REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Sukcesy wyszkowskich plastyków

Kultura

Aż szesnaście nagród i wyróżnień przywieźli do Wyszkowa uczniowie Koła Plastycznego, którzy wzięli udział w 11. edycji Mazowieckiego Konkursu Plastycznego „Tęczowy Świat Krzysia - moje miejsce na Ziemi”. Jego organizatorem jest Dom Dziecka w Równem (powiat wołomiński), który w tym roku obchodzi 50-lecie istnienia. Jubileuszowa uroczystość i wręczenie nagród odbyły się 21 października. W trakcie spotkania wystąpił pianista, wyszkowianin Piotr Lewandowski.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W uroczystości prócz laureatów konkursu i ich opiekunów wzięli udział m.in. starosta Adam Lubiak, przedstawiciele samorządów i instytucji, wojewody, obecni i byli wychowankowie domu dziecka, jego pracownicy, darczyńcy. Z okazji 50-lecia placówki Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik” otrzymał statuetkę będącą podziękowaniem za dotychczasową współpracę, wsparcie oraz pomoc w realizacji zadań opiekuńczo-wychowawczych. Z kolei w imieniu dyrektora WOK „Hutnik” Mariusza Kowalskiego list gratulacyjny i upominek z okazji jubileuszu przekazała Irena Filipowicz.

Dyrektor domu dziecka Jan Nowak wraz z pomysłodawczynią i realizatorką konkursu „Tęczowy Świat Krzysia” Urszulą Przesmycką wręczyli uczestnikom dyplomy i nagrody rzeczowe. Uczniowie Koła Plastycznego WOK „Hutnik” - laureaci XI Mazowieckiego Konkursu Plastycznego „Tęczowy Świat Krzysia - moje miejsce na Ziemi”:

Kategoria wiekowa 6-11 lat:

I miejsce - Franciszek Wielgolewski

II miejsce - Weronika Wolf

III miejsce - Karol Stysiak

Wyróżnienie - Gabriela Zielińska

Wyróżnienie - Maria Tchórzewska

Wyróżnienie - Natalia Mróz

Wyróżnienie - Magdalena Błachnio

Wyróżnienie - Lena Stankiewicz

Wyróżnienie - Natalia Kądziela

Kategoria wiekowa 12-15 lat:

I miejsce - Aleksander Kujanek

Wyróżnienie - Zuzanna Urbanowska

Wyróżnienie - Gabriela Gołębiewska

Wyróżnienie - Maja Ślesicka

Kategoria wiekowa 16-20 lat:

II miejsce - Karolina Pułaska

III miejsce - Maria Jarosz

Wyróżnienie - Maja Pieniążek.

Prace oceniali niezwiązani z domem dziecka artyści: Tamara Baczkowska-Urban, Venera Ibragimova, Leszek Gapski, Klaudiusz Maselewski.

Źródło: WOK "Hutnik"

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Wyszków wdraża oszczędzanie na oświetleniu, także świątecznym
Kilka lat temu była akcja, żeby oświetlić przejście na pieszych przez Kościuszki na skrzyżowaniu z 11 Listopada, bo pan STOP jest tylko do 16. Wchodzić na przejście wieczorem i pojawia się oświetlenie krawędzi przejścia do drugiej części ulicy, przechodzisz bezpiecznie. Ile gardłował Abramczyk i inni z elitki. Kilka lat minęło i nic się nie zmieniło w temacie a takich bezpiecznych przejść mogło być więcej. Teraz to trzeba wypić kilka produktów waspolu i samo się przejście oświetli.
gburmistrz oszczędny.
Wyszków wdraża oszczędzanie na oświetleniu, także świątecznym
Wisia? chcesz się pobawić Lemem ? to proszę "Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej przed lekturą stały." A faktycznie Wyszków powinien czerpać wzorce z gmin:) :).:)
Ostro
Wyszków wdraża oszczędzanie na oświetleniu, także świątecznym
Niektórym to chyba na umysł padło, albo na napis. Oświetlenie uliczne w godzinach późnonocnych wyłącza Długosiodło, Rząśnik, Somianka, a tam nie ma ledowego napisu. W Wyszkowie też jeszcze nie ma, a jak będzie, to na pewno nie będzie świecić całą noc. Zacytuję St. Lema: Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
Wisia
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

2
Piątek
Grudzień 2022
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Balbiny, Ksawerego, Pauliny

REKLAMA