REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Flisacki piknik odbędzie się na plaży

Rozrywka

Na plaży w Latoszku w sobotę, 3 września, odbędzie się Piknik Flisacki. Szyper byka „Olęder” opowie o tradycjach i współczesnych wyzwaniach pływania tradycyjnymi łodziami flisackimi. Stowarzyszenie miłośników Rybienka Leśnego i Okolic przedstawi także startujący projekt warsztatów szkutniczych, w trakcie których będzie budować łódź flisacką - galar kamieniecki. Bezpłatnie będzie można popływać po Bugu bykiem „Olęder”.

REKLAMA

Projekt budowy galara rozpoczyna się dzięki grantowi z Powiatu Wyszkowskiego. Finalizacja projektu wymaga jednak pozyskania kolejnych funduszy. Jeśli zatem zechcecie wesprzeć ten projekt, prosimy o wpłatę dowolnej kwoty na konto Stowarzyszenia: nr 49 8931 0003 0000 3232 2000 0001, tytułem: „Darowizna na cele statutowe - galar”.

O szczególach projektu będzie można dowiedzieć się właśnie podczas Pikniku Flisackiego 3 września na plaży w Latoszku. Piknik rozpocznie się o godz. 17.00. Oprócz tego będzie okazja do wspólnej biesiady przy ognisku w pięknych okolicznościach nadbużańskiej przyrody. Atrakcją będą bezpłatne rejsy po Bugu bykiem „Olęder” w dniach 2, 3 i 4 września.

- Przyjmujemy zapisy indywidualne lub na grupy (12 osób lub mniejsze) na rejsy spacerowe bykiem "Olęder" po wyszkowskim Bugu. Rejsy trwają ok. 45 minut; startują z plaży na Latoszku o pełnych godzinach w dniach 2, 3 i 4 września (piątek, sobota, niedziela). W jednym rejsie może wziąć udział max. 12 osób. Można płynąć w trzech wariantach wg wyboru grupy (w razie braku uzgodnienia kierunku przez grupę decyduje szyper łodzi) - w dół rzeki, w górę rzeki albo centralnie, czyli najpierw w dół a potem w górę rzeki. Wszystkie warianty kończą się w miejscu startu na plaży. Udział w rejsach jest bezpłatny (dzięki grantowi z Powiatu Wyszkowskiego). Aby zapisać się na rejs, należy dokonać zgłoszenia mailem na adres: zapisy@rybienkolesne.pl, wskazując preferowaną datę i godzinę rejsu oraz imiona i nazwiska uczestników a także telefon kontaktowy. Po otrzymaniu potwierdzenia dostępności tego terminu rezerwacja jest dokonana. Przy zapisywaniu się na poszczególne terminy rejsów obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy” - informują organizatorzy.

Kontakt: 

e-mail: zapisy@rybienkolesne.pl

tel. 661 601 210, 605 444 944

Zapraszamy na rejsy i piknik na plaży! 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Do Mańka dobrze mówisz, popieram twą tezę
Irek
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
A co po drugiej stronie Pultuskiej naprzeciwko cmentarza komunalnego jest szykowane dokładnie za pomnikami Skwary . Czy też miejsce na nowe bloki ?
Polonez
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Parafialny Idziego zapchany. Na Rybienku też ciasno. Pozostaje tylko komunalny który też nie jest z gumy. To logiczne i perspektywiczne myślenie w kategoriach dłuższych niż jedna czy dwie kadencje. Tereny pod bloki też już powoli się kurczą więc trzeba już teraz pomyśleć i przygotować rezerwę jeśli się myśli o ściąganiu nowych mieszkańców w przyszłości.
Maniek

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Poniedziałek
Wrzesień 2022
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji

REKLAMA