REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

"Sylaba" roztańczyła miejską przestrzeń

Rozrywka

W niedzielę, 28 sierpnia, po raz czwarty Rewia Dziecięca "Sylaba" dała pokaz tańca i akrobatyki w przestrzeni miejskiej Wyszkowa. Na skwerze Jana Pawła II wyszkowianie obejrzeli taneczny flashmob z udziałem ponad stu tancerek.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Licznie zebranych wyszkowian przywitała założycielka i wieloletnia główna choreograf Rewii, Irena Zdunek, życząc wszystkim miłych wrażeń. A tych także w tym roku zespół dostarczył co niemiara. Niedzielny pokaz został przygotowany podczas warsztatów artystycznych "Sylaby", które odbyły się w sierpniu w Górach Świętokrzyskich. W widowisku wzięły udział także dziewczynki uczestniczące w kilkudniowych wakacyjnych zajęciach tanecznych Rewii "Sylaba". Dla wielu z nich był to więc "sylabowy debiut". Jak co roku, wśród tancerek nie zabrakło także sylabowych absolwentek. Kilkunastominutowy flashmob był dynamiczny, pełen energii, nowoczesny. Oczywiście nie mogło w nim zabraknąć elementów akrobatyki, które stały się znakiem rozpoznawcym "Sylaby". Wykonywane brawurowo podnoszenia, przerzuty, gwiazdy, salta, momentami zapierały dech w piersiach a co niektórych przyprawiały o mocniejsze bicie serca. Całości dopełniały oryginalne czarno-białe kostiumy. Pokaz został przyjęty gromkimi brawami. 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Adam
A CO TE KOMENTARZE MAJA WSPÓLNEO Z SYLABĄ ?????????????????????? ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Madamlena
Frekwencja robi wrażenie! Na pewno większą niż na imprezach w Hutniku. A sam pokaz zarąbisty!
frekfencja
Z tego co widzę na zdjęciach to frekwencja dupy nie urywa. Trochę rodziny samych występujących i nic więcej
Ojjj frekfencja
Edzia jest co najmniej 10 razy wiecie niż na twoich imprezach :) A tak poza tym nie widać frontu, gdzie znajdowało się najwiecej osób :)
Borodio
Sylaba czaaaad! Jesteście bezzmiennie najlepsze!
Do Frekfencji
Frekwencjo, trzeba było przyjść, zobaczyć, a nie zza komóry przypierdółki dla przypierdołki smarować jak rasowy niesprzyjający tym, co im wychodzi Wyszkowiak
Aga
kilkanaście minut, a tyle emocji. Piękny pokaz, jak przystało na Mistrzynie. Gratulacje.
Kinga
Super, są świetne. Duma Wyszkowa. Cudny występ. Wszystko to się zgadza. Tylko czemu w Hutniku ich nie chcieli pytam? Bo do dziś nadal nie wiem. Pozdrawiam Sylabę.
NieKinga
Po co to mielić? Hutnik czym bez Sylaby jest niech sobie każdy sam oceni. Beznadziejnie się stało, ze Sylaba straciła swoj wieloletni dom i teraz jakiś przeciętny Kowalski go wygasza (moje zdanie), ale dajmy już temu spokój. Sylaba super sobie radzi jak widać. A Ryba w tym mieście psuje się od Grzegorza i Miss Wyszkowa. Dopóki oni są przy korycie nie ma nawet o czym dyskutować. Sylabo! Trzymaj się jak najlepiej!
zasadnicza
Dlaczego po raz kolejny pisze się o flash mob-ie. To był wytrenowany pokaz zespołu tanecznego a nie flash mob (spontaniczne wydarzenie z udziałem nie znających się wcześniej ludzi).
Mniej zasadnicza
Czy to najważniejsze? Może, proszę pokusić się o ocenę walorów artystycznych, a te są niepodważalne.Nazwać wydarzenie można różnie. W Wyszkowie od kilku lat organizuje się święto kolorów (holi), które oprócz kolorowych proszków, nie ma nic wspólnego z tą tradycją i jakoś nie zaobserwowałam kwestionowania nazwy wydarzenia.
Do zasadniczej
Wyróżniamy kilka rodzajów flash mobów. W każdym z nich najważniejszą ideą jest zabawa. Teoretycznie, drugim pod względem ważności elementem jest spontaniczność działania. Jednak flash moby taneczne nie podlegają tej zasadzie. Spowodowane jest to tym, iż nie jest możliwe zatańczenie jednakowego układu przez wszystkich uczestników i zachowanie spontaniczności. Ten typ flash mobów nie ma sensu bez wcześniejszego przygotowania i nauczenia uczestników kroków z układu. Proszę specjalnie dla ciebie - regułka z internetu
zasadnicza
