REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Piękne nasze Kurpie Białe. Konkurs rozstrzygnięty, nagrody przyznane!

Kultura

Konkurs fotograficzny ”Kurpie Białe - moja mała Ojczyzna”, którego tematem było piękno Ziemi Kurpiowskiej, dobiegł końca. Zgłoszono do oceny 35 prac. 13 września jury oceniło nadesłane prace i przyznało nagrody. Konkurs został dofinansowany z budżetu Powiatu Wyszkowskiego.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Zwycięzcą konkursu został Michał Malinowski za zdjęcie „Pan las o wschodzie słońca”. Drugie miejsce zajęło zdjęcie „W zaciszu Uroczej”, wykonane przez Katarzynę Gorczycę. „O wschodzie” - to zdjęcie zdobywcy III miejsca, Damiana Bajkowskiego. Laureaci otrzymali bony podarunkowe do wykorzystania w sklepie z artykułami AGD/ RTV. 

Konkurs był otwarty dla wszystkich, którzy dostrzegają piękno Kurpi Białych. Zdjęcia miały być wykonane na terenie Powiatu Wyszkowskiego, w czasie trwania konkursu, od 15 lipca do 31 sierpnia. Konkurs był skierowany do amatorów i profesjonalistów - bez względu na wiek. Każdy, kto zachwyca się pięknem Kurpi Białych, jego przyrodą, tradycją i kulturą miał szanse pokazać, jak widzą to piękno jego oczy. Zostało zgłoszonych 35 prac. Prace nadesłali i starsi, i trochę młodsi, m.in. uczniowie szkół podstawowych. I nie tylko mieszkańcy ziemi wyszkowskiej, ale byli też uczestnicy z Warszawy i Mińska Mazowieckiego. Indywidualne spojrzenie uczestników na piękną ziemię kurpiowską zafascynowało jurorów. Dziękujemy wszystkim, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok. 

Stowarzyszenie „Wspólna przyszłość” powstało w miejscowości Leszczydół Nowiny w 2015 roku. Komitet założycielski stanowią mieszkańcy. Głównym celem działalności stowarzyszenia jest promocja kultury wśród mieszkańców wsi i najbliżej okolicy, Istotna jest integracja społeczna i międzypokoleniowa. Prowadząc różnego rodzaju projekty, stowarzyszenie stara się angażować w ich tworzenie wszystkich mieszkańców, w tym dzieci i młodzież. Szczególne miejsce w działaniach zajmuje nasza Mała Ojczyzna - Leszczydół Nowiny. Chcemy też jednak odkrywać przeszłość i piękno Kurpi Białych i Puszczy Białej. Bo nasza miejscowość jest ich nierozerwalną cząstką. Stowarzyszenie aktywnie działa i tempa nie zwalnia. Zrealizowało już kilka ważnych i ciekawych projektów - „Wielka historia Małej Ojczyzny”, „Co kryje nasza ziemia”, „Mapa mogił i cmentarzy wojennych”, „Wyszków w epoce PRL”. To tylko niektóre z nich. Aktywność członków stowarzyszenia i jego prezesa Artura Gałązki sprawia, że podejmowane projekty kończą się zawsze sukcesem i są ciekawe dla osób w różnym wieku. Realizacja tych projektów jest możliwa dzięki współpracy z wieloma instytucjami, m.in. z gminą i powiatem wyszkowskim. Zapraszamy instytucje i osoby prywatne do współpracy ze stowarzyszeniem, aby wspólnie odkrywać przeszłość i piękno naszej Małej Ojczyzny. 

Stowarzyszenie „Wspólna Przyszłość”
 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Do Mańka dobrze mówisz, popieram twą tezę
Irek
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
A co po drugiej stronie Pultuskiej naprzeciwko cmentarza komunalnego jest szykowane dokładnie za pomnikami Skwary . Czy też miejsce na nowe bloki ?
Polonez
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Parafialny Idziego zapchany. Na Rybienku też ciasno. Pozostaje tylko komunalny który też nie jest z gumy. To logiczne i perspektywiczne myślenie w kategoriach dłuższych niż jedna czy dwie kadencje. Tereny pod bloki też już powoli się kurczą więc trzeba już teraz pomyśleć i przygotować rezerwę jeśli się myśli o ściąganiu nowych mieszkańców w przyszłości.
Maniek

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Poniedziałek
Wrzesień 2022
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji

REKLAMA