REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

14 mln zł zainwestowane w kardiologię i internę

Miasto

Fundusze europejskie pomogły wyposażyć i zmodernizować oddział kardiologiczny oraz oddział chorób wewnętrznych w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie. Na program "Poprawa jakości życia mieszkańców subregionu ostrołęckiego poprzez doposażenie SPZZOZ w Wyszkowie w zakresie infrastruktury szpitalnej służącej diagnozowaniu i leczeniu chorób kardiologicznych oraz onkologicznych" wyszkowski szpital wydała ponad 14 mln zł.

REKLAMA

Kolejny szpital na Mazowszu może pochwalić się nowoczesną infrastrukturą, dobrym sprzętem, bezpieczeństwem pacjentów oraz kompleksowym leczeniem wielu chorób. SPZZOZ w Wyszkowie dzięki funduszom europejskim zrealizował projekt dotyczący zakupu nowoczesnego sprzętu medycznego, a także przystosowania pomieszczeń szpitalnych. Obecnie mieszkańcy regionu ostrołęckiego mają do dyspozycji zmodernizowane oddziały: kardiologiczny oraz chorób wewnętrznych. Poprawiła się więc dostępność do leczenia, a pacjenci w komfortowych salach przechodzą czas hospitalizacji. Osoby starsze oraz z niepełnosprawnościami mają zapewnione udogodnienia takie jak np. winda, przystosowane toalety czy sterowane łóżka.

Sprzęt medyczny kupiony w ramach projektu wykorzystywany jest w obszarze kardiologii i onkologii. Dodatkowo, szpital prowadzi działania konsolidacyjne oraz opieki koordynowanej. Polega to na współpracy z pobliskimi placówkami medycznymi takimi jak: Centrum Medyczne im. Bitwy Warszawskiej 1920r w Radzyminie, NZOZ Praktyka Lekarza Rodzinnego lek. med. Bogumiła Czaplicka, NZOZ Praktyka Lekarza Rodzinnego lek. med. Sławomir Majewski,  NZOZ Wiaczesław Gryszkiewicz w Zabrodziu, NZOZ lek. med. Agnieszka Mickiewicz-Maciejewska oraz NZOZ Przychodnia Lekarska w Brańszczyku. Warto podkreślić, że realizacja projektu nie wpłynęła negatywnie na środowisko. Fundusze Europejskie sprawiły, że w wyszkowskim szpitalu więcej osób znajduje pomoc, diagnostyka jest pogłębiona, a leczenie kompleksowe.

Całkowita wartość projektu wyniosła 14 mln 392 tys. 151 zł, a kwota dofinansowania z UE 5 mln 282 tys. 362 zł.

 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Prorok
Niestety przez PIS takich następnych inwestycji nie będzie. Pieniędzy Unia Europejska więcej nie da. Za kary, naliczone za działalność PIS można by wybudować setki szpitali i je wyposażyć. Niestety dla PIS koryto ważniejsze i od was i od waszego zdrowia.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Parafialny Idziego zapchany. Na Rybienku też ciasno. Pozostaje tylko komunalny który też nie jest z gumy. To logiczne i perspektywiczne myślenie w kategoriach dłuższych niż jedna czy dwie kadencje. Tereny pod bloki też już powoli się kurczą więc trzeba już teraz pomyśleć i przygotować rezerwę jeśli się myśli o ściąganiu nowych mieszkańców w przyszłości.
Maniek
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
I tak zrobią jak im pasuje. Tylko inaczej to nazwą i tyle.
Heniek
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Wydaję mi się, że priorytetem jest zmiana terenów rolnych na zabudowę wielorodzinną, a nie poszerzenie cmentarza, manipulacja. Ten cmentarz to tylko po to by zamydlić oczy nam mieszkańcom, którzy o takie zmiany dla siebie walczymy po kilkanaście lat. Jednak dostajemy informacje „dla pojedynczych działek studium nie zmieniamy, jest to zbyt kosztowne”. A tu proszę, jest inwestor są i szybkie zmiany. Podobnie ze zmianą planów miejscowych, tam gdzie inwestor tam są one dokonane. Przykre, ale co my zwykli ludzie możemy.
Juliusz

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Poniedziałek
Wrzesień 2022
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji

REKLAMA