REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Opiekun w żłobku - pewny etat czeka. Jak zdobyć uprawnienia?

Kącik Prasowy

Dzieci to szczere, proste, bezpośrednie istoty, nieskażone jeszcze nowoczesną technologią, uczące się świata. Praca z nimi daje mnóstwo satysfakcji. Jest wyzwaniem, ale gdy widzisz jej efekty, to czegóż chcieć więcej?

REKLAMA

Opiekun w żłobku to pewna i stabilna praca. Etat, od poniedziałku do piątku. Jasno określone obowiązki i zazwyczaj optymistycznie patrzący na świat inni opiekunowie, współpracownicy. Jeśli szukasz pomysłu na siebie, to jest to dobra droga, gdy lubisz dzieci.

Idealny opiekun

Nie ma ludzi idealnych, natomiast zgodnie z prawem z najmłodszymi mogą pracować wyłącznie osoby, które spełniają określone wymagania. Przede wszystkim opiekunem w żłobku może być osoba niekarana, bez opóźnień w alimentach (jeśli takie na niej ciążą), nie skazana prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne. Poza tym zatrudniając się w żłobku, opiekun daje rękojmię należytej opieki nad powierzonymi dziećmi.

Jeśli spełniasz wymagania nałożone przez prawo, to już połowa sukcesu. Kolejna kwestia to czy lubisz dzieci, spędzać z nimi czas, masz głowę pełną pomysłów, chęci do pracy z nimi. Oczywiście pomysły można znaleźć idąc na kursy dodatkowe, różne propozycje znajdziesz na stronie niania.pro. W roli opiekunów w żłobku sprawdzają się osoby pozytywnie nastawione do świata, energiczne, z dobrą kondycją, oczami dookoła głowy i otwarte na drugiego człowieka.

Jak zacząć pracę w zawodzie?

Najlepszą drogą jest kurs przygotowujący do pracy w zawodzie. Oczywiście można iść na studia, ale trwają one 5 lat. Krótszą opcją jest kurs na opiekuna w żłobku. Taki kurs obejmuje 280 godzin. Składa się z teorii (200 godzin) i praktyki pod okiem doświadczonego opiekuna (80 godzin). Dodatkowo warto swoją wiedzę poszerzyć o krótsze kursy uzupełniające.

Po kursie możesz podjąć pracę z najmłodszymi dziećmi, do lat trzech. Jesteś optymalnie przygotowana pod względem rozwoju dzieci, stymulacji rozwoju, udzielania pierwszej pomocy.

Obecnie organizowane są kursy na opiekuna w żłobku online, co umożliwia połączenie obowiązków domowych, wychowania dzieci z przygotowaniem do pracy. Kurs online to również nauka na Twoich zasadach - uczysz się kiedy chcesz i gdzie chcesz. To oszczędność czasu i zazwyczaj pieniędzy. To możliwość zdobycia atrakcyjnego zawodu bez względu na miejsce zamieszkania i dostępność szkół oferujących taki kierunek. Kurs online na opiekuna w żłobku znajdziesz w ofercie wcześniej wspomnianej szkoły. Szkolenie możesz rozpocząć w każdej chwili, cały czas trwa nabór.

Warto wiedzieć, że żłobków z każdym rokiem przybywa, a jest to stała i pewna praca. Dlatego jeśli szukasz swojej drogi i spełniasz wymagania, zapisz się na kurs.

Materiał zewnętrzny

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Parafialny Idziego zapchany. Na Rybienku też ciasno. Pozostaje tylko komunalny który też nie jest z gumy. To logiczne i perspektywiczne myślenie w kategoriach dłuższych niż jedna czy dwie kadencje. Tereny pod bloki też już powoli się kurczą więc trzeba już teraz pomyśleć i przygotować rezerwę jeśli się myśli o ściąganiu nowych mieszkańców w przyszłości.
Maniek
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
I tak zrobią jak im pasuje. Tylko inaczej to nazwą i tyle.
Heniek
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Wydaję mi się, że priorytetem jest zmiana terenów rolnych na zabudowę wielorodzinną, a nie poszerzenie cmentarza, manipulacja. Ten cmentarz to tylko po to by zamydlić oczy nam mieszkańcom, którzy o takie zmiany dla siebie walczymy po kilkanaście lat. Jednak dostajemy informacje „dla pojedynczych działek studium nie zmieniamy, jest to zbyt kosztowne”. A tu proszę, jest inwestor są i szybkie zmiany. Podobnie ze zmianą planów miejscowych, tam gdzie inwestor tam są one dokonane. Przykre, ale co my zwykli ludzie możemy.
Juliusz

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Poniedziałek
Wrzesień 2022
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji

REKLAMA