REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Narodowe Czytanie w Brańszczyku

Kultura

W sobotni wieczór 3 września w Skansenie mieszkańcy gminy Brańszczyk mieli okazję posłuchać utworów Adama Mickiewicza.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Adam Bernard Mickiewicz urodził się 24 grudnia 1798 w Zaosiu lub Nowogródku, zm. 26 listopada 1855 w Stambule. Polski poeta, działacz polityczny, publicysta, tłumacz, filozof, działacz religijny, mistyk, organizator i dowódca wojskowy, nauczyciel akademicki. Uważany za największego poetę polskiego romantyzmu. Mickiewiczowski cykl wierszy "Ballady i Romanse" stanowił główną zawartość niewielkiego tomu "Poezyj", wydanego w drugiej połowie czerwca 1822 roku w Wilnie. Tegoroczne Narodowe Czytanie, organizowane przez Gminna Bibliotekę Publiczną w Brańszczyku, odbyło się w nieco innej formule niż dotychczas, bowiem fragmenty "Ballad i Romansów" zostały odczytane przez aktorów Krakowskiego Teatru Komedia. Wydarzenie było współfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury pn. Kultura Interwencje 2022. 

A już 11 września od 13.00 zapraszamy na Narodowe Czytanie do Poręby.

Źródło: Centrum Kultury w Brańszczyku

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


BrańszczykNarodowe CzytanieCK w Brańszczyku

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Do Mańka dobrze mówisz, popieram twą tezę
Irek
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
A co po drugiej stronie Pultuskiej naprzeciwko cmentarza komunalnego jest szykowane dokładnie za pomnikami Skwary . Czy też miejsce na nowe bloki ?
Polonez
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Parafialny Idziego zapchany. Na Rybienku też ciasno. Pozostaje tylko komunalny który też nie jest z gumy. To logiczne i perspektywiczne myślenie w kategoriach dłuższych niż jedna czy dwie kadencje. Tereny pod bloki też już powoli się kurczą więc trzeba już teraz pomyśleć i przygotować rezerwę jeśli się myśli o ściąganiu nowych mieszkańców w przyszłości.
Maniek

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Poniedziałek
Wrzesień 2022
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji

REKLAMA