REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Klub Młodego Programisty wystartował i zaprasza

Nauka

Wyszków znalazł się wśród szesnastu miast w Polsce, w których powstał Klub Młodego Programisty. Bezpłatne warsztaty z programowania, logicznego myślenia, komunikacji i współpracy dla uczniów szkół podstawowych odbywają się w Bibliotece Miejskiej. Można jeszcze dołączyć.

Galeria zdjęć


REKLAMA

12 września odbyła się oficjalna inauguracja zajęć, które prowadzone są w poniedziałki i soboty dla trzech grup wiekowych: klasy I-III, klasy IV-V i klasy VI-VIII. Każda grupa odbędzie po dziesięć spotkań, podczas których dzieci uczą się nie tylko programowania, analitycznego myślenia, ale także nabywają kompetencje tzw. miękkie, jak nauka współpracy, rozwiązywania problemów.

W spotkaniu inauguracyjnym uczestniczyła zastępca burmistrza Wyszkowa, dyrektorzy szkół i nauczyciele, przedstawiciele biblioteki oraz edukatorki prowadzące warsztaty.

- Pierwsze zajęcia odbyły się u nas w wakacje. Nauka odbywała się w tak atrakcyjnej formie, że dzieci świetnie się bawiły i chętnie przychodziły na warsztaty. A teraz cały rok będzie nam upływał pod znakiem programowania - mówiła, inaugurując Klub Młodego Programisty, dyrektor Biblioteki Miejskiej Małgorzata Ślesik-Nasiadko.

Korzyści odnoszą nie tylko dzieci. Biblioteka dzięki programowi wzbogaciła się m.in. o 10 tabletów i 5 laptopów.

- Rozwijamy kompetencje przyszłości - mówiła prowadząca warsztaty Beata Brzóska. .

- Czuję ducha edukacyjnego w tym, co robimy. Nasze zajęcia nie przypominają typowych zajęć szkolnych. Pracujemy na nowoczesnym sprzęcie, ale nie on tu jest najważniejszy - mówiła druga z edukatorek, Agnieszka Chomicka - Bosy. 

Kluby Młodego Programisty prowadzi Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog na zlecenie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i w partnerstwie z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Obok Wyszkowa w projekcie biorą udział także m.in. Słupsk, Działdowo, Grajewo, Oleśnica, Namysłów, Chełm, Stalowa Wola, Busko-Zdrój, Sieradz. W wyszkowskim Klubie Młodego Programisty są jeszcze wolne miejsca. Rejestracja jest prosta i szybka, zachęcamy do odwiedzania strony: https://www.klubmlodegoprogramisty.pl/rejestracja/ Formularz zgłoszeniowy i regulamin warsztatów dostepne są także na stronie biblioteki www.biblioteka.org.pl

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Parafialny Idziego zapchany. Na Rybienku też ciasno. Pozostaje tylko komunalny który też nie jest z gumy. To logiczne i perspektywiczne myślenie w kategoriach dłuższych niż jedna czy dwie kadencje. Tereny pod bloki też już powoli się kurczą więc trzeba już teraz pomyśleć i przygotować rezerwę jeśli się myśli o ściąganiu nowych mieszkańców w przyszłości.
Maniek
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
I tak zrobią jak im pasuje. Tylko inaczej to nazwą i tyle.
Heniek
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Wydaję mi się, że priorytetem jest zmiana terenów rolnych na zabudowę wielorodzinną, a nie poszerzenie cmentarza, manipulacja. Ten cmentarz to tylko po to by zamydlić oczy nam mieszkańcom, którzy o takie zmiany dla siebie walczymy po kilkanaście lat. Jednak dostajemy informacje „dla pojedynczych działek studium nie zmieniamy, jest to zbyt kosztowne”. A tu proszę, jest inwestor są i szybkie zmiany. Podobnie ze zmianą planów miejscowych, tam gdzie inwestor tam są one dokonane. Przykre, ale co my zwykli ludzie możemy.
Juliusz

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Poniedziałek
Wrzesień 2022
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji

REKLAMA