REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

"Feniks", czyli zapoznanie się ze służbą wojskową

Nauka

1 września odbyła sie uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 w I Liceum Ogólnokształcącym CN-B w Wyszkowie sieci szkół "Feniks".  Wszyscy uczniowie zjawili się na uroczystej inauguracji. Młodzież w murach szkoły z radością witała się po wakacjach.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Uczniów powitała dyrektor placówki Joanna Wawrzeńczak. Prezentacji programu edukacyjnego dokonał kom. w st. spocz. Mariusz Gierula szef zespołu ds. rozwoju CN-B "Feniks":

- Wojskowe Centrum Rekrutacji w Wyszkowie opiekuje się nami od początku. Ta współpraca jest bardzo ważna, bo właśnie żołnierze z Wojskowego Centrum Rekrutacji będą w przyszłości opiekować się wami, jeśli będziecie podejmować decyzję o służbie wojskowej - czy to terytorialnej czy zawodowej. Bardzo się cieszymy także ze współpracy z 5 Mazowiecką Brygadą Obrony Terytorialnej, która od tego roku szkolnego formalnie jest jednostką patronacką w ramach oddziału przygotowania wojskowego, czyli programu ministerialnego, który w skrócie ma wam ułatwić drogę do służby wojskowej. Na co dzień będziemy współpracować z żołnierzami z tych dwóch jednostek wojskowych. Przed nami dużo nowych przedsięwzięć - dla pierwszych klas oczywiście ślubowanie. 19 października na Westerplatte, tam wszystkie klasy, wszyscy nowi uczniowie szkół Feniksa. Będzie to wyjątkowe ślubowanie, bo w tym roku uczestniczyć będzie prawie siedmiuset uczniów szkół Feniksa w jednym miejscu. Na bieżąco współpracujemy z jednostkami wojskowymi po to, żebyście byli profesjonalnie przygotowani do służby wojskowej i żeby wasza decyzja była świadoma. Przed wami również dużo zajęć bardzo ciekawych i atrakcyjnych, które będzie nam organizowała 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej. Przede wszystkim, aby te zajęcia przygotowały was do służby wojskowej. Przedmiot „Edukacja dla bezpieczeństwa” został poszerzony od tego roku o zajęcia z wyszkolenia strzeleckiego, ale my i tak jako "Feniks" tych zajęć mamy dużo więcej niż wasi rówieśnicy w innych szkołach mundurowych. Będziecie odbywać strzelania nie tylko z broni pneumatycznej tj. wiatrówki czy paintball, ale będziecie strzelali również z ostrej amunicji. To jest poza wszystkimi programami. Mamy bardzo bogatą ofertę edukacyjną. Ważną informacją jest to, że szkoła w tym roku otrzymuje sztandar, będzie to duże wydarzenie organizowane na Westerplatte, które podnosi rangę naszej szkoły. W Wyszkowie zrobimy sobie także wewnętrzną uroczystość i liczę na wasze zaangażowanie w uroczystościach patriotycznych na terenie miasta i powiatu wyszkowskiego, ponieważ sztandar zobowiązuje. W przyszłym roku rozpoczęcie roku szkolnego będzie już z ceremoniałem wojskowym i ze sztandarem - mówił.

Do uczniów zwróciła się por. Artur Seroka, oficer Działu Rekrutacji Wojskowego Działu Rekrutacji w Wyszkowie:

- Bardzo mi miło, że biorę udział w tak uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego. Na pewno będziemy się często spotykać na spotkaniach promocyjno-informacyjnych, będziemy przedstawiać informację odnośnie ustawy o obronie ojczyzny, założeń tej ustawy, będziemy was informować i zapoznawać z procedurami naboru do rodzaju służby wojskowej. Gratuluję wyboru szkoły "Feniks", która daje wam szerokie perspektywy zapoznawania się ze służbą wojskową. Trzymam za was kciuki i życzę powodzenia oraz spełnienia marzeń - mówiła.

Podczas uroczystości odczytano także list od Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka.

REKLAMA

Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówI Liceum Ogólnokształcącym CN – B w Wyszkowie sieci szkół FeniksFeniks Wyszków

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Parafialny Idziego zapchany. Na Rybienku też ciasno. Pozostaje tylko komunalny który też nie jest z gumy. To logiczne i perspektywiczne myślenie w kategoriach dłuższych niż jedna czy dwie kadencje. Tereny pod bloki też już powoli się kurczą więc trzeba już teraz pomyśleć i przygotować rezerwę jeśli się myśli o ściąganiu nowych mieszkańców w przyszłości.
Maniek
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
I tak zrobią jak im pasuje. Tylko inaczej to nazwą i tyle.
Heniek
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Wydaję mi się, że priorytetem jest zmiana terenów rolnych na zabudowę wielorodzinną, a nie poszerzenie cmentarza, manipulacja. Ten cmentarz to tylko po to by zamydlić oczy nam mieszkańcom, którzy o takie zmiany dla siebie walczymy po kilkanaście lat. Jednak dostajemy informacje „dla pojedynczych działek studium nie zmieniamy, jest to zbyt kosztowne”. A tu proszę, jest inwestor są i szybkie zmiany. Podobnie ze zmianą planów miejscowych, tam gdzie inwestor tam są one dokonane. Przykre, ale co my zwykli ludzie możemy.
Juliusz

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Poniedziałek
Wrzesień 2022
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji

REKLAMA