REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

W Chrzczance nie chcą instalacji do bio-nawozów

Powiat

Mieszkańcy gminy Długosiodło mają możliwości wyjazdu do Świętajna koło Szczytna celem zapoznania się z działającą tam instalacją kompostowania odpadów zielonych. Inicjatywa związana jest ze staraniami Inwestora o uzyskanie możliwości budowy biokompostowni w Chrzczance Włościańskiej.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Jak informuje Urząd Gminy w Długosiodle, onwestor - Krzysztof Pędziński - stara się o uzyskanie możliwości wybudowania na terenie gminy, konkretnie w Chrzczance Włościańskiej (działka 487/1) instalacji do kompostowania odpadów zielonych z jednoczesnym przekształceniem na bio-nazwóz. Inwestor w czerwcu 2021 r. zainicjował w tej sprawie właściwe procedury administracyjne, wnioskując do wójta o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia. 17 czerwca wójt wszczął postępowanie:

8 grudnia ubiegłego roku wójt Stanisław Jastrzębski wydał decyzję odmawiającą ustalenia środowiskowych uwarunkowań dla planowanego przedsięwzięcia:

Inwestor skorzystał z przysługującego mu prawa i odwołał się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ostrołęce, które podtrzymało decyzję wójta. Następnie inwestor złożył skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Obecnie procedura trwa i nie jest rozstrzygnięte, czy planowana inwestycja uzyska wszelkie wymagane pozwolenia.

W związku z tym, że idea budowy instalacji kompostowania odpadów w Chrzance Włościańskiej spotkała się z licznymi zapytaniami i wątpliwościami mieszkańców dotyczącymi jej potencjalnej uciążliwości, inwestor wychodząc naprzeciw tym obawom zaproponował wszystkim chętnym możliwość odwiedzenia już wybudowanej i działającej biokompostwoni celem weryfikacji i oceny. W związku z tym 21 listopada (poniedziałek) o godz. 9.00 organizowany jest wyjazd autokarem do miejscowości Świętajno k/Szczytna. Inwestor na miejscu zaprezentuje działającą instalację, z której charakterem i specyfiką będzie można się zapoznać. 

Wszystkich chętnych na wyjazd prosimy o zapisywanie się telefonicznie pod numerem 29 64-23-664 lub 29 64-23-650

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Wyszków wdraża oszczędzanie na oświetleniu, także świątecznym
Kilka lat temu była akcja, żeby oświetlić przejście na pieszych przez Kościuszki na skrzyżowaniu z 11 Listopada, bo pan STOP jest tylko do 16. Wchodzić na przejście wieczorem i pojawia się oświetlenie krawędzi przejścia do drugiej części ulicy, przechodzisz bezpiecznie. Ile gardłował Abramczyk i inni z elitki. Kilka lat minęło i nic się nie zmieniło w temacie a takich bezpiecznych przejść mogło być więcej. Teraz to trzeba wypić kilka produktów waspolu i samo się przejście oświetli.
gburmistrz oszczędny.
Wyszków wdraża oszczędzanie na oświetleniu, także świątecznym
Wisia? chcesz się pobawić Lemem ? to proszę "Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej przed lekturą stały." A faktycznie Wyszków powinien czerpać wzorce z gmin:) :).:)
Ostro
Wyszków wdraża oszczędzanie na oświetleniu, także świątecznym
Niektórym to chyba na umysł padło, albo na napis. Oświetlenie uliczne w godzinach późnonocnych wyłącza Długosiodło, Rząśnik, Somianka, a tam nie ma ledowego napisu. W Wyszkowie też jeszcze nie ma, a jak będzie, to na pewno nie będzie świecić całą noc. Zacytuję St. Lema: Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
Wisia
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

2
Piątek
Grudzień 2022
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Balbiny, Ksawerego, Pauliny

REKLAMA