REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Zainspirowani Mangą

Kultura

Ośrodek Szkolno  - Wychowawczy w Wyszkowie 7 grudnia zaprosił miłośników sztuki na wystawę prac uczniów zainspirowanych japońskimi komiksami i filmami animowanymi.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Autorami prac są uczniowie Ośrodka Szkolno - Wychowawczego: Julka Ekalt i Mateusz Roguszewski. Wystawa obejmuje 42 prace wykonane markerami. Głównym źródłem inspiracji są japońskie komiksy i filmy animowane. W pracach zawarte są indywidualne interpretacje zwierząt i postaci w komiksowym ujęciu, gdzie przeważa wyraźny kontur i nasycona kolorystyka. Wystawę otworzyła Irena Filipowicz instruktor plastyki w WOK “Hutnik”:

- Co jakiś czas udostępniamy naszą galerię do prezentowania prac przez Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Wyszkowie. Tym razem mamy wystawę zainspirowaną Mangą - mówiła.

-  Bardzo nam miło, że w ten zimowy dzień dotarliście do nas - powiedziała Edyta Jarosz, dyrektor  Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w  Wyszkowie. - Jest to dla nas ogromna radość, że dwójka naszych uczniów, Mateusz i Julia, wykorzystali swoją szansę i na przestrzeni ostatnich dwóch lat  przygotowywali tę wystawę. Obrazy są odzwierciedleniem zainteresowań i pasji twórców. Dlatego nasza radość jest duża. 

Koordynatorką i patronem wystawy jest Marzena Szulc, nauczycielka sztuki w SOS-W.

- Nasi młodzi artyści od dziecka zajmowali się rysowaniem, ponieważ to kochają, ponieważ to lubią i bardzo się w to angażują, wkładają masę pracy i wysiłku. Ekspozycja jest spójna pod względem treści, formy i techniki wykonania - zaznaczyła.

Podczas wernisażu odbyły się także mini warsztaty rysunku "furry" poprowadzone przez Julię Ekalt, w których udział wzięli uczniowie SP nr 4 w Wyszkowie. Wystawę można oglądać w WOK „Hutnik” do 7 stycznia.

Mateusz Roguszewski - jego nick to „Red”, ma 18 lat. Swoją przygodę z rysowaniem rozpoczął w 2007 roku, choć od dziecka uwielbia pracę z kredkami. Najbardziej inspiruje go Eiichiro Oda twórca „One Piece”. W przyszłości marzy o profesjonalnym zajmowaniu się rysunkiem, jako projektant artystyczny lub tatuażysta. Wielbiciel form komiksowych, obdarzony niezwykłą wyobraźnią, nie boi się zaskakujących, śmiałych zestawień kolorów. 

Julka Ekalt - ma 14 lat. Od wczesnego dzieciństwa interesowała się rysowaniem. Jej inspiracją jest animatorka YouTube Ava G, która zajmuje się animowaniem i rysowaniem „furry”. Z czasem zaczęła nabierać wprawy i tworzyć własne postaci, fursony i hybrydy. Uwielbia także pisać różnego typu „Roleplay”, historyjki oraz animacje. Uczestniczka wielu konkursów plastycznych. Należy do czołówki najbardziej kreatywnych osób w szkole. Odznacza się niezwykłą pracowitością, wytrwałością, łatwością spostrzegania i znakomitą wrażliwością kompozycyjną. Głównymi bohaterami jej prac są zwierzęta. W jej malarskim świecie, autentyzm przeplata się z fantazją.

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


Wyszkówwystawa "Manga"Ośrodek Szkolno  - Wychowawczy w WyszkowieWOK "Hutnik"

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Głosowanie nad odwołaniem starosty - jest termin
A czy PIS jak przejmował rządy liczył kasę, jak zwalniał ludzi??????
do mieszkańca
Jedyny taki bal. Zespół Szkół nr 3 bawił się na studniówce!
Pani Sawicz -przepiękna kobieta. Prawdziwa dama, zawsze z klasą i wdziękiem
Magda
Głosowanie nad odwołaniem starosty - jest termin
A czy PSL policzył ile kasy potrzeba na odprawy dla ewentualnych zwalnianych ze stanowisk urzędników ? To na pewno nie tylko starosta
mieszkaniec
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Niedziela
Styczeń 2023
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Franciszka, Konstancji, Salomei

REKLAMA