REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

W Deskurowie czytali Mickiewicza

Kultura

„Ballady i romanse” Adama Mickiewicza były lekturą podczas kolejnej edycji Narodowego Czytania, która odbyła się w sobotę 3 września. Celem akcji była popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez poznawanie największych dzieł literatury polskiej. W akcję włączyła się społeczność Deskurowa.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Od godziny 18.00 w Deskurowie na placu zabaw, wśród przepięknej scenerii, można było posłuchać utworów Adama Mickiewicza. „Świteziankę”, „To lubię”, „Romantyczność”, „Powrót taty” i „Do *** Na Alpach w Splügen” czytały: Grażyna Święch - emerytowana nauczycielka, Elżbieta Królikowska - emerytowana nauczycielka, Danuta Napiórkowska - emerytowana nauczycielka, Maria Skoczeń - mieszkanki Deskurowa, Urszula Powierza - nauczyczyciel i mieszkanki Deskurowa. Inicjatorem akcji była sołtys Danuta Napiórkowska, wielka miłośniczka poezji. Wraz z Grażyną Święch przypomniały zgromadzonym postać wielkiego poety, ciekawostki z życia i najsłynniejsze cytaty.

Organizatorzy

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówDeskurówNarodowe Czytanie

Komentarze

Inicjatywa
Trzeba przyznać że społeczność Deskurowa jest aktywna pod każdym względem. Wystarczy tylko chcieć. Gratulacje i do następnego pomysłu.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Parafialny Idziego zapchany. Na Rybienku też ciasno. Pozostaje tylko komunalny który też nie jest z gumy. To logiczne i perspektywiczne myślenie w kategoriach dłuższych niż jedna czy dwie kadencje. Tereny pod bloki też już powoli się kurczą więc trzeba już teraz pomyśleć i przygotować rezerwę jeśli się myśli o ściąganiu nowych mieszkańców w przyszłości.
Maniek
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
I tak zrobią jak im pasuje. Tylko inaczej to nazwą i tyle.
Heniek
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Wydaję mi się, że priorytetem jest zmiana terenów rolnych na zabudowę wielorodzinną, a nie poszerzenie cmentarza, manipulacja. Ten cmentarz to tylko po to by zamydlić oczy nam mieszkańcom, którzy o takie zmiany dla siebie walczymy po kilkanaście lat. Jednak dostajemy informacje „dla pojedynczych działek studium nie zmieniamy, jest to zbyt kosztowne”. A tu proszę, jest inwestor są i szybkie zmiany. Podobnie ze zmianą planów miejscowych, tam gdzie inwestor tam są one dokonane. Przykre, ale co my zwykli ludzie możemy.
Juliusz

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Poniedziałek
Wrzesień 2022
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji

REKLAMA