie z powiatu będzie stajnia bez potrzeb.
do Seby
Ale sklepowa też do odstrzału
Comil
No tak zawsze siedziała przy staroście nie wiadomo dla czego? Pewnie się uczyła.
Do Comila
Bo oni przecież po jednym fachu
Hania
We wcześniejszych komentarzach ktoś pisał, że pogotowie przechodzi w obce ręce. Jak starosta mógł do tego dopuścić??????? Baza jest, personel jest, karetki nowe szpital dostał, a Boroński co? Pozbywa się pogotowia, które w szpitalu było od lat.
Do Hani
A Ciebie to dziwi? A dlaczego poodchodzili ortopedzi?
Dorota
To wszystko jest tak smutne i tak przykre że już nic nie może dziwić.
Ratownik
Do Hani błędnie poinformowanie Pogotowie nie przechodzi w obce ręce tylko do właściciela który wypożyczył stację szpitalowi na pewien czas.
do Ratownika
Ty chyba sam nie wierzysz, co piszesz. Co wypożyczył szpitalowi? Personel szpitalny, pomieszczenia szpitalne. Zarówno personel jaki i pomieszczenia są szpitala, więc co ty za głupoty wypisujesz!!!!!
Ratownik
Gdzieś dzwoni tylko nie wiesz gdzie.Co z tego że pogotowie stacjonuje w szpitalu? W okolicznych ZOZ ach funkcjonuje poza szpitalem. Ważny jest tylko kontrakt na usługi płacony przez NFZ .a ten kontrakt od lat jest w rękach wojewódzkich stacji pogotowia i tyle. Szpital od wielu wielu lat jest podwykonawcą usług. Pracuję tu więc nie chcę abyś ludzi wprowadzał w błąd.
do Ratownika
Czyli jesteś zatrudniony w szpitalu, a gdzie będziesz zatrudniony od kwietnia, jeśli dotrwasz? Gdzie będzie zatrudniony pozostały personel, dyspozytorki?
Magda
Do Ratownika - Hahahahaha , Zaraz się okaże, że lądowisko też nie jest szpitala. Jak to jest Panie ratowniku?
Ratownik
Widzę że zero wiedzy posiadacie o pogotowiu. Jako kontraktowy pracownik pracuje tam gdzie chcę. Dyspozytorki od lat nie ma takich ?!!!! a lądowisko szpitala jest dla helikopterow ,muszą lądować bo mamy SOR. Z takim rozeznaniem tematu to tylko bzdury można pisać drodzy internauci.
Krysia
Piszcie sobie co chcecie, a ja i tak bardzo się cieszę, że będą zmiany. Jeden mądzdrzejszy od drugiego. A Tobie ratownik życzę powodzenia w nowym miejscu pracy
Iwonka
A co tak zamilkliście? Cieszcie się idą zmiany!!!! Na lepsze oczywiście
do ratownika
Może podzielisz się swoją radością z nowego miejsca pracy?
Ratownik
Jest ok.
do Ratownika
Hahahaha, jakbym nie wiedział, jak jest
Wyszków tonie.
Jakie zmiany Krysiu, kto za kilka tysięcy będzie chciał pracować w tym bałaganie, już g....o. zaczyna wchodzić do wentylacji. Nowos, PiS i PSL tak powycinali najlepszych w swoich ekipach, żeby rządzić do końca świata i jeden dzień dłużej, że zostali sami potakiwacze i chciwi na kasę z naszych podatków. Ten bezklas jest od wielu lat i nikt z tego nie robi problemu, oprócz kilku radnych.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Jedyny taki bal. Zespół Szkół nr 3 bawił się na studniówce!
Pani Sawicz -przepiękna kobieta. Prawdziwa dama, zawsze z klasą i wdziękiem
Magda
Głosowanie nad odwołaniem starosty - jest termin
A czy PSL policzył ile kasy potrzeba na odprawy dla ewentualnych zwalnianych ze stanowisk urzędników ? To na pewno nie tylko starosta
mieszkaniec
Wszystko się udało poza... frekwencją
Mnie się nie podoba to, że wydział promocji zajmuje się konfliktowaniem środowisk, dzieleniem ludzi na lepszych i gorszych, podkradaniem imprez ich twórcom, podłym i pozbawionych szacunku stosunkiem do mieszkanów (patrz: cytaty ze spotkania komisji w stosunku do mieszkańców), przepieprzaniem pieniędzy na bezsensowne inwestycje, których nie chcą mieszkańcy (patrz: np. napis na placu), wpieraniem wyłącznie inicjatyw "swoich" ludzi (to widać przy konkursach ofert). Nie podoba mi się, że to nie jest wydział dla realizacji potrzeb mieszkańców i słuchania ich, a do realizacji niespełnionych ambicji członków wydziału, którzy w zasadzie działają pod siebie, pod swoje interesy, a jak ktoś przyjdzie na wydarzenie to nieistotny, nieplanowany gratis. Dlatego też, co widać w artykule nie ma w ogóle autorefleksji nad przyczynami niepowodzeń imprez. To nie ich wina. Ludzie są do bani.
Maniek Maniuś
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Niedziela
Styczeń 2023
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Franciszka, Konstancji, Salomei

REKLAMA