Co do walorów artystycznych, skoro już zostałam wywołana, to dla mnie szału nie ma. I wiem że w tym momencie wyleje się na mnie fala hejtu, bo jak może nie podobać się SYLABA. A jeśli już prezentujemy sobie formułki z internetu to proszę "W akcji uczestniczą nieznani sobie ludzie" . Czyli owszem mogą się spotkać i przećwiczyć układ, ale wykonanie układu przez zespół taneczny to nie flash mob!!!!!! Jak zwykle SYLABA nagina rzeczywistość na swoje potrzeby, a chyba "Mistrzyniom" nie przystoi.
Mniej zasadnicza
formułka "szału nie ma" niewiele mi mówi. Napisz troszkę konkretniej, co było złe, co się nie podobało, czego zabrakło. Nie pisz o fali hejtu, bo mam wrażenie, że chcesz ja sprowokować, a nie o to chodzi, proszę bardziej konstruktywnie. Moje pytanie było dosyć konkretne, odpowiedziałaś bardzo zdawkowo.
Dla mnie super
O co chodzi? Widzieliście? To była petarda, a nie jakieś tam łubu dubu i trzy podskoki. Brawo dxiewczyny
Piter
Mnie też się podobało i fajnie, że na powietrzu. Dały czadu i kropka.
Do zasadniczej
Jak już lecisz regułką z Wikipedii:) to zjedz niżej:) a nie cytujesz pierwsze zdanie. jeśli nie masz o czymś pojęcia, to się najpierw dokładnie zagłąb w dany temat, żeby móc rzucać oskarżeniami. Typowy Polak - nie wiem ale sie wypowiem :)
kamil
Mam takie wrażenie, że istnieje w Wyszkowie zupełnie nieprzypadkowa grupa osób, której zadaniem (może pracą?) jest szczucie na "Sylabę", obrzydzenie jej i zepchnięcię na boczny tor (łącznie z niesprawiedliwym w każdej, tak i w tej dziedzinie urzędem gminy). I mam wrażenie, że zapomnieli oni, że mówimy o zespole złożonym z dzieci! Z takich samych jak w orkiestrze młodzieżowej, jak na zajęciach plastycznych i klasach sportowych. Tak samo chcących uczestniczyć w zajęciach i podejmować się aktywności, którą lubią, a może w której chcą kiedyś zawodowo działać. Przecież to jest obiektywnie dobre! Kim jako dorośli chcemy być dla tych dzieci hejtując je, pisząc "szału nie ma", choćjasno widać, że dzieci robią świetną robotę, niezależnie od tego czy trafia to w czyjść gust czy nie. Jest mi wstyd za takich dorosłych. Zapomnieliście, jakie wzgledęm tych dzieci mamy zadania, a na pewno jednym z nich nie jest uczenie jak anonimowo hejtować. Zatraciliście się.
Ann do Kamil
Święte słowa "Kamilu". Ja bym jeszcze dodała, że niezależnie czy to Sylaba, czy Teatr Tańca, czy też Orkiestra lub Tomitofa, wszystkie dzieci są ważne i zasługują na szacunek za swoją ciężką pracę i taki tekst "szału nie ma" jest bardzo nie na miejscu i bardzo krzywdzący.
Jateż
Zdoda! kamil super! Ann super! No ale gdzie Wy żyjecie!? Kto ma to rozumieć? Aneta? Edyta? Mariusz? Grzegorz? Decydenci i źródla takich postaw w Wyszkowie? Jakoś jak Sylabe wywalali z Woka to nikt nie był w stanie pomóc, mimo iż dzieci niczemu nie były winne i to, że wkurzały swoimi sukcesami niedocenionych przez los dorosłych było/jest chore. Nikt oprócz rodziców nie ocalił tych dzieci. Jako miasto daliśmy ciała. Cały czas dajemy, bo ta władza wciąż trwa, a my pozwalamy na to, że to cały czas się dzieje i takie 'zasadnicze' mają poczucie, że mogą heitować bez limitów.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Do Mańka dobrze mówisz, popieram twą tezę
Irek
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
A co po drugiej stronie Pultuskiej naprzeciwko cmentarza komunalnego jest szykowane dokładnie za pomnikami Skwary . Czy też miejsce na nowe bloki ?
Polonez
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Parafialny Idziego zapchany. Na Rybienku też ciasno. Pozostaje tylko komunalny który też nie jest z gumy. To logiczne i perspektywiczne myślenie w kategoriach dłuższych niż jedna czy dwie kadencje. Tereny pod bloki też już powoli się kurczą więc trzeba już teraz pomyśleć i przygotować rezerwę jeśli się myśli o ściąganiu nowych mieszkańców w przyszłości.
Maniek

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Poniedziałek
Wrzesień 2022
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji

REKLAMA