REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Artystycznie dla bezpieczeństwa

Rozrywka

Z okazji Dnia Seniora, Komenda Powiatowa Policji w Wyszkowie, Dom Dziennego Pobytu "Senior" wraz z gminą Wyszków, zaprosili 14 października seniorów na koncert profilaktyczny pod hasłem "Seniorze - nie daj się oszukać". 

Galeria zdjęć


REKLAMA

Przesłaniem wydarzenia było przede wszystkim zwiększenie świadomości osób starszych w obszarze popełnianych na ich szkodę przestępstw m.in. oszustw metodą na "wnuczka"  i "policjanta" oraz zaprezentowanie, że najważniejsze jest bezpieczeństwo. Do seniorów zwrócił się burmistrz Grzegorz Nowosielski:

- Nie tylko seniorzy mogą być obiektem ataków tych, którzy chcą po prostu zrobić krzywdę i popełnić przestępstwo. Ja sam dostałem sms o treści: "Pojutrze wyłączą mi prąd, ponieważ nie opłaciłem faktury". Dopiero po chwili zastanowienia przyszło otrzeźwienie, że to nie z takiego konta przysyłają wiadomości z energetyki. To było aż niewiarygodne. Ja ze swoją wiedzą i doświadczeniem życiowym wiem, że nie odcina się tak po prostu komuś prądu czy wody. Ale to pokazuje tak naprawdę, że nie ma wieku, doświadczenia i nie ma takiej sytuacji, żebyśmy w pewnym momencie nie ulegli atakowi oszustów. Ciągle musimy się szkolić, samodoskonalić i być czujni i świetnie, że nasza policja dostrzega ten problem i uczy, jak zapobiegać, a nie tylko szuka sprawców. Niedawno był światowy Dzień Seniora, więc z tej okazji życzę wam, ogromu słońca nie tylko takiego na niebie ale i w życiu, żebyście dalej pozostawali w zdrowiu z taką ochotą do tworzenia i spotykania się i żebyście dalej inspirowali nas. Oczywiście niegasnącego grona bliskich, rodziny wokół was, bo tylko z takimi ludźmi można się cieszyć na co dzień tym, co nas otacza. I życzę przede wszystkim tej mądrości, abyśmy nie dawali się oszustom i tym, którzy chcą nas wykorzystać - mówił.

- Każdego roku Dzień Seniora obchodzony jest 1 października jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych - mówiła mł. asp. Wioleta Szymanik z KPP w Wyszkowie. - 20 października jako Europejski Dzień Seniora i 14 listopada jako Ogólnopolski Dzień Seniora. To dla nas funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie bardzo ważne dni, w których podejmujemy wiele inicjatyw mających na celu uświadamianie was, drodzy seniorzy, o czyhających niebezpieczeństwach. Ale nie tylko w te dni podejmujemy takie działania ale również na co dzień. Z tej właśnie okazji, mogliśmy się tu dziś spotkać, podczas koncertu profilaktycznego "Seniorze - nie daj się oszukać" po to, aby wspólnie zadbać o wasze dobro i bezpieczeństwo. 

- Jest mi niezmiernie miło widzieć tak ogromną publiczność po tym strasznym okresie pandemii - dodała Dorota Wojtkowska, kierownik DDP "Senior". - Kiedy funkcjonariusze z Komendy przyszli do Domu Seriora i poprosili o współpracę, to od razu pomyślałam sobie, że Dzień Seniora jest świetną okazją do zaprezentowania wyszkowskich zespołów senioralnych. 

