REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

SP w Łosinnie z nowym placem zabaw i zielenią

Powiat

15 września otwarto nowy plac zabaw przy Szkole Podstawowej w Łosinnie. Wydarzeniu towarzyszyła akcja ekologiczna.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Celem projektu jest zagospodarowanie przestrzeni publicznej w małych miejscowościach oraz aktywnie spędzania czasu i rekreacji. Plac zabaw został wyposażony w nawierzchnię syntetyczną, piaskownicę z zadaszeniem, mini karuzelę, kosze na śmieci, hotelik dla owadów i karmnik dla ptaków. Utworzony został także kącik umożliwiający obserwację przyrody i przeprowadzanie plenerowych lekcji biologii. Podczas inauguracji placu zabaw obecna była wiceburmistrz Wyszkowa Aneta Kowalewska, której wręczono podziękowanie za realizację projektu związanego z wykonaniem placu zabaw przy SP w Łosinnie.

- Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt, który możemy dziś podziwiać i korzystać z niego. Życzymy sukcesów w realizacji planów i zadań na rzecz społeczności lokalnych - mówiła dyrektor placówki Magda Szyller:

W czwartkowy ranek na terenie placówki odbłyo się również sadzenie drzewek (dębu i sosny). Uczniowie wzięli udział w plenerowej lekcja biologii na temat roślinności I poprawnego wkopywania sadzonek. Wykład poprowadził nadleśniczy Nadleśnictwa Wyszków a także pasjonat przyrody Rafał Wyszyński. 

Całkowity koszt zadania to 103 tys. 340 zł w tym dofinansowanie 65 tys. 755 zł, które pozyskała Gmina Wyszków. Zadanie zostało zrealizowane dzięki dofinansowaniu pozyskanemu w  ramach projektu “Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Projekt realizowany został w partnerstwie z Nadleśnictwem Wyszków oraz Powiatowym Urzędem Pracy, którym przekazano również podziękowania.

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówŁosinnoPS w Łosinnie“Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”nowy plac zabaw

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Do Mańka dobrze mówisz, popieram twą tezę
Irek
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
A co po drugiej stronie Pultuskiej naprzeciwko cmentarza komunalnego jest szykowane dokładnie za pomnikami Skwary . Czy też miejsce na nowe bloki ?
Polonez
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Parafialny Idziego zapchany. Na Rybienku też ciasno. Pozostaje tylko komunalny który też nie jest z gumy. To logiczne i perspektywiczne myślenie w kategoriach dłuższych niż jedna czy dwie kadencje. Tereny pod bloki też już powoli się kurczą więc trzeba już teraz pomyśleć i przygotować rezerwę jeśli się myśli o ściąganiu nowych mieszkańców w przyszłości.
Maniek

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Poniedziałek
Wrzesień 2022
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji

REKLAMA