REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Rusza budowa napisu na pl. Miejskim

Miasto

Gmina Wyszków uzyskała pozwolenie na budowę i zakupiła napis, który ma promować Wyszków. Ledowy neon z nazwą miasta stanie w centralnym punkcie pl. Miejskiego. Wykonawca zabezpieczył już plac budowy.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Biało-czerwone taśmy odgradzające i żółta tablica informacyjna, które wczoraj pojawiły się na pl. Miejskim, zwiastują przystąpienie przez gminę Wyszków do realizacji najbardziej kontrowersyjnej tegorocznej inwestycji, którą wprowadzono do budżetu w trakcie roku. Mowa o budowie napisu "Wyszków", który ma stanąć na pl. Miejskim i - zdaniem urzędników i radnych, którzy poparli ten projekt - promować miasto. Na to zadanie w budżecie zarezerwowano 180 tys. zł. Jak dowiadujemy się z tablicy informacyjnej inwestycji, gmina zakupiła napis od agencji reklamowej Redeye Group z Warszawy, która realizowała wcześniej podobne zlecenia w innych miastach, głównie dla sieci handlowych i firm komercyjnych. Zakup napisu to jednak nie koniec. Realizując to zadanie, gmina wynajęła dwoje projektantów - Annę Kanclerz i Wojciecha Plesiewicza, inspektora nadzoru, którym został Marek Wiesiołek oraz kierowika budowy - to zadanie powierzono Janowi Rzemkowi. Ponadto na wykonawcę robót budowlanych gmina wybrała firmę Moderator z Wyszkowa. Napis ma mieć wymiary około 1,7 metra wysokości na 11 metrów długości. Aby go zbudować, zdemontowano białe, podświetlane, plastikowe kubiki, gdyż - zdaniem naczelnik wydziału promocji Edyty Wittich - nie spełniły one swojej roli. 

Jaki był tryb wyłonienia dostawcy napisu, finalny koszt jego zakupu i instalacji oraz jaki jest termin montażu, dowiemy się, gdy burmistrz udzieli nam odpowiedzi na pytania, które zadaliśmy mu ponad tydzien temu. Z całą pewnością gmina nie dokonała zakupu w drodze przetargu publicznego. 

Czytaj także: 

Burmistrz i koalicja nie chcą oszczędzać na napisie

Umrzeć za napis z czekoladą w ręku...

"Zostaniemy za to ocenieni". Radni postawili na... napis

 

