REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Wspólne dziedzictwo historyczne

Kultura

Wystawę prezentującą wspólne polsko-ukraińskie dziedzictwo historyczne, relacje Polski piastowskiej i Rusi Kijowskiej we wczesnym średniowieczu można oglądać w Bibliotece Miejskiej w Wyszkowie.

Galeria zdjęć


REKLAMA

"Średniowieczne źródła naszego dziedzictwa Sofia Kijowska - Ostrów Lednicki" - to tytuł wystawy, którą do 18 listopada można oglądać w Bibliotece Miejskiej w Wyszkowie. We wtorek, 11 października, licznie zgromadzona młodzież z wyszkowskich szkół, nauczyciele, zainteresowani wyszkowianie mogli posłuchać o wystawie prezentującej wspólne polsko-ukraińskie dziedzictwo historyczne oraz relacje Polski piastowskiej i Rusi Kijowskiej we wczesnym średniowieczu z ust jej współtwórczyni, Ewy Pawlak z Muzeum Pierwszych Piastów. Wystawa trafiła do Wyszkowa za sprawą Anastazji Kucherenko, która pracuje w ukraińskim Narodowym Rezerwacie „Sofia Kijowska”. Uciekając przed wojną, schroniła się w domu dyrektor biblioteki, Małgorzaty Ślesik-Nasiadko, która postanowiła wystawę zaprosić do Wyszkowa. W otwarciu ekspozycji wzięła udział rodzina Anastazji Kucherenko. 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Wyszków wdraża oszczędzanie na oświetleniu, także świątecznym
Kilka lat temu była akcja, żeby oświetlić przejście na pieszych przez Kościuszki na skrzyżowaniu z 11 Listopada, bo pan STOP jest tylko do 16. Wchodzić na przejście wieczorem i pojawia się oświetlenie krawędzi przejścia do drugiej części ulicy, przechodzisz bezpiecznie. Ile gardłował Abramczyk i inni z elitki. Kilka lat minęło i nic się nie zmieniło w temacie a takich bezpiecznych przejść mogło być więcej. Teraz to trzeba wypić kilka produktów waspolu i samo się przejście oświetli.
gburmistrz oszczędny.
Wyszków wdraża oszczędzanie na oświetleniu, także świątecznym
Wisia? chcesz się pobawić Lemem ? to proszę "Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej przed lekturą stały." A faktycznie Wyszków powinien czerpać wzorce z gmin:) :).:)
Ostro
Wyszków wdraża oszczędzanie na oświetleniu, także świątecznym
Niektórym to chyba na umysł padło, albo na napis. Oświetlenie uliczne w godzinach późnonocnych wyłącza Długosiodło, Rząśnik, Somianka, a tam nie ma ledowego napisu. W Wyszkowie też jeszcze nie ma, a jak będzie, to na pewno nie będzie świecić całą noc. Zacytuję St. Lema: Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
Wisia
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

2
Piątek
Grudzień 2022
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Balbiny, Ksawerego, Pauliny

REKLAMA