REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Szynoprzewody oświetleniowe - nowy trend, czy chwilowa moda?

Kącik Prasowy

Oświetlenie szynowe, które montuje się na szynoprzewodach, to idealne rozwiązanie zarówno w przestrzeni mieszkalnej, jak i biurowej. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób się na nie decyduje. Jednak czy na pewno warto w nie zainwestować?

REKLAMA

Już od jakiegoś czasu szynoprzewody oświetleniowe są wykorzystywane w aranżacji różnego rodzaju wnętrz. Z jednej strony mają bardzo neutralny design, a z drugiej są niezwykle funkcjonalne. Jednak czy nie jest to tylko chwilowa moda?

To przede wszystkim szeroki wybór

Oświetlenie szynowe zyskało dużą popularność w bardzo krótkim czasie. Z tego względu producenci co rusz wprowadzają na rynek nowe rozwiązania, a konsumenci mogą cieszyć się naprawdę szerokim wyborem.

Głównym elementem oświetlenia tego typu są szynoprzewody oświetleniowe. To w nich znajduje się źródło zasilania dla lamp. To ile trzeba ich zamontować, zależy od tego jaki jest oczekiwany efekt. Jeśli dane pomieszczenie ma być oświetlone bardzo intensywnie, należy zamontować ich więcej. Nie powinno to jednak stanowić większego problemu, ponieważ można je ze sobą łączyć. Robi się to za pomocą specjalnych łączników. Ich wykorzystanie sprawia, że poszczególne szyny nie potrzebują osobnej instalacji elektrycznej. Można zamontować je w jednym ciągu.

Na rynku są dostępne szynoprzewody 1- i 3-fazowe. To, które z nich należy wybrać zależy od rodzaju instalacji. Spory wybór jest także pod kątem rozmiarów i samego wyglądu. W ofercie najlepszych producentów znajdują się szynoprzewody o różnej długości, dzięki czemu można stworzyć z nich najróżniejsze konfiguracje. Najczęściej spotykane są szynoprzewody o długości 100, 150 oraz 200 cm. Można kupić je w kolorze czarnym lub białym, co pozwala dopasować je do stylu panującego we wnętrzu.

Kolejnym ważnym elementem oświetlenia tego typu są oprawy, które również występują w różnych wariantach. Mogą być to tuby, lampy wiszące czy reflektorki. Większość z nich również jest dostępna w kolorze białym i czarnym.

Różne sposoby montażu i konfiguracji

Oświetlenie szynowe zdecydowanie nie jest chwilową modą, a trendem, który zostanie we wnętrzarstwie na dłużej. Wynika to m.in. z łatwego montażu i możliwości szybkiej zmiany położenia oraz kąta nachylenia lamp.

Oświetlenie szynowe można montować na kilka sposobów. Najprościej jest zrobić to natynkowo. Oprócz tego istnieje możliwość montażu podtynkowego lub na zawiesiach. Wcześniej należy kupić odpowiednie szynoprzewody. W pierwszym przypadku potrzebne są szynoprzewody oświetleniowe natynkowe, natomiast w drugim szynoprzewody podtynkowe. Do montażu na zawiesiach przeznaczone są z kolei dedykowane szyny led.

Oświetlenie szynowe jest bardzo funkcjonalne, dlatego też na pewno zostanie w trendach na dłużej. Można je dowolnie konfigurować i to już na etapie użytkowania. Przede wszystkim można zmieniać położenie opraw na szynach, a także ich kąt nachylenia. To sprawia, że źródło światła można skierować w dowolne miejsce.

Sprawdź pełną ofertę oświetlenia szynowego w ELED.pl

 

Materiał zewnętrzny

 

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Do Mańka dobrze mówisz, popieram twą tezę
Irek
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
A co po drugiej stronie Pultuskiej naprzeciwko cmentarza komunalnego jest szykowane dokładnie za pomnikami Skwary . Czy też miejsce na nowe bloki ?
Polonez
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Parafialny Idziego zapchany. Na Rybienku też ciasno. Pozostaje tylko komunalny który też nie jest z gumy. To logiczne i perspektywiczne myślenie w kategoriach dłuższych niż jedna czy dwie kadencje. Tereny pod bloki też już powoli się kurczą więc trzeba już teraz pomyśleć i przygotować rezerwę jeśli się myśli o ściąganiu nowych mieszkańców w przyszłości.
Maniek

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Poniedziałek
Wrzesień 2022
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji

REKLAMA