REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Triathlon po wyszkowsku

Sport

Prawie 120 uczestników wzięło udział w triathlonie po wyszkowsku "Nadbużański Trójkąt". Zawodnicy mieli do pokonania 15 km rowerem, 10 km kajakiem i 10 km biegiem. W tym roku zorganizowano także mini rajd na krótszych dystansach dla mniej wprawionych zawodników oraz rodzin.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W tym roku odbyła się już trzecia edycja "Nadbużańskiego Trójkąta". Zawody zostały zainaugurowane na plaży miejskiej, a tym razem zaczęły się nietypowo - od rajdu, czyli mini wersji triathlonu. Jego uczestnicy - często rodzice z dziećmi - także biegali, pływali na kajakach i jechali na rowerze, tyle że na krótszych dystansach: 1, 2 i 3 km. W rajdzie wystartowały 23 teamy. Najszybciej, bo z czasem 00:27:13, dystans pokonał duet Curło & Suchecki reprezentujący wyszkowski MONAR. Drugie miejsce zajął team mix Maria Dworak - Marcel Wegner z czasem 00:28:16, a trzeci na mecie byli Tomasz Nowak i Oskar Nowak z czasem 00:28:57. Wyniki według kategorii:

Kobiety:

1. Alicja Struniawska - Sara Struniawska - Bestie OCR Legionowo

2. Beata Stykowska - Zosia Stykowska

3. Natalia Raczyńska - Maja Koper

Mężczyźni:

1. Curło & Suchecki - Monar Wyszków    

2. Tomasz Nowak - Oskar Nowak   

3. Bartosz Szewczyk - Andrzej Kopeć     

Mix: 

1. Maria Dworak - Marcel Wegner - Monar Wyszków    

2. Kinga Komar - Szymon Grzegrzółka   

3. Zuzanna Fidler - Darek Kowalski  

Po zakończeniu rajdowej rywalizacji, na starcie stanęli uczestnicy głównego dystansu. Przed nimi do pokonania było 15 km na rowerze, 5 km kajakami w dół Bugu oraz 10 km biegu. W tym roku trasa przebiegała typowo terenowo, wzdłuż rzeki. Rowerami swoje pierwsze 15 km triathlonu zawodnicy dojechali do Kamieńczyka, skąd wrócili na plażę w Wyszkowie i przesiedli się do kajaków. Po 10 km biegiem trasą przez nadbużańskie łąki dotarli na metę na plaży. Uczestnicy podkreślali piękne położenie i zróżnicowanie trasy, która była w tym roku także wyjątkowo wymagająca. Jednak wszyscy ukończyli rywalizację, a najlepsze czasy osiągnęli:

Kobiety:

  1. Małgorzata Wyszyńska-Kwiatkowska i Ewa Pazuła z Wyszkowa (2:02:23)

  2. Justyna Rogulska-Nowak i Lidia Liżewska z Wyszkowa

  3. Małgorzata Wyszyńkska i Ilona Kwiatkowska z Wyszkowa

Mężczyźni:

  1. Paweł Janiak i Sebastian Duda -  Triathlon Siedlce Club (1:47:08)

  2. Grzegorz Świętoń i Tomasz Wróbel - UltraMarzenie

  3. Tomasz Gogol i Janusz Gogol

Mix:

  1. Magdalena Nizińska i Aleksander Skrzypczak z Wyszkowa (2:01:12)  

  2. Karolina Kalisz i Karol Śliwka z Kamieńczyka/ Wyszkowa

  3. Aleksandra Fijałkowska i Krystian Maciejewski z Legionowa

Wszystkim uczestnikom przekazano medale i pamiątkowe kapelusze, natomiast zwycięzcom - statuetki, które wręczyli goście specjalni imprezy - Paweł Januszewski (mistrz Europy w biegu na 400 m przez płotki) oraz Anna Jesień (lekkoatletka specjalizująca się w biegu na 400 m przez płotki, olimpijka, rekordzistka Polski). Podziękowania i gratulacje uczestnikom triathlonu złożył dyrektor WOSiR Adam Szymański i już zaprosił na kolejną edycję tej imprezy, której celem jest popularyzacja i upowszechnianie turystyki rowerowej, kajakowej i biegowej, propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia oraz promocja lokalnych walorów przyrodniczych. 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Do Mańka dobrze mówisz, popieram twą tezę
Irek
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
A co po drugiej stronie Pultuskiej naprzeciwko cmentarza komunalnego jest szykowane dokładnie za pomnikami Skwary . Czy też miejsce na nowe bloki ?
Polonez
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Parafialny Idziego zapchany. Na Rybienku też ciasno. Pozostaje tylko komunalny który też nie jest z gumy. To logiczne i perspektywiczne myślenie w kategoriach dłuższych niż jedna czy dwie kadencje. Tereny pod bloki też już powoli się kurczą więc trzeba już teraz pomyśleć i przygotować rezerwę jeśli się myśli o ściąganiu nowych mieszkańców w przyszłości.
Maniek

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Poniedziałek
Wrzesień 2022
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji

REKLAMA