REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Bimbrownia w mieszkaniu

Na Sygnale

Aparaturę do domowej produkcji alkoholu etylowego oraz ponad 400 litrów gotowego produktu zabezpieczyli policjanci z Wyszkowa. 64-letniemu mieszkańcowi miasta grozi kara do roku więzienia.

Galeria zdjęć


REKLAMA

We wtorek 20 września funkcjonariusze Referatu dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KPP w Wyszkowie ustalili, iż w jednym z mieszkań na terenie Wyszkowa ma miejsce nielegalna produkcja alkoholu. Funkcjonariusze pojechali pod ustalony adres, gdzie pomimo dobiegających z mieszkania odgłosów, nikt nie otwierał. Policjanci podjęli decyzję o wejściu siłowym przez jedno z okien znajdujących się na balkonie. Skorzystali ze wsparcia strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie. W mieszkaniu mundurowi zastali 64-letniego mieszkańca Wyszkowa, który nielegalnie produkował alkoholu. Funkcjonariusze zabezpieczyli 15 pojemników z cieczą o silnej woni alkoholu, tzw. zacieru oraz wydestylowanego już alkoholu, beczki z zacierem, a także jeszcze gorącą metalową beczkę ze specjalną aparaturą, która znajdowała się w kuchni. Łączna ilość zabezpieczonego alkoholu wyniosła ponad 400 litrów. Jak twierdził mężczyzna, wszystko co wyprodukował miało być na  jego użytek. 64-letniemu mieszkańcowi Wyszkowa za wyrabianie alkoholu etylowego bez wymaganego zezwolenia grozi wysoka grzywna i kara do  roku pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Wyszków

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

wwy
Brawo nasi dzielni milicjanci.
Nalewka wisniowa
Kiedyś dawno był taki dzielnicowy P. Co w pojedynkę likwidował bimbrownię. Starsze pokolenie pamięta. A tak poważnie wystarczy pójść na pikniki biesiadne seniorów, żeby przekonać się że prawie każdy przynosi naleweczke zrobiona na bimberku. Ale przecież emerytów policja za naleweczke nie będzie zamykać. Niech pędzą, oby tylko na potrzeby własne a nie przemysłowe. Bo ten pan to przesadził.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Parafialny Idziego zapchany. Na Rybienku też ciasno. Pozostaje tylko komunalny który też nie jest z gumy. To logiczne i perspektywiczne myślenie w kategoriach dłuższych niż jedna czy dwie kadencje. Tereny pod bloki też już powoli się kurczą więc trzeba już teraz pomyśleć i przygotować rezerwę jeśli się myśli o ściąganiu nowych mieszkańców w przyszłości.
Maniek
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
I tak zrobią jak im pasuje. Tylko inaczej to nazwą i tyle.
Heniek
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Wydaję mi się, że priorytetem jest zmiana terenów rolnych na zabudowę wielorodzinną, a nie poszerzenie cmentarza, manipulacja. Ten cmentarz to tylko po to by zamydlić oczy nam mieszkańcom, którzy o takie zmiany dla siebie walczymy po kilkanaście lat. Jednak dostajemy informacje „dla pojedynczych działek studium nie zmieniamy, jest to zbyt kosztowne”. A tu proszę, jest inwestor są i szybkie zmiany. Podobnie ze zmianą planów miejscowych, tam gdzie inwestor tam są one dokonane. Przykre, ale co my zwykli ludzie możemy.
Juliusz

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Poniedziałek
Wrzesień 2022
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji

REKLAMA