REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Galeria niezgodna z planem. Wojewoda podtrzymuje stanowisko starosty

Miasto

Wojewoda uznał, że starosta wyszkowski słusznie odmówił "Spółce Park Handlowy Family Wyszków" wydania pozwolenia na budowę parku handlowego przy ul. Pułtuskiej o powierzchni ponad 7 tys. m kw. Inwestor może odwołać się do sądu.

REKLAMA

W lutym br. Spółka Park Handlowy Family Wyszków z Przodkowa wystąpiła do starosty wyszkowskiego o pozwolenie na budowę przy ul. Pułtuskiej w Wyszkowie kompleksu handlowo-usługowego, złożonego z czterech budynków:    

- budynek A handlowo-usługowy ok. 2.583,94 m kw. 

- budynek B handlowo-usługowy ok. 2254,84 m kw.

- budynek C handlowo-usługowy ok. 2345,84 m kw.

- budynek D handlowo-usługowy ok. 721,59 m kw.

a także parkingu (utwardzenia kostką betonową ok. 6539 m kw., utwardzenia geokratą ok. 783 m kw.) wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Powierzchnia użytkowa obiektów handlowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą miałaby wynieść około 1,7 ha. 

Póki co to jednak tylko plany. Starosta wydał bowiem decyzję odmowną, powołując się na niezgodność planowanej inwestycji z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. 

Teren, na którym planowany jest Park Handlowy Family Wyszków, znajduje się między ul. Pułtuską a Towarową i między Netto (dawniej Tesco) a stacją benzynową. Do niedawna należał do wyszkowskiego przedsiębiorcy, który planował wybudować tam galerię handlową "Polonez" o powierzchni 4.643 m kw. (czytaj TUTAJ). Przedsiębiorca sprzedał jednak nieruchomość, a nowym właścicielem została właśnie spółka z Przodkowa, która zaplanowała ponad 7 tys. m kw. powierzchni handlowej tyle, że podzielone na cztery obiekty - trzy przylegające do siebie i jeden odsunięty. Zdaniem służb starosty jest to próba obejścia zapisów planu zagospodarowania. Ten teren nie jest bowiem przeznaczony pod lokalizację tak dużych obiektów. Obowiązuje tam zakaz sytuaowania budynków handlowych przekraczających powierzchnię 2 tys. m kw. I stąd odmowa wydania pozwolenia na budowę.

Inwestor odwołał się do wojewody, ale ten podtrzymał stanowisko starosty wyszkowskiego. Teraz Spółce Park Handlowy Family Wyszków pozostaje tylko droga sądowa i zaskarżenie decyzji wojewody oraz starosty, bo te były tożsame. Nieoficjalnie mówi się także o zamiarach wystąpienia do burmistrza z wnioskiem o zmianę planu zagospodarowania dla tego terenu, ale to wymagałoby zmiany nie tyle samego planu, co również studium zagospodarowania przestrzennego gminy, co jest już procedurą dłuższą i trudniejszą. Chcąc szybciej uzyskać pozwolenie na budowę, inwestor może także po prostu zmodyfikować plany i dostosować projekt galerii handlowej do zapisów obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego. 

 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Mieszkaniec
Gdzie te zyski z podatków burmistrza od centrum handlowego, a już wiem u Zyśków w kieszeni, a może jeszcze gdzieś ...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Do Mańka dobrze mówisz, popieram twą tezę
Irek
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
A co po drugiej stronie Pultuskiej naprzeciwko cmentarza komunalnego jest szykowane dokładnie za pomnikami Skwary . Czy też miejsce na nowe bloki ?
Polonez
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Parafialny Idziego zapchany. Na Rybienku też ciasno. Pozostaje tylko komunalny który też nie jest z gumy. To logiczne i perspektywiczne myślenie w kategoriach dłuższych niż jedna czy dwie kadencje. Tereny pod bloki też już powoli się kurczą więc trzeba już teraz pomyśleć i przygotować rezerwę jeśli się myśli o ściąganiu nowych mieszkańców w przyszłości.
Maniek

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Poniedziałek
Wrzesień 2022
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji

REKLAMA