REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Ostatnie takie dofinansowanie dla gmin

Powiat

Ponad 20,2 mln zł w ramach PROW trafiło do trzynastu gmin i powiatów z regionu ostrołęckiego na przebudowę oraz budowę dróg, a także na uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej. Wsparcie otrzymały cztery gminy z powiatu wyszkowskiego: Długosiodło, Somianka, Zabrodzie i Rząśnik. To już ostatnie z umów podpisywanych z unijnej perspektywy finansowej 2014-2020.

REKLAMA

W ramach PROW 2014-2020 w tym roku dofinansowane zostały 62 projekty dotyczące wsparcia na remonty i budowę dróg gminnych oraz 49 na uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej, z czego w sumie 13 z subregionu ostrołęckiego. 

Gmina Długosiodło otrzymała wsparcie na budowę drogi gminnej nr 440228W Długosiodło-Stare Bosewo. Inwestycja obejmuje 2,7 km drogi. Samorząd Mazowsza na jej realizacjię przeznaczy 2 mln zł wsparcia unijnego.

Gmina Somianka już niebawem przebuduje drogi Dębiny - Wólka Zatorska. Prace będą prowadzone na odcinku drogi o długości 1,3 km. Sejmik województwa mazowieckiego na ten cel przeznaczy ponad 861 tys. zł z UE.

Gmina Zabrodzie dofinansowanie unijne od samorządu województwa w wysokości 422 tys. zł przeznaczy na przebudowę drogi na działce nr 266 w Kicinach. Inwestycja obejmuje przebudowę drogi o długości 944 mb.

Gmina Rząśnik już niebawem dzięki ponad 2,4 mln zł dofinansowania uporządkuje gospodarkę wodno-ściekową. W ramach projektu rozbudowana zostanie stacja uzdatniania wody i wybudowana będzie sieć wodociągowa i sieć kanalizacyjna w Ochudnie.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

 

 

 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Jedyny taki bal. Zespół Szkół nr 3 bawił się na studniówce!
Pani Sawicz -przepiękna kobieta. Prawdziwa dama, zawsze z klasą i wdziękiem
Magda
Głosowanie nad odwołaniem starosty - jest termin
A czy PSL policzył ile kasy potrzeba na odprawy dla ewentualnych zwalnianych ze stanowisk urzędników ? To na pewno nie tylko starosta
mieszkaniec
Wszystko się udało poza... frekwencją
Mnie się nie podoba to, że wydział promocji zajmuje się konfliktowaniem środowisk, dzieleniem ludzi na lepszych i gorszych, podkradaniem imprez ich twórcom, podłym i pozbawionych szacunku stosunkiem do mieszkanów (patrz: cytaty ze spotkania komisji w stosunku do mieszkańców), przepieprzaniem pieniędzy na bezsensowne inwestycje, których nie chcą mieszkańcy (patrz: np. napis na placu), wpieraniem wyłącznie inicjatyw "swoich" ludzi (to widać przy konkursach ofert). Nie podoba mi się, że to nie jest wydział dla realizacji potrzeb mieszkańców i słuchania ich, a do realizacji niespełnionych ambicji członków wydziału, którzy w zasadzie działają pod siebie, pod swoje interesy, a jak ktoś przyjdzie na wydarzenie to nieistotny, nieplanowany gratis. Dlatego też, co widać w artykule nie ma w ogóle autorefleksji nad przyczynami niepowodzeń imprez. To nie ich wina. Ludzie są do bani.
Maniek Maniuś
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Niedziela
Styczeń 2023
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Franciszka, Konstancji, Salomei

REKLAMA