 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Wyszków
I wyszkowiane będą mieli świecący prezent na gwiazdkę. W połączeniu z pięknie ubraną choinka będzie na placu prawdziwie świąteczny nastrój. Bardzo dobry pomysł.
mieszkanka
znacznie lepszy pomysł, to lodowisko dla dziec, na które podobno niema pieniędzy
Ostro
Pomyślcie wszyscy pracujący po za Wyszkowem, którym rządząca "elyta" tam stworzyła miejsca pracy , o płaceniu podatków w miejscu pracy. Niech swoje pomysły finansują wyszkowska "elyta".:)
Lodowisko
Lodowisko kosztuje gminę 200.000zl za 3 miesiące funkcjonowania. Napis jest elementem stałym, który można wykorzystywać do różnych przestrzennych instalacji tylko trzeba mieć ciekawe pomysły. Teraz można dodać kolorowo ubrane choinki i rozstawić szopkę która była rozkładana na placu pod kościołem sw. Idziego a na drewnianych pergolach rozwiesić kolorowe światełka. Będziemy mieli miejsce świątecznych i sylwestrowych spotkań.
Stonoga
W tym ciemnogrodzie nie będzie niestety lodowiska, gdzie można aktywnie spędzić czas samemu i ze znajomymi, będzie za to napis przy którym można się spotkać i pi....ć flaszkę, zapalić fajka, bo to głównie się teraz na placu odbywa.
Lodowisko
Lodowisko
Lodowisko
Lodowisko, lodowisko
Lodowisko
Stonoga potwierdzam
Ekonomika
Napis,, Wyszków ,,= reklamówka z biedry i procent za konsultacje dla żuli .Lodowisko -fajna zabawa na powietrzu i uśmiech na twarzach dzieci .Pieniądze to nie wszystko .A wyszkowskie żule i tak wybiorą kasę.
Wyszkowianka
Oddam burmistrza w dobre ręce, do kogoś, kto nauczy jego gospodarności, prawdomówności, słuchania, szacunku dla innych i życzliwości.
mieszkaniec
Każdy zdrowo myślący widzi, że w Wyszkowie nadal rządzi postkomuna i jest to coraz gorszy okres dla miasta. W okresie PRL to chociaż Wyszków był jednym z większych miast, było trochę grosza, były inwestycje i to się jakoś kręciło. Teraz rządzi nieudolny gburmistrz, otaczający się ekipą potakiwaczy oraz urzędnikami i prezesikami marnych umiejętności, nie ma osiągnięć ta pseudoelita, żyje się w Wyszkowie coraz drożej a zamiast inwestycji mamy kolejne wizualizacje i kiczowate postumenty. Nawet tak sztandarowa obwodnica śródmiejska zakończyła się w polu. Czy wyszkowian, głównie tych młodszego pokolenia, nie stać na wolność i odrzucenie tej skompromitowanej władzy ?
roms
Nie bardzo rozumiem komentarz "mieszkańca" zatem wtrącę, że obecny włodarz miasta ma nieporównanie większe możliwości gospodarzenia niż peerelowski.
mieszkaniec2
Ma większe możliwości, tylko w jakim kierunku to poszło ? Neon za prawie 200 tysięcy ? Dlaczego alternatywą jest tylko niewielka grupka mądrych osób skupionych wokół radnych Szczerby i Osika ? Czy Wyszków dał się oszukać propagandą rządzącej ekipie pod wodzą gburmistrza ? Może sensowne kandydatury na wybory do przyszłego Sejmu? Może zjednoczona prawica, z Wyszkowa, wystawi osoby z zasadami jak Teresa Czajkowska a może nawet Marka Głowackiego. W innym przypadku będzie dalsza patologia w Polsce jak i w Wyszkowie.
mieszkaniec3
Jaka zjednoczona prawica? Wyszkowski PiS jest zjednoczony ale z Nowosielskim czyli Polska 2050 Hołowni. Nadzieją dla miasta jest tylko grupa prawych ludzi współpracujących ze Szczerbą i Osikiem.
roms
@mieszkaniec 1,2,3. - Pięknoduchostwem nie wygrywa się wyborów. Z całym szacunkiem dla wymienionych nazwisk, ale opozycyjność typu: szarpanie za nogawki, jest mało konstruktywne. Cudowne dziecko wyszkowskiej demokracji zaistniało w wyniku półtorarocznej, profesjonalnej kampanii. Grzegorz Nowosielski został burmistrzem bo odpowiednio wcześniej tego CHCIAŁ! Nie czekał na "wystawienie" jego kandydatury przez jakiś kolektyw. Czy w tej chwili jest ktoś taki kto CHCE, bo o wytypowywaniach coś niecoś słychać. Podobnie jak o wyborach parlamentarnych.
mieszkaniec2
