REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

"Farsa" najlepsza

Kultura

Młodzieżowy Teatr Profilaktyczny FARSA z Wyszkowa zdobył nagrodę publiczności oraz pierwsze miejsce wśród teatrów występujących w V Wołomińskim Festiwalu Teatralnym im. Józefa Orwida.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Wołomiński Festiwal Teatralny im. Józefa Orwida to inicjatywa Zespołu Teatralnego "Zygzak" i Stowarzyszenia Kastor - Inicjatywa dla Rozwoju z Tłuszcza. Tegoroczna, piąta edycja wydarzenia odbyła się 22 października w  Powiatowym Centrum Kultury Fabryczka w Wołominie. W konkursie zaprezentowało się sześć grup teatralnych: Scena Dorosłych (Sulejówek), Młodzieżowy Teatr Profilaktyczny Farsa (Wyszków), Teatr Piosenki Olala (Marki), Grupa Komedianci (Wołomin/ Warszawa), Teatr FUGA (Piaseczno), Studio Teatralne "Loża Szyderców" (Zielonka). Pozakonkursowo miała miejsce premiera spektaklu pt. "Nigdziebyt" Zespołu Teatralnego „Zygzak". Wśród konkursowych prezentacji najlepsze recenzje zebrała wyszkowska FARSA, któa zdobyła pierwszą nagrodę festiwalu oraz nagrodę publiczności. MTP FARSA wystawiła sztukę "Zatoka Obietnicy". 

- Do naszej ekipy dołączyło wiele nowych osób, parę osób opuściło naszą grupę, więc musieliśmy "poskładać" wiele rzeczy na nowo... - zapowiadali przed konkursem.

Jak widać, z bardzo dobrym efektem. Grupa liczy aktualnie 16 osób, które - jak same o sobie mówią - wzajemnie obdarzają się szacunkiem, uwagą, spędzają czas z dala od mediów społecznościowych i dzięki sztuce zwalczają swoje lęki. Obecny sklad Farsy: Apolonia Augustyniak, Julia Kowalska, Jonasz Kosowski, Anna Szyller, Kacper Szyller, Oliwia Świercz, Wiktor Chrzanowski, Alicja Puławska, Franciszek Nafalski, Dominika Zdybska, Kacper Kalinowski, Aleksandra Kalinowska, Malwina Depta, Gabriela Depta, Julia Osowiecka, Rozalia Mielczarczyk. Teatr działa od 10 lat pod kierunkiem Renaty Zmaczyńskiej-Zadrożnej oraz Anny Ropelewskiej-Gerek.  

Spektakl "Zatoka Obietnicy" można obejrzeć TUTAJ

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Obserwator
Profilaktyka to najbardziej dochodowy biznes dla tzw. realizatorów, terapeutów. Gmina wydaje setki tysięcy ale czy skutecznie? Czy w wyszkowskich szkołach nie ma narkotyków? Są. Czy w Wyszkowie nie ma dilerów narkotyków? Są. Czy w Wyszkowie nie ma alkoholików? Są. Z roku na rok jest to coraz większy problem. Z tego płynie prosty wniosek, że dotychczas stosowane "profilaktyki" są nieskuteczne.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Wyszków wdraża oszczędzanie na oświetleniu, także świątecznym
Kilka lat temu była akcja, żeby oświetlić przejście na pieszych przez Kościuszki na skrzyżowaniu z 11 Listopada, bo pan STOP jest tylko do 16. Wchodzić na przejście wieczorem i pojawia się oświetlenie krawędzi przejścia do drugiej części ulicy, przechodzisz bezpiecznie. Ile gardłował Abramczyk i inni z elitki. Kilka lat minęło i nic się nie zmieniło w temacie a takich bezpiecznych przejść mogło być więcej. Teraz to trzeba wypić kilka produktów waspolu i samo się przejście oświetli.
gburmistrz oszczędny.
Wyszków wdraża oszczędzanie na oświetleniu, także świątecznym
Wisia? chcesz się pobawić Lemem ? to proszę "Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej przed lekturą stały." A faktycznie Wyszków powinien czerpać wzorce z gmin:) :).:)
Ostro
Wyszków wdraża oszczędzanie na oświetleniu, także świątecznym
Niektórym to chyba na umysł padło, albo na napis. Oświetlenie uliczne w godzinach późnonocnych wyłącza Długosiodło, Rząśnik, Somianka, a tam nie ma ledowego napisu. W Wyszkowie też jeszcze nie ma, a jak będzie, to na pewno nie będzie świecić całą noc. Zacytuję St. Lema: Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
Wisia
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

2
Piątek
Grudzień 2022
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Balbiny, Ksawerego, Pauliny

REKLAMA