REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

"Bo łączy nas ojczyzna"

Rozrywka

W 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół nr 1, a także Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie zaprosili na wieczór patriotyczny pt. "Młodzi o Niepodległej po raz drugi". Wybrzmiały najpiękniejsze pieśni patriotyczne oraz fragmenty poezji o ojczyźnie.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Zgromadzonych powitali uczniowie: Łukasz Milczarczyk i Kinga Ponikiewska, którzy porowadzili uroczystość.

- Cieszymy się, że kolejny raz możemy przedstawić naszą wizję niepodległej Polski. Dzisiaj 11 listopada, to 104. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Data ta to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i symbol zwycięstwa. Uczcijmy ten dzień głęboką refleksją i współczesnością naszego kraju - mówili.

- Już w tamtym roku ksiądz proboszcz zaproponował, abyśmy zorganizowali drugi w naszej parafii wieczorek patriotyczny i bez namysłu skontaktowałem się z moimi uczniami i ustaliliśmy, że zorganizujemy kolejne spotkanie patriotyczne. Mam nadzieję, że to nasze dzisiejsze spotkanie przypomni nam, czym jest ojczyzna. A ojczyzna ma łączyć, nie dzielić. Dzisiaj łączymy pokolenia młodszych i starszych, łączymy całe nasze społeczeństwo, bo łączy nas ojczyzna. Ten koncert patriotyczny ma przede wszystkim zachęcić nas do wspólnego śpiewania, dumnego śpiewania. Cieszę się, że publiczność nam dopisała i razem możemy oddać się rozmyślaniu, trochę tęsknocie i wzruszeniu - mówił ks. Albert Lubak, główny pomysłodawca koncertu.

Młodzieży podziękował proboszcz ks. Roman Karaś.

- "Człowiek jest szczęśliwy wtedy, kiedy ma sens życia" i ważne jest, aby mieć ten sens, odkrywać, dzielić się nowymi doświadczeniami. I Polska miała ten sens podczas niewoli. Boga trzeba kochać i ojczyznę i tej ojczyźnie służyć. Pokazaliście nam kawał trudnej i bolesne polskiej historii - mówił.

Podczas piątkowego wieczoru młodzież zaprezentowała montaż słowno - muzyczny, podczas którego zwrócono uwagę na najważniejsze wydarzenia z naszej historii m.in. odzystanie przez Polskę niepodległości. Przedstawiono fragmenty poezji "Bagnet na broń", "Krótki wierszyk o ojczyźnie", "Twój dom", "Słowa ojczyste", "Hymn do miłości ojczyzny" oraz pieśni patriotyczne "Pierwsza kadrowa", "Przybyli ułani pod okienko", "Dziś idę walczyć mamo", "Białe róże", "My, Pierwsza Brygada", "Wojenko, wojenko". Zgromadzeni wspólnie zaśpiewał „Rotę” oraz hymn państwowy. Młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. 

W koncercie wystąpili: Klaudia Karp, Lisa Otsvei, Emilia Mróz, Basia Serafin, Wiktoria Królikowska, Weronika Świadkowska, Natalia Kostruska, Kamila Skoczeń, Grzegorz Dawidczyk, Igor Kur, Michał Pankowski, Wojciech Wierzejski, Anastazja Fesenko, Anna Pankowska, Malwina Ogrodzińska, Tosia Gołębiewska, Amelia Andrzejewska, Karolina Zyśk, Anna Świętoń, Joanna Pankowska, Natalia Wielgolaska, Tamara Shmyhelska, Olgierd Kucypera, Łukasz Urbaniak, Amos Zając, Mateusz Woltański, Maksymilian Martyna, Anna Zaleska, Łukasz Milczarczyk, Kinga Ponikiewska, Hanna Kłos, Kinga Soliwoda, Lena Wiśniewska, Nadia Mielczarczyk, Amelia Gołębiewska, Tomasz Sadowski, Tomasz Wiśniewski, Patryk Pyśk, Antonina Dąbrowska, Karol Zaleski. Uczniów przygotowali: Anna Zaleska i ks. Albert Lubak.

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


Wyszkówkoncert patriotycznyobchody odzyskania niepodległościparafia pw. św. Wojciecha w Wyszkowie"Młodzi o niepodległej po raz drugi"

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Wyszków wdraża oszczędzanie na oświetleniu, także świątecznym
Kilka lat temu była akcja, żeby oświetlić przejście na pieszych przez Kościuszki na skrzyżowaniu z 11 Listopada, bo pan STOP jest tylko do 16. Wchodzić na przejście wieczorem i pojawia się oświetlenie krawędzi przejścia do drugiej części ulicy, przechodzisz bezpiecznie. Ile gardłował Abramczyk i inni z elitki. Kilka lat minęło i nic się nie zmieniło w temacie a takich bezpiecznych przejść mogło być więcej. Teraz to trzeba wypić kilka produktów waspolu i samo się przejście oświetli.
gburmistrz oszczędny.
Wyszków wdraża oszczędzanie na oświetleniu, także świątecznym
Wisia? chcesz się pobawić Lemem ? to proszę "Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej przed lekturą stały." A faktycznie Wyszków powinien czerpać wzorce z gmin:) :).:)
Ostro
Wyszków wdraża oszczędzanie na oświetleniu, także świątecznym
Niektórym to chyba na umysł padło, albo na napis. Oświetlenie uliczne w godzinach późnonocnych wyłącza Długosiodło, Rząśnik, Somianka, a tam nie ma ledowego napisu. W Wyszkowie też jeszcze nie ma, a jak będzie, to na pewno nie będzie świecić całą noc. Zacytuję St. Lema: Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
Wisia
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

2
Piątek
Grudzień 2022
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Balbiny, Ksawerego, Pauliny

REKLAMA