REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Nowy rok z nowym placem zabaw

Nauka

Z nowym placem zabaw oraz odnowioną salą gimnastyczną 1 września weszła w nowy rok Szkoła Podstawowa w Łosinnie. Podczas inauguracji roku oficjalnie oddano do użytku obie inwestycje.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Uroczystość poprowadzili uczniowie - Lena Kozon i Szymon Kozon. Zgromadzonych na uroczystej inauguracji roku szkolnego 2022/23 powitała dyrektor Magda Szyller.  

- Wakacje dobiegły końca, czas wrócić do pracy i nauki. Pamiętajmy jednak, że jedno i drugie może być źródłem satysfakcji i radości. Przed nami wiele wyzwań, ale mamy nadzieję, że przy wzajemnej współpracy, zrozumieniu, uda nam się osiągnąć wszystkie wyznaczone cele - mówiła. 

Szczególnie ciepło witała nowych uczniów i życzyła, by rozwijali swoje zdolności i budowali pewność siebie:

- Pamiętajcie, że oceny nie są najważniejsze. Najważniejsze jest to, abyście odkrywali w sobie mocne strony, własne talenty, abyście w naszej szkole mogli rozwinąć skrzydła - zwróciła się do pierwszaków.

Dyrektor powitała także grono pedagogioczne, które wzbogaciło się o nowe twarze. 

- Życzę wam sukcesów, ale pamiętajcie, że nie wszystkie te sukcesy da się zmierzyć ocenami. Bądźcie dla swoich uczniów autorytetem, wsparciem, inspiracją do działania - powiedziała pani dyrektor. 

Wspólnie z prezes Stowarzyszenia Społeczno-Oświatowego „Przyjazny Krąg”, które prowadzi Szkołę Podstawową w Kręgach, dziękowała władzom miejskim za wsparcie finansowe inwestycji, które udało się przeprowadzić w placówce w czasie wakacji.

- Stworzenie dobrych i bezpiecznych warunków pracy nie jest łatwe, ale dzięki wsparciu życzliwych osób udaje się to - mówiła Anna Kmoch.

Burmistrzowi Grzegorzowi Nowosielskiemu, radnemu Bogdanowi Kuchcie, naczelnikowi wydziału inwestycji Adamowi Mrozowi, sołtysowi Markowi Mielczarczykowi panie wręczyły pamiątkowe statuetki, a rodzice - kwiaty. Specjalne podziękowanie przygotowali też nauczyciele, które słowami wiersza ich autorstwa wyraziła uczennica Nikola:

"Dzieci lubią się bawić- wesoło, radośnie
Lecz gdzie to robić gdy na placu sprzęt stary i tylko trawa rośnie?
By było bezpiecznie i przyjaciół wielu
Więc gdzie się można bawić mały przyjacielu?

Martwi się Dyrekcja, wraz z nią Grono całe
Jak problem rozwiązać, gdy zasoby małe?
Trzeba działać szybko, nim ten rok przeminie.
Może nam pomogą w naszej wyszkowskiej Gminie?

Pan Burmistrz odpowie - grosza nie poskąpię
O nowy plac zabaw do Rady wystąpię.
Choć szaleje kryzys i budżet się chwieje
To dzieci z Łosinna mogą mieć nadzieję.

Powstał więc najpiękniejszy plac zabaw w okolicy,
Takiego mogą nawet pozazdrościć  dzieci w stolicy.

Plac już piękny stoi - dziękujemy szczerze.
Jutro nasza Pani nas tutaj zabierze.
Regulamin przeczyta, o rozwadze powie
I przypomni zasadę - najważniejsze zdrowie!”

- Bardzo dziękuję za moc ciepłych słow, deklaruję dalszą współpracę i wsparcie w miarę naszych możliwości. Ale jak Nikola przyjdzie i podobny wierszyk powie przed radnymi, to "wyciągnie" wszystkie pieniądze z budżetu - żartował burmistrz Grzegorz Nowosielski.  

Gratulował dyrekcji, kadrze pedagogicznej oraz władzom stowarzyszenia dobrej atmosfery w szkole.

- Budujecie lokalną społeczność, dziękuję za to - podkreślił burmistrz.

Wspólnie z gośćmi honorowymi dokonał przecięcia wstęgi i oficjalnego oddania do użytku nowego placu zabaw, który będzie służył społeczności szkolnej, przedszkolnej oraz lokalnej.

Pierwsza szkoła w Łosinnie funkcjonowała już w 1928 roku, ale wówczas mieściła się w domu prywatnym - tak było zresztą przez kolejnych kilkadziesiąt lat. Szkoła wielokrotnie zmieniała swoje miejsce, znajdując się w domach lokalnych pedagogów. W 1952 roku ówczesny kierownik szkoły, pan Jakubczak wraz z jednym z mieszkańców Janem Turkiem, przeprowadzili wśród mieszkańców pierwszą zbiórkę pieniędzy na budowę szkoły. Od 1956 roku dzieci objętych obowiązkiem szkolnym było tak dużo, iż nauczanie zorganizowano w dwóch budynkach mieszkalnych. Szkoła w nowym budynku zaczęła funkcjonować w 1958 roku, ale jedynie jej część została przystosowana do prowadzenia zajęć lekcyjnych. Stworzono wówczas siedem oddziałów klasowych. W 2012 roku szkoła została zlikwidowana przez gminę Wyszków i przejęta 1 września 2012 roku przez Stowarzyszenie Społeczno-Oświatowe „Przyjazny Krąg” w Kręgach, które prowadzi ją do dzisiaj. 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Parafialny Idziego zapchany. Na Rybienku też ciasno. Pozostaje tylko komunalny który też nie jest z gumy. To logiczne i perspektywiczne myślenie w kategoriach dłuższych niż jedna czy dwie kadencje. Tereny pod bloki też już powoli się kurczą więc trzeba już teraz pomyśleć i przygotować rezerwę jeśli się myśli o ściąganiu nowych mieszkańców w przyszłości.
Maniek
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
I tak zrobią jak im pasuje. Tylko inaczej to nazwą i tyle.
Heniek
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Wydaję mi się, że priorytetem jest zmiana terenów rolnych na zabudowę wielorodzinną, a nie poszerzenie cmentarza, manipulacja. Ten cmentarz to tylko po to by zamydlić oczy nam mieszkańcom, którzy o takie zmiany dla siebie walczymy po kilkanaście lat. Jednak dostajemy informacje „dla pojedynczych działek studium nie zmieniamy, jest to zbyt kosztowne”. A tu proszę, jest inwestor są i szybkie zmiany. Podobnie ze zmianą planów miejscowych, tam gdzie inwestor tam są one dokonane. Przykre, ale co my zwykli ludzie możemy.
Juliusz

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Poniedziałek
Wrzesień 2022
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji

REKLAMA