REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

"To dzięki Wam Wyszków staje się zielony"

Miasto

Uroczyste wręczenie nagród laureatom 14. edycji konkursu "Moje piękne miasto" odbyło się 14 września w Wyszkowie. Celem konkursu jest promowanie wśród mieszkańców czystości, porządku oraz dbałości o estetykę najbliższego otoczenia. 

Galeria zdjęć


REKLAMA

Konkurs „Moje piękne miasto” jest organizowany przez Wyszkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przy współpracy Urzędu Miejskiego i OPS. Celem jest wybór najatrakcyjniej zagospodarowanego terenu wokół budynków administrowanych przez WTBS. Laureatów tegorocznej edycji konkursu powitała prezes WTBS Agnieszka Ołdak - Prokop:  

- Chcemy docenić tych pasjonatów, którzy dbają o najbliższe swoje otoczenie, dzięki czemu nasza wspólna przestrzeń staje się piękniejsza. Cieszę się, że udało się wam udoskonalić coroczne pomysły, aranżacje. Zaskakujecie nas co roku i to dzięki Wam nasze miasto pięknieje, staje się bardziej przyjazne. Troszczycie się o otoczenie, dbacie o wspólne dobro i estetykę miasta. Przez te wszystkie lata udało się zmienić otoczenie naszych osiedli. Pielęgnujecie komunikację sąsiedzką, ale też pogłębiacie współpracę z samorządem, który realizuje projekty proekologiczne, przykładem jest projekt pn. "Łagodzenie zmian klimatu i adaptacja do ich skutków w Wyszkowie". To dzięki Wam Wyszków staje się zielony - mówiła.

Gratulacje laureatom przekazała także wiceburmistrz Wyszkowa Aneta Kowalewska:

- To już czternaście lat, myślę, że część z Was towarzyszy upiększaniu naszego miasta od początku i bardzo konsekwentne. Wyszków pięknieje dzięki Wam, należy się Wam jedno wielkie  "dziękuję". Tylko razem możemy robić wielkie rzeczy a to jest wielka rzecz, bo każdy kwiatek, każda roślinka powoduje, że nasze miasto jest nie tylko piękniejsze, ale i bardziej zielone i zdrowe. Ja również jestem miłośniczką zieleni. To nie jest łatwa pielęgnacja, czasem jest susza, trzeba to wszystko bardzo pielęgnować. Nie jest łatwo hodować taką piękną zieleń. Chętnie wysłucham rad ogrodniczych, bo rzeczywiście to jest również moja pasja. Jeszcze raz Wam gratuluję i proszę o więcej. W przyszłym roku będziemy obchodzić jubileusz, może jubileuszowa edycja skłoni nas do tego, żeby ten konkurs rozwijać, bo jak widać efekty są wspaniałe - mówiła.

- Również dołączam się do podziękowań za wkład pracy w te piękne ogrody i balkony. One co roku są piękniejsze - dodał radny Jan Abramczyk. - Cieszymy się, że tak dbacie o otaczającą zieleń. 

Komisja konkursowa pracowała w składzie: Katarzyna Bałabuch, Iwona Gmurczyk, Jadwiga Smyk, Renata Rokitnicka, Danuta Kukwa, Jan Abramczyk, Dariusz Glinka. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach: ogródki i balkony. Komisja oceniła ogródki kwiatowe, balkony, czystość, porządek i dbałość o najblizsze otoczenie, małą architekturę, ciekawe pomysły, aranżacje zieleni oraz ogólne wrażenia estetyczne.

I miejsca ex aequo przyznano mieszkańcom budynku przy ul. Gen. J. Sowińskiego 25 oraz mieszkańcom budynku ul. Na Skarpie 26 - za najpiękniejsze zagospodarowanie terenu nieruchomości, ciekawą aranżację, nowe nasadzenia kwiatów i krzewów, oryginalne pomysły oraz zaangażowanie mieszkańców.

II miejsce ex aequo zajęli mieszkańcy budynków ul. Łączna 24 i Łączna 30 - za nowe nasadzenia, dbałość o otoczenie, piękne kompozycje.

III miejsce zdobyli mieszkańcy budynku przy ul. Sowińskiego 28B za założenie nowych ogródków, oryginalne aranżacje, ciekawe pomysły i dbałość o otoczenie. Wkład w upiększanie ogródków włożyły: Danuta Skatulska, Ewa Garstka, Bożena Rajczak

IV miejsce przyznano mieszkankom budynku przy ul. Geodetów 66 (Grażyna Jabłonka, Urszula Kuręda, Renata Maturska) za utrzymanie istniejących ogródków, nowe nasadzenia i piękno otoczenia.

Wyróżnienia przyznano mieszkańcom budynków przy ul. Prostej 8B oraz ul. Daszyńskiego 1. Przyznano także wyróżnienia indywidualne. W kategorii "Ogródki" otrzymały je: Janina Oniszk ul. Serocka 32, Teresa Ostrowska ul. Serocka 32, Agnieszka Liśkiewicz ul. Serocka 32, Hanna Dąbrowska ul. Sowińskiego 25. Wyróżnienia indywidualne w kategorii "Balkony" otrzymały: Grażyna Kurowska ul. Kościuszki 41B, Helena Kiełczewska ul. Kościuszki 41B, Maria Kawińska ul. Kościuszki 41B, Adrian Wargala ul. Kościuszki 41A, Ewa Liśkiewicz ul. Kościuszki 41A, Barbara Grzela ul. Kościuszki 41A, Marzena Świętaszek ul. Okrzei 83, Monika Strąk ul. Geodetów 66, Agnieszka Kachel ul. Sowińskiego 28B, Agnieszka Mróz ul. Łącza 12, Ewelina i Łukasz Bireta ul. Łączna 10, Zalewska Bogusława ul. Serocka 3.

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


Wyszkóws14. edycji konkursu "Moje Piękne Miasto"WTBS

Komentarze

Lila
Bardzo serdeczne gratulacje. Fajna sprawa.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Gmina nie chce płacić taniej?
Firma która daje niższą cenę daje również mniejsze łapówki. Albo nie daje wcale. Gdzie tu interes dla włodarzy . Jak zwykle bagienko Wyszkowskie :(
nonie
„Młodzież zapobiega pożarom”
Jestem ciekawy w ilu akcjach brał udział Mróz......
Osp
W Długosiodle szukają dyrektorów
Co do szkoły w Bosewie to trzymam kciuki żeby kolejne kadencje pełnił ktoś wrażliwy na potrzeby uczniów z orzeczeniami o niepełnosprawności. Do tej pory niewiele dobrego w tym obszarze. Kadra nadludzkimi siłami nadrabia braki niedoszacowania i ignorancji ze strony samorządu i decydentów.
Mama
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Piątek
Marzec 2023
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Gabrieli, Marka, Seweryna

REKLAMA