REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

"Giganci" kodowali w Wyszkowie

Nauka

Wystartowała 11. edycja  "Koduj z Gigantami: Cyberbezpieczeństwo"-  czyli największe ogólnopolskie bezpłatne warsztaty programistyczne dla dzieci i młodzieży. Inauguracja zajęć w Wyszkowie odbyła się 17 września.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Rozwój cyfrowych kompetencji pozwala w pełni korzystać z obecnych możliwości technologicznych, poszerza perspektywę, a przede wszystkim daje przestrzeń do wpływu na otaczające środowisko. Nawet jeśli dziecko obierze inną ścieżkę zawodową, podstawowe umiejętności, które nabędzie podczas nauki programowania, jak na przykład rozwój kreatywnego i analitycznego myślenia, w przyszłości przełoży się na świadome korzystanie z nowych technologii i szybsze odnalezienie się w cyfrowej przyszłości. Szansą na postawienie pierwszych kroków w programowaniu są bezpłatne warsztaty “Koduj z Gigantami”.

- Nasze zajęcia rozpoczynamy od nowa, ale "Giganci" w Wyszkowie już były prowadzone. Jest to reaktywacja - mówiła koordynatorka zajęć Katarzyna Nowak. - Mieliśmy przerwę około dwóch lat, ale od tego roku wracamy pełni nowych pomysłów. Zachecamy do zapisów. Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest na naszej stronie www.kodujzgigantami.pl

Podczas warsztatów wykorzystywane były popularne gry komputerowe, znane aplikacje oraz języki programistyczne. 

- Na dzisiejsze zajęcia przygotowano warsztaty z programowania w języku Scratch oraz w świecie popularnej i lubianej przez dzieci gry Minecraft. Zaplanowane mamy jeszcze warsztaty z App Inventor, czyli tworzenie aplikacji mobilnych i programowanie w języku C#. Nasze warsztaty podzielone są na grupy wiekowe i dopasowujemy wtedy do nich program nauczania - mówił instruktor "Gigantów" Sebastian Sałański.

Udział w zajęciach wzięło około 50 dzieci i młodzieży w szerokiej grupie wiekowej od 7 - 19 lat. Kolejna akcja edukacyjna zaplanowana jest jeszcze na 24 i 25 września. 

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


Wyszków"Koduj z Gigantami: Cyberbezpieczeństwo"bezpłatne warsztaty “Koduj z Gigantami”

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Parafialny Idziego zapchany. Na Rybienku też ciasno. Pozostaje tylko komunalny który też nie jest z gumy. To logiczne i perspektywiczne myślenie w kategoriach dłuższych niż jedna czy dwie kadencje. Tereny pod bloki też już powoli się kurczą więc trzeba już teraz pomyśleć i przygotować rezerwę jeśli się myśli o ściąganiu nowych mieszkańców w przyszłości.
Maniek
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
I tak zrobią jak im pasuje. Tylko inaczej to nazwą i tyle.
Heniek
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Wydaję mi się, że priorytetem jest zmiana terenów rolnych na zabudowę wielorodzinną, a nie poszerzenie cmentarza, manipulacja. Ten cmentarz to tylko po to by zamydlić oczy nam mieszkańcom, którzy o takie zmiany dla siebie walczymy po kilkanaście lat. Jednak dostajemy informacje „dla pojedynczych działek studium nie zmieniamy, jest to zbyt kosztowne”. A tu proszę, jest inwestor są i szybkie zmiany. Podobnie ze zmianą planów miejscowych, tam gdzie inwestor tam są one dokonane. Przykre, ale co my zwykli ludzie możemy.
Juliusz

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Poniedziałek
Wrzesień 2022
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji

REKLAMA