REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Pożar bloku w Rząśniku. Dwie osoby w szpitalu (VIDEO) AKTUALIZACJA

Na Sygnale

Zakończono dogaszanie pożaru budynku wielorodzinnego w Rząśniku oraz przeczesywanie jego zgliszczy. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał, choć w chwili wybuchu pożaru w budynku przebywało 12 osób. Policja zna wstępną przyczynę pożaru.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Jak informuje wyszkowska Policja, do szpitala zostały przetransportowane dwie osoby. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W bloku mieszka ponad 20 osób (8 rodzin). W chwili, kiedy wybuchł ogień, w środku było 12 osób. Część z nich samodzielnie opuściła budynek, natomiast kilku osobom pomogli sąsiedzi. Z relacji świadków wynika, że ogień rozprzestrzeniał się błyskawicznie.

Pracę rozpoczęli śledczy wspólnie z technikiem kryminalistyki, którzy wyjaśnią przyczynę pożaru. Oględziny miejsca i zabezpieczanie śladów odbywały się przy udziale biegłego z zakresu pożarnictwa. Policjanci wstępnie ustalili przyczynę pożaru. Z ustaleń śledczych wynika, że 73-letnia mieszkanka bloku wybrała popiół z pieca centralnego, który znajdował się w jej mieszkaniu i w metalowym wiaderku wystawiła na balkon. W pewnym momencie kobieta poczuła dym i zauważyła ogień na swoim balkonie. Chcąc ugasić pożar, otworzyła drzwi balkonowe. Wtedy ogień natychmiast wdarł się do mieszkania i szybko zaczął się rozprzestrzeniać.

- Wszystkim osobom, które wspierały poszkodowanych w ewakuacji przed przybyciem służb, a następnie udzielały pomocy, gratulujemy obywatelskiej postawy i dziękujemy za Waszą nieocenioną pomoc - mówi kom. Damian Wroczyński z KPP w Wyszkowie.

Utrudnienia napotkali także kierowcy przyległej ulicy. Ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo. 

Źródło: KPP Wyszków

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Parafialny Idziego zapchany. Na Rybienku też ciasno. Pozostaje tylko komunalny który też nie jest z gumy. To logiczne i perspektywiczne myślenie w kategoriach dłuższych niż jedna czy dwie kadencje. Tereny pod bloki też już powoli się kurczą więc trzeba już teraz pomyśleć i przygotować rezerwę jeśli się myśli o ściąganiu nowych mieszkańców w przyszłości.
Maniek
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
I tak zrobią jak im pasuje. Tylko inaczej to nazwą i tyle.
Heniek
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Wydaję mi się, że priorytetem jest zmiana terenów rolnych na zabudowę wielorodzinną, a nie poszerzenie cmentarza, manipulacja. Ten cmentarz to tylko po to by zamydlić oczy nam mieszkańcom, którzy o takie zmiany dla siebie walczymy po kilkanaście lat. Jednak dostajemy informacje „dla pojedynczych działek studium nie zmieniamy, jest to zbyt kosztowne”. A tu proszę, jest inwestor są i szybkie zmiany. Podobnie ze zmianą planów miejscowych, tam gdzie inwestor tam są one dokonane. Przykre, ale co my zwykli ludzie możemy.
Juliusz

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Poniedziałek
Wrzesień 2022
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji

REKLAMA