REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

"Czcijmy pamięć tamtych dni"

Nauka

Społeczność SP nr 2 włączyła się w obchody Narodowego Święta Niepodległości. Dla „Dwójki” zgodnie z tradycją to Święto Szkoły, podczas którego oprócz upamiętnienia 104. rocznicy niepodległości, wspomina się patrona Władysława Broniewskiego. Był nie tylko poetą, ale także żołnierzem walczącym w Legionach Polskich o niepodległość kraju.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W tym roku piony klas zmagały się z różnymi zadaniami upamiętniającymi przeszłość kraju i sylwetkę patrona. Klasy IV w grupach tworzyły ilustracje do prostych wierszy Władysława Broniewskiego, a V do poezji patriotycznej patrona. Klasom VI przypadło stworzenie map myśli do życiorysu poety. Natomiast klasa VII i wszystkie klasy VIII wykonywały koszulki patriotyczne. Działania zostały zakończone wspólnym spotkaniem w sali gimnastycznej, odśpiewaniem hymnu i krótkim rysem historycznym związanym z utratą i odzyskaniem niepodległości naszego kraju. 

- Dziś możemy cieszyć się wolnością, ale nigdy nie zapomnimy o przeszłości i tych, którzy wywalczyli nam niepodległość. PAMIĘTAMY! - zapewniła szkolna społeczność.

Sportowym akcentem obchodów był II Szkolny Bieg Niepodległości. Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w biegowej rywalizacji sportowej 9 listopada, zaś puchary i medale zwycięzcy odebrali podczas uroczystej akademii 10 listopada. Najszybszymi biegaczami okazali się:

Klasy IV

Dziewczęta:

1. Zuzanna Sakowicz 4a
2. Patrycja Dzierbun 4c
3. Aleksandra Pyśk 4c

Chłopcy:

1. Krystian Chmielewski 4b
2. Antoni Olszewski 4c
3. Julian Flur 4c

Klasy V

Dziewczęta:

1. Kaja Stworzyjanek 5a
2. Natalia Wielgolewska 5a
3. Zofia Wielgolewska 5a

Chłopcy:

1. Antoni Kulesza 5b
2. Maciej Arbaszewski 5b
3. Stanisław Maciejeski 5a

Klasy VI

Dziewczęta:

1. Małgorzata Jończyk 6a
2. Maria Makrzanowska 6c
3. Oliwia Akier 6b

Chłopcy:

1. Wiktor Flur 6b
2. Mateusz Wrzosek 6c
3. Patryk Nowak 6b

Klasa VII

Dziewczęta:

1. Amelia Dziadak
2. Judyta Buźniak
3. Wiktoria Pawlak

Chłopcy:

1. Ryszard Brejnak
2. Dawid Piotrak
3. Dawid Świętoń

klasy VIII

Dziewczęta:

1. Michalina Salwin 8e
2. Zuzanna Zyśk 8e
3. Diana Sakowicz 8e

Chłopcy:

1. Oskar Gajownik 8d
2. Jakub Sosnowski 8f
3. Piotr Lisek 8e

E. Biernacka

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Wyszków wdraża oszczędzanie na oświetleniu, także świątecznym
Kilka lat temu była akcja, żeby oświetlić przejście na pieszych przez Kościuszki na skrzyżowaniu z 11 Listopada, bo pan STOP jest tylko do 16. Wchodzić na przejście wieczorem i pojawia się oświetlenie krawędzi przejścia do drugiej części ulicy, przechodzisz bezpiecznie. Ile gardłował Abramczyk i inni z elitki. Kilka lat minęło i nic się nie zmieniło w temacie a takich bezpiecznych przejść mogło być więcej. Teraz to trzeba wypić kilka produktów waspolu i samo się przejście oświetli.
gburmistrz oszczędny.
Wyszków wdraża oszczędzanie na oświetleniu, także świątecznym
Wisia? chcesz się pobawić Lemem ? to proszę "Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej przed lekturą stały." A faktycznie Wyszków powinien czerpać wzorce z gmin:) :).:)
Ostro
Wyszków wdraża oszczędzanie na oświetleniu, także świątecznym
Niektórym to chyba na umysł padło, albo na napis. Oświetlenie uliczne w godzinach późnonocnych wyłącza Długosiodło, Rząśnik, Somianka, a tam nie ma ledowego napisu. W Wyszkowie też jeszcze nie ma, a jak będzie, to na pewno nie będzie świecić całą noc. Zacytuję St. Lema: Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
Wisia
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

2
Piątek
Grudzień 2022
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Balbiny, Ksawerego, Pauliny

REKLAMA