REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Marszem w Święto Niepodległości

Turystyka

11 listopada odbędzie się coroczny, już osiemnasty, Marsz po Puszczy Białej w Święto Niepodległości, na który zapraszamy harcerzy i wszystkich chętnych zainteresowanych turystów. Przewodnikiem po puszczy będzie Jerzy Sitek oraz harcerze Szczepu 78 DH „WITRAŻE”.

REKLAMA

Na trasie m.in.: drewniany kościół w Porządziu, krawędź pradoliny Narwi i widok na rozległe Pulwy, nasyp dawnej kolejki wąskotorowej, mogiła „Wiktora” (żołnierza „wyklętego” z oddziału Kmiołka), malownicze wąwozy i uroczyska, Dąb Powstańców, wspinaczka na „krawędź świata”, miejsce śmierci Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” w Sieczychach, mogiły żołnierzy z okresu wojny z bolszewikami w 1920 roku. Do przejścia będzie ok. 9 km.

W programie m.in.: zapalenie zniczy w miejscach pamięci, śpiewanie pieśni patriotycznych, ognisko (kiełbaski we własnym zakresie). 

Prosimy o zabranie zniczy oraz biało-czerwonych opasek na ramię lub flag państwowych. Niezbędnetakże: wygodne buty, ubranie i wyposażenie stosowne do pogody, prowiant (ew. kiełbaskę na ognisko i termos). 

Zbiórka wyjazdowa o godz. 9.30 na dworcu PKS - przejazd autobusem do Porządzia (koszt przejazdu 10 zł). Powrót pociągiem z Zygmuntowa/ Dalekiego o godz.15.18 (bilety kupujemy w pociągu).

 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Groźny pożar w Marianowie
Duża sprawa.
wwy
Ważne jest mówienie prawdy
On może być burmistrzem, bo tak chcą obecne władze, które go wsadziły na zajmowany stołek w wyniku politycznego układu. Na teraz nie ma nawet mandatu radnego powiatowego. Kto w zamian?
Słabo
Ważne jest mówienie prawdy
Etyka zawodowa pod psem u tego pana jest. Panie Bodnar, już pan wie skąd hasło promocyjne "Wyszków, miasto seksu i biznesu". Jak można potem ufać w uczciwość kogoś tak skompromitowanego, szczególnie na stołku burmistrza. To jakiś horror show jest .
Wyszkowska ścieżka awansu społecznego

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

8
Środa
Luty 2023
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
12345
imieniny:
Irminy, Piotra, Sylwii

REKLAMA