REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Gminna inauguracja po wakacjach

Nauka

"Wrzesień, wrzesień, w naszej szkole klasy pełne słońca, pełne dzieci, bo wakacje już dobiegły końca" - śpiewali uczniowie, którzy 1 września rozpoczęli nowy rok szkolny. Gospodarzem gminnej inauguracji roku szkolnego 2022/ 2023 była Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Uroczystości rozpoczęły się od hymnu państwowego oraz minutą ciszy upamiętniającą ofiary II wojny światowej, która wybuchła 1 września 1939 roku. Zgromadzonych powitała Joanna Kozon:

- Rozpoczął się wrzesień, a jeszcze nie tak dawno spotykaliśmy się, by podsumować pewien okres naszego życia. Dziś po dwumiesięcznej przerwie z zapałem i determinacją rozpczynamy nowy rok szkolny. Każdy kolejny etap staje się początkiem czegoś innego i daje wiele możliwości. To czas, kiedy - nawiązując do słów naszego patrona - "Z drobiazgów życiowych wykonanych wielkim sercem powstaje wielkość człowieka". Będziemy dzień po dniu z potrzeby serca tworzyć z małych rzeczy coś wartościowego, pięknego i dobrego, świadcząc w ten sposób o wielkości edukacji i wychowania w naszej gminie - mówiła.

Inauguracji roku szkolnego dokonała dyrektor szkoły Agnieszka Lachowska-Marzoch:

- 1 września to dzień, który kojarzy się z czymś nowym i radosnym, to rozpoczęcie nowego roku, szkoła, koledzy, nauczyciele, przygoda, praca, nauka. Cieszę się, że spotykamy się wszyscy razem na rozpczęciu nowego roku szkolnego. Wakacje dobiegły końca, mam nadzieję, że pozwoliły i dorosłym i dzieciom odpocząć i nabrać siły na nowe wyzwania, czas więc wrócić do pracy i nauki. Pamiętajmy jednak, że i jedno i drugie może być źródłem satysfakcji i radości. Mam nadzieję, że choć przed nami wiele wyzwań, uda nam się przeżyć wiele wspólnych dobrych chwil. Szkoła to nie tyko miejsce przekazywania wiedzy, umiejętności i nauki, ale również zdobywania wielu cennych doświadczeń. Wszyscy uczymy się tu współpracować, rozwiązywać problemy, wspierać się nawzajem i szanować. A ponieważ są to ogromnie ważne elementy ludzkiego życia, wspólnie musimy zadbać, by szkoła była miejscem bezpiecznym, życzliwym i otwartym. Tylko w takich warunkach rozwój powierzonych nam, nauczycielom, dzieci może przebiegać prawidłowo, a nauka będzie przychodzić im z łatwością. Stworzenie tak dobrej atmosfery będzie możliwe tylko wtedy, gdy razem - uczniowie, nauczyciele i rodzice - będziemy się o to starać. Oceny są ważne, ale nie najważniejsze. Życzę, żebyście poznawali samych siebie, odkrywali swoje talenty, by nauka sprawiała wam przyjemność - powiedziała.

Do uczniów zwróciła się zastępca burmistrza Wyszkowa Aneta Kowalewska:  

- Jak na was patrzę, to jesteście wypoczęci i uśmiechnięci, więc mam nadzieję i wierzę, że to były spokojne wakacje i że wracacie dzisiaj w dobrych nastrojach. Dzisiaj macie jeszcze zupełnie puste zeszyty i możecie je wypełnić swoimi sukcesami. Bardzo wam tego życzę, żebyście byli kreatywni i ambitni. Spełniajcie swoje marzenia. Tak naprawdę dzisiaj jest ten nowy początek i on będzie takim końcem, jakim go przepracujecie. Mamy za sobą trudny czas pandemii i wojny. Jedni potrafią dźwigać to obciążenie sami, innym jest za ciężko. Chciałabym, aby ten nowy rok szkolny był rokiem życzliwości, szczególnej wrażliwości na drugiego człowieka. Zwróćmy uwagę, by nikt w naszych szkołach nie czuł się samotny, opuszczony, niechciany, hejtowany to od nas zależy jaka będzie atmosfera - mówiła.

Jednym z ważniejszych punktów spotkania było wręczenie aktów mianowania nauczycielom, którzy zdali egzamin i uzyskali mianowanie na wyższy stopień awansu zawodowego. Mianowani zostali: Marta Wójcik, Ilona Jadacka, Ewa Kac, Anna Nieborek, Milena Mosakowska, Renata Zmaczyńska-Zadrożna, Olga Edyta Dąbrowska, Marta Kramek, Aneta Godleś, ks. Paweł Perkowski, Łukasz Sienkiewicz, Lidia Kałczuga, Liliana Tauter, Edyta Brejnak.

Uczniowie pod kierunkiem Joanny Kozon przygotowali program artystyczny, który zaprezentowali gościom.

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówSP w Leszczydole Starymgminne rozpoczęcie roku szkolnego

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Do Mańka dobrze mówisz, popieram twą tezę
Irek
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
A co po drugiej stronie Pultuskiej naprzeciwko cmentarza komunalnego jest szykowane dokładnie za pomnikami Skwary . Czy też miejsce na nowe bloki ?
Polonez
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Parafialny Idziego zapchany. Na Rybienku też ciasno. Pozostaje tylko komunalny który też nie jest z gumy. To logiczne i perspektywiczne myślenie w kategoriach dłuższych niż jedna czy dwie kadencje. Tereny pod bloki też już powoli się kurczą więc trzeba już teraz pomyśleć i przygotować rezerwę jeśli się myśli o ściąganiu nowych mieszkańców w przyszłości.
Maniek

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Poniedziałek
Wrzesień 2022
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji

REKLAMA