REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Budują galar kamieniecki!

Turystyka

Stowarzyszenie Miłośników Rybienka Leśnego i Okolic rozpoczęło realizacje projektu „Warsztaty szkutnicze”. Pod okiem doświadczonego szkutnika Dominika Wichmana powstaje od podstaw wielka drewniana flisacka łódź - galar kamieniecki, podobny do tych, jakie od wieków pływały po Bugu, docierając z towarami nawet do Gdańska.

REKLAMA

- Będzie to obszerna, płaskodenną jednostka pływająca, zdolna wygodnie pomieścić dwunastu pasażerów (plus obsługa i bagaże, rowery i sprzęt przydatny w rejsach rzecznych i biwakach po drodze). Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i sponsorów w kolejne etapy tego projektu już w przyszłym sezonie galar będzie służył lokalnej społeczności i będzie kolejną (bo już nie pierwszą) jaskółką w naszych wysiłkach w celu ożywienia żeglugi turystycznej na wyszkowskim Bugu. Dzięki temu w przyszłym sezonie mamy nadzieję pływać po Bugu galarem z portem macierzystym w Wyszkowie! - mówią członkowie Stowarzyszenia.

Jako pierwsi w warsztatach wzięli udział - poza wolontariuszami i członkami SMRLiO - harcerze z 78 WDH Junga. Warsztaty i zaimprowizowana stocznia rzeczna odbywają się na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 w Rybienku Leśnym. 

Projekt warsztatów szkutniczych realizowany jest dzięki grantowi od Powiatu Wyszkowskiego. Finalizacja projektu wymaga jednak pozyskania kolejnych funduszy. Jeśli zatem zechcesz wesprzeć ten projekt, prosimy o wpłatę dowolnej kwoty na konto Stowarzyszenia nr 49 8931 0003 0000 3232 2000 0001, tytułem: „Darowizna na cele statutowe - galar”. 

Zaintersowanych udziałem w kolejnych sesjach warsztatów szkutniczych (wolontariat) zapraszany do kontaktu tel.  605 444 944,  661 601 210.

Źródło: SMRLiO

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Groźny pożar w Marianowie
Duża sprawa.
wwy
Ważne jest mówienie prawdy
On może być burmistrzem, bo tak chcą obecne władze, które go wsadziły na zajmowany stołek w wyniku politycznego układu. Na teraz nie ma nawet mandatu radnego powiatowego. Kto w zamian?
Słabo
Ważne jest mówienie prawdy
Etyka zawodowa pod psem u tego pana jest. Panie Bodnar, już pan wie skąd hasło promocyjne "Wyszków, miasto seksu i biznesu". Jak można potem ufać w uczciwość kogoś tak skompromitowanego, szczególnie na stołku burmistrza. To jakiś horror show jest .
Wyszkowska ścieżka awansu społecznego

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

8
Środa
Luty 2023
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
12345
imieniny:
Irminy, Piotra, Sylwii

REKLAMA