REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

OSP Zabrodzie wzmacnia swoje otoczenie

Powiat

Ochotnicza Straż Pożarna w Zabrodziu zrealizowała z grantu od Polskich Sieci Elektroenergetycznych w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie" projekt pod nazwą: „Zabezpieczenie mieszkańców gminy Zabrodzie na wypadek przerw w dostawie energii elektrycznej poprzez zakup agregatu prądotwórczego jednofazowego oraz remont i modernizację agregatu prądotwórczego dużej mocy".

Galeria zdjęć


REKLAMA

Celem projektu był zakup mobilnego agregatu jednofazowego ze stabilizacją napięcia do zasilania czułej aparatury medycznej i urządzeń do podtrzymywania życia takich jak koncentratory tlenu, respiratory itp. oraz remont i modernizacja agregatu siłowego do zasilania kilku obiektów mieszkalnych lub budynków użyteczności publicznej w tym infrastruktury ważnej dla funkcjonowania gminy takich jak stacja uzdatniania wody czy oczyszczalnia ścieków.

Zakup agregatu prądotwórczego jednofazowego, przedłużaczy oraz remont i modernizacja agregatu trójfazowego pozwolą przez kilka lat na lepsze zabezpieczenie mieszkańców na wypadek długotrwałych przerw w dostawie energii elektrycznej. Realizacja projektu będzie także miała znaczenie dla całego powiatu oraz województwa, posiadanie tego typu sprzętu przez jednostkę OSP w KSRG pozwala na zadysponowanie jednostki w dowolne miejsce na terenie Mazowsza w celu zapewnienia dostaw energii.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie" to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek - np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

OSP Zabrodzie

 

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


ZabrodzieOSP Zabrodzieprojekt z grantu PSE"WzMOCnij swoje otoczenie"gmina Zabrodzie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Głosowanie nad odwołaniem starosty - jest termin
A czy PIS jak przejmował rządy liczył kasę, jak zwalniał ludzi??????
do mieszkańca
Jedyny taki bal. Zespół Szkół nr 3 bawił się na studniówce!
Pani Sawicz -przepiękna kobieta. Prawdziwa dama, zawsze z klasą i wdziękiem
Magda
Głosowanie nad odwołaniem starosty - jest termin
A czy PSL policzył ile kasy potrzeba na odprawy dla ewentualnych zwalnianych ze stanowisk urzędników ? To na pewno nie tylko starosta
mieszkaniec
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Niedziela
Styczeń 2023
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Franciszka, Konstancji, Salomei

REKLAMA