REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Głosowanie nad przyszłością zarządu

Powiat

28 września Rada Powiatu będzie głosowała nad odwołaniem Zarządu Powiatu Wyszkowskiego. To efekt nieudzielenia mu wotum zaufania na czerwcowej sesji.

REKLAMA

28 września odbędzie się sesja Rady Powiatu Wyszkowskiego. Jednym z ostatnich punktów  posiedzenia będzie podjęcie uchwały w sprawie odwołania Zarządu Powiatu Wyszkowskiego z powodu nieudzielenia wotum zaufania. 

- Muszę tę procedurę dokończyć z uwagi na fakt, że zarząd nie uzyskał wotum zaufania - mówi przewodniczący Rady Powiatu Bogdan Pągowski.

29 czerwca odbyła się Rada Powiatu Wyszkowskiego, na której podsumowano i oceniono pracę Zarządu Powiatu za 2021 rok. Wówczas to - mimo otrzymania absolutorium - zarząd nie uzyskał tzw. wotum zaufania od radnych, co jest równoznaczne z postawieniem wniosku o odwołanie całego zarządu. Przypomnijmy, że w jego skład od początku kadencji wchodzą: starosta Jerzy Żukowski, wicestarosta Leszek Marszał, Teresa Czajkowska, Bogdan Frąckiewicz i Paweł Deluga. Rada może odwołać zarząd większością co najmniej 3/5 głosów ustawowego składu rady. W przypadku Powiatu Wyszkowskiego potrzeba zatem 12 głosów do odwołania zarządu. Warto przypomnieć, że wymagające takiej samej większości głosów majowe głosowanie nad odwołaniem starosty Jerzego Żukowskiego nie powiodło się, gdyż koalicji większościowej zabrakło jednego głosu. 

Sesja 28 września odbędzie się w trybie stacjonarnym. Głosowanie nad odwołaniem zarządu będzie jawne. 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Ania
Przyszłość zarządu to już jest przesądzona, a radni zagłosują tak jak należy. Dobro mieszkańców jest najważniejsze i tylko zmiana władz to gwarantuje.
Jasnowidz
Powiat powinien być zlikwidowany w całości bo tylko zżera ogromne pieniądze a nikomu i niczemu nie służy. Rozdać część kompetencji do gmin, zrobić rejony ze sprawami geodezji i nadzoru budowlanego Po co mieszkańcom powiatu jakis wydział rolnictwa, komunikacji, budownictwa, promocji, oświaty, i inne sztuczne twory. Te sprawy powinni móc załatwiać w swojej gminie. Oni tylko kłócą się , a np w Zabrodziu zdychają krowy. I kto nie dopilnował gospodarza , powiat.
Ania
Zlikwidować, jak zlikwidować, ale zrobić roszady to konieczność.Należy mieć nadzieję, ze NOWY STAROSTA tego dokona, nie ważne kto by to był

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Do Mańka dobrze mówisz, popieram twą tezę
Irek
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
A co po drugiej stronie Pultuskiej naprzeciwko cmentarza komunalnego jest szykowane dokładnie za pomnikami Skwary . Czy też miejsce na nowe bloki ?
Polonez
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Parafialny Idziego zapchany. Na Rybienku też ciasno. Pozostaje tylko komunalny który też nie jest z gumy. To logiczne i perspektywiczne myślenie w kategoriach dłuższych niż jedna czy dwie kadencje. Tereny pod bloki też już powoli się kurczą więc trzeba już teraz pomyśleć i przygotować rezerwę jeśli się myśli o ściąganiu nowych mieszkańców w przyszłości.
Maniek

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Poniedziałek
Wrzesień 2022
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji

REKLAMA