REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Wpadł dzięki anonimowemu zgłoszeniu. Miał 1,5 promila

Na Sygnale

Anonimowe zgłoszenie i szybka reakcja policjantów mazowieckiej grupy SPEED doprowadziły do zatrzymania kierowcy volkswagena, który wsiadł za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu.

REKLAMA

Pijani kierowcy poruszający się po drogach są bardzo niebezpieczni dla innych uczestników, dlatego policjanci konsekwentnie eliminują ich z dalszej jazdy. Coraz częściej w tych działaniach funkcjonariusze są wspierani przez obywateli, którzy anonimowo informują policję o podejrzeniu pijanego kierowcy. Właśnie dzięki takiemu zgłoszeniu, być może, nie doszło do tragedii. W nocy z wtorku na środę 14 września około godziny 3.00 dyżurny wyszkowskiej Policji otrzymał zgłoszenie od anonimowej osoby, która zwróciła uwagę na kierowcę volkswagena wyjeżdżającego ze stacji paliw w Trzciance. Osoba zgłaszająca podejrzewała, że kierujący może być pijany. Informację szybko potwierdził parol grupy SPEED, który zatrzymał wskazany pojazd do kontroli kilkaset metrów dalej. Jak się okazało, kierujący autem 32-letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jakby tego było mało, po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 32-latek posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami. Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej pijany kierowca stanie przed sądem. Mężczyźnie grozi dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, a nawet 5-letni pobyt w więzieniu.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Źródło: KPP Wyszków

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

WWY
Super ,gonić pijanych morderców.Tylko dlaczego policja ujawniła zgłaszającego,,o 3 w nocy na CPN -ie,,1 +1 i pijak wie kto zadzwonił .
Smakosz denaturatu
Po pierwsze- właśnie dlatego nigdy nie powiadamiam policji jak widzę pijanego wsiadającego do pojazdu albo jadącego pojazdem. Po drugie- nie jestem konfidentem. A takich gości zdarza mi się widzieć nader często.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Do Mańka dobrze mówisz, popieram twą tezę
Irek
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
A co po drugiej stronie Pultuskiej naprzeciwko cmentarza komunalnego jest szykowane dokładnie za pomnikami Skwary . Czy też miejsce na nowe bloki ?
Polonez
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Parafialny Idziego zapchany. Na Rybienku też ciasno. Pozostaje tylko komunalny który też nie jest z gumy. To logiczne i perspektywiczne myślenie w kategoriach dłuższych niż jedna czy dwie kadencje. Tereny pod bloki też już powoli się kurczą więc trzeba już teraz pomyśleć i przygotować rezerwę jeśli się myśli o ściąganiu nowych mieszkańców w przyszłości.
Maniek

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Poniedziałek
Wrzesień 2022
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji

REKLAMA