REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Były prezes prawomocnie skazany

Na Sygnale

Sąd Okręgowy w Ostrołęce utrzymał w mocy wyrok skazujący Dariusza Andrzejewskiego za przywłaszczenie pieniędzy należnych klubowi piłkarskiemu Bug Wyszków. Były prezes musi zwrócić ponad 22 tys. zł. Wymiar kary został jednak złagodzony.

REKLAMA

13 września Sąd Okręgowy w Ostrołęce rozpatrywał apelację wniesioną przez obrońcę Dariusza Andrzejewskiego od wyroku skazującego byłego prezesa MKS Bug Wyszków za przywłaszczenie klubowych pieniędzy. Wyrok przed sądem pierwszej instancji zapadł 6 maja. Wyszkowski sąd uznał wówczas Dariusza Andrzejewskiego winnym zarzucanych mu czynów z art. 284 § 2 Kodeksu Karnego w zw. z art. 12 § 1 KK, tj. uznał, że "w okresie od 14 lutego do 20 lutego 2018 r. w Wyszkowie, działając w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, będąc prezesem zarządu Miejskiego Klubu Sportowego Bug Wyszków, dokonał przywłaszczenia powierzonych mu pieniędzy w kwocie 27.100 zł pochodzących z dotacji, jakie klub otrzymał od gminy Wyszków, oraz ze składek członkowskich wpłacanych na rachunek bankowy klubu, czym działał na szkodę Miejskiego Klubu Sportowego Bug Wyszków w Wyszkowie". 

Sąd Rejonowy w Wyszkowie wymierzył Dariuszowi Andrzejewskiemu karę 5 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, karę grzywny w wysokości 4 tys. 500 zł oraz orzekł obowiązek naprawienia szkody w całości poprzez zapłatę na rzecz Stowarzyszenia MKS Bug Wyszków kwoty 22 tys. 100 zł. Sąd obciążył także oskarżonego kosztami procesu w kwocie 970 zł.

Sąd Okręgowy w Ostrołęce podtrzymał wyrok w części, uznającej byłego prezesa Bugu Wyszków za winnego przywłaszczenia klubowych pieniędzy i utrzymał w mocy obowiązek naprawienia szkody poprzez zapłatę na rzecz MKS Bug Wyszków kwoty 22 tys. 100 zł. Zaskarżony wyrok zmienił natomiast co do kary oraz kosztów. Sąd drugiej instancji wymierzył Dariuszowi Andrzejewskiemu wyższą grzywnę - 6 tys. zł, ale odstąpił od kary pozbawienia  wolności w zawieszeniu. Zasądził także na rzecz Skarbu Państwa kwotę 600 zł tytułem opłaty za obie instancje. Kosztami postępowania odwoławczego obciążył natomiast Skarb Państwa. 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Ciekawe
Może ktoś z was wie, którą partię POpiera Andrzejewski?
Ciekawe
Co za różnica. Każdy wie w której partii jest najwięcej złodziei.
W
PO
prawo Neumanna
W Rosji jak oligarcha albo człowiek reżimu, nie popiera Putina to albo wyskakuje przez okno albo umiera na zawał serca itp. W Wyszkowie jak nie popierasz Nowosa i jesteś z jego dworu a chcesz przejść na jasną stronę demokracji to znajdzie się paragraf, znajdzie się osoba, która pomoże złożyć wniosek i znajdzie się artykuł na zamówienie. Jakie były zarzuty, że miał wiele windykacji, czym się skończyło, że wziął kasę z klubu. Al Capone też poszedł siedzieć za podatki. Prezes swoje za uszami miał a skazali go za działalność społeczną w klubie piłkarskim. Wygląda to zabawnie.
Oko
Prawica kradnie, ale się dzieli (ze swoimi). Prezes też schody do nieba budował... :)
Tłumacz
To hasło debili.Widziałeś żeby złodziej się z kimś podzielił? Dzieli się tylko z najbliższą rodziną a ochłapy rzuca plebsowi jeszcze głupszemu od siebie. I ten głupi plebs to hasło powtarza. Powinno brzmieć i być tak powtarzane: Zabrali cały honor, skłócili nawet z rodziną i oszukali mnie jełopa, że się dzielą a ja debil uwierzyłem i całuję ich po rękach. Od dziś jeśli ktoś powie że się dzielą to wiedz, że to hasło tak powinno w jego ustach brzmieć.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Do Mańka dobrze mówisz, popieram twą tezę
Irek
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
A co po drugiej stronie Pultuskiej naprzeciwko cmentarza komunalnego jest szykowane dokładnie za pomnikami Skwary . Czy też miejsce na nowe bloki ?
Polonez
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Parafialny Idziego zapchany. Na Rybienku też ciasno. Pozostaje tylko komunalny który też nie jest z gumy. To logiczne i perspektywiczne myślenie w kategoriach dłuższych niż jedna czy dwie kadencje. Tereny pod bloki też już powoli się kurczą więc trzeba już teraz pomyśleć i przygotować rezerwę jeśli się myśli o ściąganiu nowych mieszkańców w przyszłości.
Maniek

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Poniedziałek
Wrzesień 2022
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji

REKLAMA