Wprowadzeniem do koncertu było wyświetlenie krótkiego filmu profilaktycznego, przestrzegającego przezd oszustami. Obok treści profilaktycznych na koncercie nie zabrakło energii płynącej wprost ze sceny, a to za sprawą wyszkowskich uzdolnionych seniorów oraz dzieci z Przedszkola nr 2 "Słoneczko" w Wyszkowie. Sześciolatki z grupy "A" i "B" zaprezentowały seniorom wspaniały pokaz choreograficzny przygotowany specjalnie na to wydarzenie. Wystąpił także Zespół Pieśni i Tańca "Oberek", który wykonał pieśni ludowe. Z występem solowym zaprezentował się śpiewaczka  Alicja Mieszało, obdarzona pięknym operowym głosem i niezwykłym talentem scenicznym. Uczestnicy Domu Dziennego Pobytu "Senior" przygotowali krótką inscenizację "Zaręczyny Tadeusza i Zosi" z fragmentu poematu “Pan Tadeusz”, wystawinoną przez grupę teatralną „Domino”, działającą przy DDP„Senior” pod kierunkiem Doroty Wojtkowskiej. Ze swoim występem przybył również lider Kapeli Praskiej, akordeonista Czesław Jakubik, który zaprezentował folklor warszawski. Kapela Praska nawiązuje do popularnych w dawnej Warszawie zespołów podwórzowych - to kwintesencja dawnych i współczesnych praskich klimatów i całej przedwojennej Warszawy. Artyście wyjątkowo przypadła do gustu wyszkowska publiczość, ponieważ bisował wiele razy. Publiczność odwzajemniła starania artysty i nagrodziła muzyka gromkimi brawami.

Komenda Powiatowa Policji w Wyszkowie zaprasza na debatę poświęconą bezpieczeństwu seniorów. Debata odbędzie się w Bibliotece Miejskiej w Wyszkowie 16 listopada o godz. 14.00.

Seniorze nie daj się oszustom:

"Na wnuczka'

- Nie reaguj pochopnie na hasło: syn, wnuczek, siostrzenica potrzebuja pomocy, gdy tylko usłyszymy głos w słuchawce. Należy sprawdzić czy to jest prawdziwy krewny. 

- Pamietajmy, że sami również możemy zweryfikować dzwoniącego. W większości przypadków mamy numer telefonu do członków naszej rodziny. Nie bójmy się do nich zadzwonić i ustalić, czy przedstawiona sytuacja ma miejsce.

- Bądźmy ostrożni i nie ufajmy takim telefonom

"Na policjanta"

- Policjant nigdy nie zadzwoni z informacją o prowadzonej akcji

- Policja nigdy nie poprosi cię o przekazanie komuś pieniędzy, przelaniu ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu

- Nie ufaj takim telefonom

Zawsze w takiej sytuacji poinformuj Policję pod numerem 112.

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówDzień SenioraDDP "Senior" w Wyszkowiekoncert profilaktyczny "Seniorze - nie daj się oszukać"

Komentarze

Senior
Zapowiedź była że wystąpi również zespół śpiewaczy Wyszkowiacy i co zabrakło miejsca na scenie czy prądu w Hutniku. Miało być święto seniora organizowane przez gminę a wyszła akademia z Domu Dziennego Pobytu, nawet Zespół PiT Oberek wystąpił w strojach "treningowych". Trochę smutne to święto. No cóż przecież to była profilaktyka , dobre i tyle. Podziękowania dla Policji że pamięta o seniorach.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Wyszków wdraża oszczędzanie na oświetleniu, także świątecznym
Kilka lat temu była akcja, żeby oświetlić przejście na pieszych przez Kościuszki na skrzyżowaniu z 11 Listopada, bo pan STOP jest tylko do 16. Wchodzić na przejście wieczorem i pojawia się oświetlenie krawędzi przejścia do drugiej części ulicy, przechodzisz bezpiecznie. Ile gardłował Abramczyk i inni z elitki. Kilka lat minęło i nic się nie zmieniło w temacie a takich bezpiecznych przejść mogło być więcej. Teraz to trzeba wypić kilka produktów waspolu i samo się przejście oświetli.
gburmistrz oszczędny.
Wyszków wdraża oszczędzanie na oświetleniu, także świątecznym
Wisia? chcesz się pobawić Lemem ? to proszę "Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej przed lekturą stały." A faktycznie Wyszków powinien czerpać wzorce z gmin:) :).:)
Ostro
Wyszków wdraża oszczędzanie na oświetleniu, także świątecznym
Niektórym to chyba na umysł padło, albo na napis. Oświetlenie uliczne w godzinach późnonocnych wyłącza Długosiodło, Rząśnik, Somianka, a tam nie ma ledowego napisu. W Wyszkowie też jeszcze nie ma, a jak będzie, to na pewno nie będzie świecić całą noc. Zacytuję St. Lema: Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
Wisia
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

2
Piątek
Grudzień 2022
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Balbiny, Ksawerego, Pauliny

REKLAMA