REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Tratwa Pielgrzym na znaczkach i kartkach pocztowych

Turystyka

Specjalną edycję kartki pocztowej oraz znaczka wydała Poczta Polska z okazji otwarcia Przekopu Mierzei Wiślanej. Na wydawnictwach znalazła się Tratwa Pielgrzym, która z wyszkowianami na pokładzie jako pierwsza prywatna jednostka przepłynęła śluzę z Zalewu Wiślanego na Zatokę Gdańską. Na jednym ze znaczków znalazł się także wyszkowski pomnik Stanisława Wolskiego.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Specjalnym wydaniem kartki pocztowej i znaczków Poczta Polska uhonorowała nie tylko ogólnopolskie wydarzenie, jakim było otwarcie Przekopu Mierzei Wiślanej, ale także Ligę Morską i Rzeczną. To jej logo, obok zdjęcia Tratwy Pielgrzym, widnieje na wyjątkowej edycji znaczków i kart pocztowych. Tratwa Pielgrzym z Wyszkowa jako pierwsza przepłynęła śluzę z Zalewu Wiślanego na Zatokę Gdańską. Załogę stanowili wyszkowianie, kołobrzeżanie, mieszkańcy Chełmna i Krakowa. Rejs odbywał się pod banderą właśnie Ligi Morskiej i Rzecznej i z flagą JP II. Autorami projektu kartki i znaczków są Marek Padjas i Dariusz Janowski z LMiR. Na jednym ze znaczków uhonorowano także pierwszego przedwojennego burmistrza Wyszkowa, Stanisława Wolskiego, odznaczonego tytułem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata za ocalenie dwóch żydowskich dziewczynek. 

 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Wyszków wdraża oszczędzanie na oświetleniu, także świątecznym
Kilka lat temu była akcja, żeby oświetlić przejście na pieszych przez Kościuszki na skrzyżowaniu z 11 Listopada, bo pan STOP jest tylko do 16. Wchodzić na przejście wieczorem i pojawia się oświetlenie krawędzi przejścia do drugiej części ulicy, przechodzisz bezpiecznie. Ile gardłował Abramczyk i inni z elitki. Kilka lat minęło i nic się nie zmieniło w temacie a takich bezpiecznych przejść mogło być więcej. Teraz to trzeba wypić kilka produktów waspolu i samo się przejście oświetli.
gburmistrz oszczędny.
Wyszków wdraża oszczędzanie na oświetleniu, także świątecznym
Wisia? chcesz się pobawić Lemem ? to proszę "Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej przed lekturą stały." A faktycznie Wyszków powinien czerpać wzorce z gmin:) :).:)
Ostro
Wyszków wdraża oszczędzanie na oświetleniu, także świątecznym
Niektórym to chyba na umysł padło, albo na napis. Oświetlenie uliczne w godzinach późnonocnych wyłącza Długosiodło, Rząśnik, Somianka, a tam nie ma ledowego napisu. W Wyszkowie też jeszcze nie ma, a jak będzie, to na pewno nie będzie świecić całą noc. Zacytuję St. Lema: Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
Wisia
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

2
Piątek
Grudzień 2022
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Balbiny, Ksawerego, Pauliny

REKLAMA