REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Tratwa Pielgrzym na znaczkach i kartkach pocztowych

Turystyka

Specjalną edycję kartki pocztowej oraz znaczka wydała Poczta Polska z okazji otwarcia Przekopu Mierzei Wiślanej. Na wydawnictwach znalazła się Tratwa Pielgrzym, która z wyszkowianami na pokładzie jako pierwsza prywatna jednostka przepłynęła śluzę z Zalewu Wiślanego na Zatokę Gdańską. Na jednym ze znaczków znalazł się także wyszkowski pomnik Stanisława Wolskiego.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Specjalnym wydaniem kartki pocztowej i znaczków Poczta Polska uhonorowała nie tylko ogólnopolskie wydarzenie, jakim było otwarcie Przekopu Mierzei Wiślanej, ale także Ligę Morską i Rzeczną. To jej logo, obok zdjęcia Tratwy Pielgrzym, widnieje na wyjątkowej edycji znaczków i kart pocztowych. Tratwa Pielgrzym z Wyszkowa jako pierwsza przepłynęła śluzę z Zalewu Wiślanego na Zatokę Gdańską. Załogę stanowili wyszkowianie, kołobrzeżanie, mieszkańcy Chełmna i Krakowa. Rejs odbywał się pod banderą właśnie Ligi Morskiej i Rzecznej i z flagą JP II. Autorami projektu kartki i znaczków są Marek Padjas i Dariusz Janowski z LMiR. Na jednym ze znaczków uhonorowano także pierwszego przedwojennego burmistrza Wyszkowa, Stanisława Wolskiego, odznaczonego tytułem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata za ocalenie dwóch żydowskich dziewczynek. 

 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Gmina nie chce płacić taniej?
Firma która daje niższą cenę daje również mniejsze łapówki. Albo nie daje wcale. Gdzie tu interes dla włodarzy . Jak zwykle bagienko Wyszkowskie :(
nonie
„Młodzież zapobiega pożarom”
Jestem ciekawy w ilu akcjach brał udział Mróz......
Osp
W Długosiodle szukają dyrektorów
Co do szkoły w Bosewie to trzymam kciuki żeby kolejne kadencje pełnił ktoś wrażliwy na potrzeby uczniów z orzeczeniami o niepełnosprawności. Do tej pory niewiele dobrego w tym obszarze. Kadra nadludzkimi siłami nadrabia braki niedoszacowania i ignorancji ze strony samorządu i decydentów.
Mama
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Piątek
Marzec 2023
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Gabrieli, Marka, Seweryna

REKLAMA