roms, masz problem z logicznym myśleniem. gburmistrz już w pierwszej kadencji się nie sprawdził, obiecywał poprawę, wybory w 2006 roku były wyborem między "dżumą i cholerą", ludzie wybrali "cholerę", która infekuje wyszkowian prawie 20 lat. Te działania radnych Szczerba czy Osik to nie szarpanie za nogawki tylko zwykła ludzka przyzwoitość i przedstawianie alternatyw, bo to jedyny komitet, który podczas kampanii wyborczej przedstawił program działania na kadencję. Są w opozycji więc kontrolują działania władzy. To nie pięknoduchostwo tylko zatrzymanie "nienormalności", która opanowała miasto. W wyborach do Sejmu ma ponoć wystartować gburmistrz, jeśli inni, w tym PiS w Wyszkowie, zjednoczy się z innymi i nie wystawi przyzwoitych kandydatów, to ludzie albo będą głosować na osoby z innych powiatów okręgu na chybił trafił i będą się bogacić inne miasta jak Mińsk Maz., Ostrołęka, Siedlce, Garwolin albo wyszkowianie nie pójdą do wyborów bo na cwaniakach się zawiedli. Ludzie przyzwoici jak Cz
Antek
Roms, pieknoduchostwem nie ale solidną pracą radnego tak. Mieszkańcy którzy interesują się miastem widzą kto naprawdę interesuje się i orientuje w sprawach gminy, pracuje przez całą kadencję, jest przygotowany do każdej sprawy, potrafi zająć stanowisko i mieć własne zdanie a, a kto tylko pojawia się przed ekranem komputerka na dwie godziny żeby zagłosować jak kazali z góry bez własnej refleksji i opinii i bez brania pod uwagę głosu mieszkańców
wieśniak
Po co ludziska zajmowata się mało ważnymi głupimy głupotami. Jak zwykle Szczerbaty i spółka zajmuje się najmniej ważnymi rzeczami w naszym mieście i tylko pije pianę. Kiedyś też krzyczeli na plac miejski a teraz ludzie głosują nogami. Nawet przyjezdni do pracy Ukraińcy mają zdjęcia na fejsie z placem miejskim. Ci wszyscy co teraz krzyczą pierwsi wrzucą z dumą zdjęcia z napisem w tle w interney,fejsy, i inne twiterry
Sumienie
PIS i Ich telewizja działają na szkodę Narodu polskiego nie przyjmując do obrony rakiet NATO z Niemiec. Po tym wszystkim co zrobili jeszcze to. Precz z tą głupotą i zdradą ojczyzny.
Do roms
Człeku, czy ty wierzysz w to co piszesz???? Przecież to PiS wydelegował Nowosielskiego na kandydata w wyborach na burmistrza. Ściągnęli chłopaka z emigracji zarobkowej i łudzili się, że będzie lojalnym ich człowiekiem, a jak Nowosielski już został burmistrzem, to wypiął na PiS cztery litery????
observer
Zamiast plaży miejskiej i sylwestra miejskiego będzie neon z kiczowatym napisem. Dla wieśniaka i elytki wyszkowskiej to starczy bo gburmistrz tak zadecydował. Co do PiS to jest to ekipa zgredów, która chciała dorobić do emeryturki. Rady nadzorcze w spółeczkach, diety radnych i przewodniczących komisji ba nawet za obsługę biura poselskiego w ZDZ. Taki mamy klimat.
roms do "do roms"
Nie wiara lecz wiedza jest treścią moich wpisów.
Do roms
Szkoda, że ta twoja wiedza mija się z zaistniałymi faktami.
Lodowisko - program Masz Wybór?
Ludzie, a kto was na tym lodowisku widział? Jak w czynie społecznym coś ze strażakami OSP na osiedlu zrobić to już chętnych nie było. Gdyby górki w parku nie było to górka byłaby gwoździem ich programu, podobnie z piaskownicą.
Znudzony
Pojeba....o was wszystkich z tym napisem są ważniejsze rzeczy np. brak remontu budynku przy stadionie. I wynikający z tego bark komfortu pracy dla pracowników OPS i klientów,
roms
Minął tydzień i co? Jeszcze łopaty nie wbito pod tę budowlę a już zdezelowano estetyczne ogrodzenie placyku budowy. Czyżby w ostatniej chwili uznano, że ta potrzeba wyższa nie jest obecnie aż tak bardzo niezbędna? Chociaż, do tak trudnej decyzji trzeba by mieć mieć ... /owo coś/.
do romsa
roms, marudzisz. Zamiast zaprosić Sławka Mentzena i pokazać nową jakość to ty parodiujesz postkomunę Nowosiela i im jeszcze klaszczesz.
roms
Ogrodzenie znikło. Głos ludu wygrał z woluntaryzmem?

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Groźny pożar w Marianowie
Duża sprawa.
wwy
Ważne jest mówienie prawdy
On może być burmistrzem, bo tak chcą obecne władze, które go wsadziły na zajmowany stołek w wyniku politycznego układu. Na teraz nie ma nawet mandatu radnego powiatowego. Kto w zamian?
Słabo
Ważne jest mówienie prawdy
Etyka zawodowa pod psem u tego pana jest. Panie Bodnar, już pan wie skąd hasło promocyjne "Wyszków, miasto seksu i biznesu". Jak można potem ufać w uczciwość kogoś tak skompromitowanego, szczególnie na stołku burmistrza. To jakiś horror show jest .
Wyszkowska ścieżka awansu społecznego

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

8
Środa
Luty 2023
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
12345
imieniny:
Irminy, Piotra, Sylwii

REKLAMA