REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

"Jedynka" zainaugurowała nowy rok szkolny

Nauka

Po kilku latach przerwy do Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie wrócił oddział zerowy. To właśnie najmłodszych, wśród których są także świeżo upieczeni pierwszoklasiści, najcieplej witano w murach szkoły podczas uroczystej inauguracji roku szkolnego 2022/23. Na szczególne słowa zasłużyli także ósmoklasiści, dla których będzie to ostatni rok nauki w podstawówce oraz czwartoklasiści, który rozpoczynają nowy etap w swojej edukacji. Wyjątkowo w SP nr 1 powitane zostały także ukraińskie dzieci, które będą się uczyć wraz z polskimi rówieśnikami.

Galeria zdjęć


REKLAMA

1 września tak jak we wszystkich szkołach w Polsce, pierwszy dzwonek po wakacjach zabrzmiał również w Szkole Podstawowej nr 1 w Wyszkowie. 

- Po wakacyjnej przerwie, w czasie której z pewnością nie zabrakło wyjazdów, wycieczek i przygód, pełni werwy wracamy do szkoły. Dziś nie ma wśród nas osób, które nie byłyby ciekawe, jak potoczy się nowy rok szkolny i co ze sobą przyniesie. Nie znamy odpowiedzi na to pytanie, ale z pewnością mogę powiedzieć, że wszyscy uczniowie odniosą większe lub mniejsze sukcesy edukacyne. Niektórzy zostaną mistrzami w sporcie, grach planszowych, grze na instrumentach, inni będą aktywni w wolontariacie czy samorządzie uczniowskim. Będą też tacy, którzy podejmą się działania na rzecz ekologii i promowania zdrowego stylu życia. Wśród szerokiej oferty aktywności, jakie planujemy do realizacji w naszej szkole, zapewne każdy z uczniów znajdzie coś dla siebie - mówiła, witając uczniów dyrektor Hanna Dziubiel. 

Wyraziła przekonanie, że przez cały rok szkolny uczniowie nauczą się wielu przydatnych umiejętności. 

W roku szkolnym 2022/ 23 w SP nr 1 uczyć się będzie 539 uczniów w 24 oddziałach i 18 dzieci z oddziału przedszkolnego, który wrócił do "Jedynki" po kilku latach przerwy. Wśród oddziałów są dwie klasy pierwsze, których wychowawcami są Dorota Jastrzębska i Alicja Ampulska. Piewszaki otrzymały specjalne brawa od starszych kolegów oraz miłe słowa od dyrekcji i przewodniczącej Rady Rodziców, które powitały je w murach SP nr 1. 

1 września to dziś dzień wesoły, ale nie zawsze tak było. Podczas inauguracji roku szkolnego w SP nr 1 wspomniano wrześień '39 roku, kiedy pierwsze bomby spadły na Polskę, a ówcześni uczniowie nie mieli możliwości rozpoczęcia kolejnego roku szkolnego. 

- Musimy pamiętać o tamtych tragicznych wydarzeniach. Przez 83 lata żyliśmy w pokoju, bez wojen, ale pokój nie jest dany raz na zawsze, o czym boleśnie przekonują się nasi przyjaciele, sąsiedzi, Ukraińcy, którzy od pół roku doświadczają koszmaru wojny. Dlatego wśród nas witamy szczególnie serdecznie dzieci z Ukrainy, które rozpoczynają naukę w naszej szkole - mówiła Hanna Dziubiel.    

Do szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest gmina Wyszków, od 1 września uczęszcza ponad 3200 uczniów. Do przedszkoli uczęszcza ponad 1200 wychowanków. W szkołach, dla których organem prowadzącym jest gmina Wyszków zapisanych jest 140 uczniów narodowości ukraińskiej. Dzieci z Ukrainy zapisywane i rekrutowane są do placówek oświatowych na takich samych zasadach jak dzieci z Polski.

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Parafialny Idziego zapchany. Na Rybienku też ciasno. Pozostaje tylko komunalny który też nie jest z gumy. To logiczne i perspektywiczne myślenie w kategoriach dłuższych niż jedna czy dwie kadencje. Tereny pod bloki też już powoli się kurczą więc trzeba już teraz pomyśleć i przygotować rezerwę jeśli się myśli o ściąganiu nowych mieszkańców w przyszłości.
Maniek
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
I tak zrobią jak im pasuje. Tylko inaczej to nazwą i tyle.
Heniek
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Wydaję mi się, że priorytetem jest zmiana terenów rolnych na zabudowę wielorodzinną, a nie poszerzenie cmentarza, manipulacja. Ten cmentarz to tylko po to by zamydlić oczy nam mieszkańcom, którzy o takie zmiany dla siebie walczymy po kilkanaście lat. Jednak dostajemy informacje „dla pojedynczych działek studium nie zmieniamy, jest to zbyt kosztowne”. A tu proszę, jest inwestor są i szybkie zmiany. Podobnie ze zmianą planów miejscowych, tam gdzie inwestor tam są one dokonane. Przykre, ale co my zwykli ludzie możemy.
Juliusz

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Poniedziałek
Wrzesień 2022
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji

REKLAMA