REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Wyszków zarejestrował sztab WOŚP

Miasto

Wyszkowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nr 4312 został już zarejestrowany. 31. Finał odbędzie się 29 stycznia.

REKLAMA

Finał będzie poświęcony walce z sepsą. Za pieniądze ze zbiórki planowany jest zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, które mogą wywołać zakażenie. Urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy będą ich potrzebować.

- Chcemy, aby nasz finał z roku na rok integrował, włączał coraz więcej osób i środowisk z terenu Wyszkowa i całego powiatu. Wyszkowska orkiestra będzie grała przez trzy dni. Zaczniemy na rockowo w piątek, 27 stycznia, sobota będzie dniem sportowym. Odnośnie niedzieli trwają ustalenia, informację przekażemy do połowy grudnia - komentuje przygotowania do kolejnej edycji Leszek Marszał, szef wyszkowskiego sztabu.

Organizatorami wydarzenia będą: gmina Wyszków, Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”, Hufiec ZHP „Rój Promienistych” w Wyszkowie oraz Szkoła dla Dorosłych „Pascal”. Siedziba sztabu to Urząd Miejski w Wyszkowie. Przyznana liczba wolontariuszy przez WOŚP to 175 osób. 

- Co roku liczba chętnych do udziału w zbiórce przekracza przyznane nam limity wolontariuszy. Pula przyznana dla Wyszkowa rozchodzi się w dwatygodnie. Dlatego z góry zakładamy wniosek do Fundacji o dodatkowe miejsca. Podejmujemy stałą współpracę ze szkołami i ich wolontariatem, na których oprócz harcerzy bazujemy głównie w kwestii prowadzonej zbiórki. Obecna rejestracja wolontariuszy będzie prowadzona w niezmienionej formule poprzez kontakt e-mail. Planujemy ją rozpocząć między 5 a 9 grudnia - dodaje szef Sztabu.

Wszystkie instytucje, osoby prywatne, które chciałyby w jakikolwiek sposób wspomóc działania wyszkowskiego sztabu, proszone są o kontakt, telefonicznie pod numerem 29 743-77-13 bądź poprzez e-mail: wosp.wyszkow@gmail.com. Aktualności dotyczące 31. Finału WOŚP w Wyszkowie będą ukazywały się na profilu facebookowym Sztabu WOŚP w Wyszkowie. Przypomnijmy, że w 2022 roku wyszkowski Sztab zebrał rekordowe 159 tys. 223,66 zł.

(org.)

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Pacjent
Zarejestrowanie sztabu to ogromny sukces w dziedzinie wyszkowskiej medycyny. Powiat zamiast na poważnie zająć się pozyskaniem lekarzy specjalistów i wysokiej klasy sprzętu do wyposażenia szpitala zajmuje się akcjami, które może z sukcesem realizować młodzież szkolna ze swoimi nauczycielami jak było przez wiele lat. Ale na takiej Orkiestrze można przez kilkanaście tygodni lansować się bez wysiłku, a pan to uwielbia panie wicestarosto.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Wyszków wdraża oszczędzanie na oświetleniu, także świątecznym
Kilka lat temu była akcja, żeby oświetlić przejście na pieszych przez Kościuszki na skrzyżowaniu z 11 Listopada, bo pan STOP jest tylko do 16. Wchodzić na przejście wieczorem i pojawia się oświetlenie krawędzi przejścia do drugiej części ulicy, przechodzisz bezpiecznie. Ile gardłował Abramczyk i inni z elitki. Kilka lat minęło i nic się nie zmieniło w temacie a takich bezpiecznych przejść mogło być więcej. Teraz to trzeba wypić kilka produktów waspolu i samo się przejście oświetli.
gburmistrz oszczędny.
Wyszków wdraża oszczędzanie na oświetleniu, także świątecznym
Wisia? chcesz się pobawić Lemem ? to proszę "Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej przed lekturą stały." A faktycznie Wyszków powinien czerpać wzorce z gmin:) :).:)
Ostro
Wyszków wdraża oszczędzanie na oświetleniu, także świątecznym
Niektórym to chyba na umysł padło, albo na napis. Oświetlenie uliczne w godzinach późnonocnych wyłącza Długosiodło, Rząśnik, Somianka, a tam nie ma ledowego napisu. W Wyszkowie też jeszcze nie ma, a jak będzie, to na pewno nie będzie świecić całą noc. Zacytuję St. Lema: Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
Wisia
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

2
Piątek
Grudzień 2022
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Balbiny, Ksawerego, Pauliny

REKLAMA