REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Nowe harmonogramy odbioru odpadów z zabudowy jednorodzinnej w Wyszkowie

Miasto

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Wyszkowa, analizując dotychczasowe działania nowego operatora odbierającego na terenie miasta Wyszkowa odpady komunalne w sektorach nr I i II, w celu usprawnienia odbioru odpadów, przedstawiamy Państwu nowe harmonogramy odbioru odpadów z zabudowy jednorodzinnej, które będą obowiązywać od dnia 16 sierpnia 2022 roku.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Przedstawione Państwu zmiany (patrz GALERIA ZDJĘĆ ->  do pobrania i wydrukowania), oprócz usprawnienia odbioru poprzez przyśpieszenie fizycznego zabrania odpadów sprzed Państwa nieruchomości, mają poprawić efektywność ich segregacji. Każda frakcja odpadów będzie odbierana innego dnia. Prawidłowa segregacja jest bowiem kluczowa dla możliwości recyklingu i ponownego wykorzystywania odpadów jako surowców.

  1. Właściwa segregacja i przekazanie do ponownego wykorzystania np. papieru pozwala oszczędzić przed wycinką kolejnych drzew, tak potrzebnych jako filtry powietrza i dostawcy tlenu.
  2. Ponowne przetworzenie oczyszczonych i zebranych selektywnie opakowań plastikowych tzw. PET to znacznie mniej ropy naftowej zużywanej do produkcji opakowań.
  3. Segregowane szkło opakowaniowe to niezbędny składnik przy produkcji szkła m.in. przez wyszkowską hutę szkła.
  4. Nie bez znaczenia jest również właściwa segregacja odpadów pochodzenia roślinnego - biodegradowalnych. Odpady BIO (skoszona trawa, gałęzie, liście, czy resztki warzyw z ogrodów i kuchni) są cennym surowcem przy produkcji kompostu. Oczywiście warunkiem ich wykorzystania jest prawidłowa segregacja, tzn. nie mieszanie frakcji BIO np. z cytrusami, resztkami mięsnymi, czy innymi odpadami. Dotychczasowa praktyka wskazuje niestety, że nie zawsze odpady BIO są zbierane przez mieszkańców selektywnie. Wszelkie zanieczyszczenia frakcji BIO powodują, że odpady te są klasyfikowane jako zmieszane, których utylizacja jest znacznie trudniejsza.

W opracowaniu nowych harmonogramów przyjęto zasadę, iż odbiór odpadów zmieszanych będzie następował po odbiorze frakcji BIO. Umożliwi to m.in. skorygowanie i właściwą segregację odpadów BIO lub przekazanie jako frakcja odpadów zmieszanych.   

Pamiętajmy, że właściwa segregacja odpadów to nasz wspólny obowiązek wobec środowiska. Wyrzucanie pojemników pod ciśnieniem np. po kosmetykach, czy też zabawek zawierających elementy elektroniczne do pojemników na tworzywa sztuczne może powodować samozapłon odpadów, zaś wyrzucanie resztek mięsnych do odpadów BIO spowoduje namnażanie się owadów i ich larw.  

 

HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW - SEKTOR 1

 

 

HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW - SEKTOR 2

 

 

Komunikat Urzędu Miejskiego w Wyszkowie

REKLAMA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

***** ***
coraz większy pierd...k, czy za miesiąc znów zmiana ? Przez 20 lat śmieci były odbierane w środę w całym mieście, po co to zmieniać ?
Obywatel
Pier....ik to malo powiedziane. Firma się zmieniła i nie zostawiają worków. A za worki płacimy. Nie długo to sami będziemy wozic śmieci na pszok i jeszcze doplacac
Michał
Ostatnio worki leżały nieodebrane aż do wieczora, a czasem jak pracownicy widzą więcej worków to ich nie zabierają :/ zgadzam się z przedmówcami

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Do Mańka dobrze mówisz, popieram twą tezę
Irek
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
A co po drugiej stronie Pultuskiej naprzeciwko cmentarza komunalnego jest szykowane dokładnie za pomnikami Skwary . Czy też miejsce na nowe bloki ?
Polonez
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Parafialny Idziego zapchany. Na Rybienku też ciasno. Pozostaje tylko komunalny który też nie jest z gumy. To logiczne i perspektywiczne myślenie w kategoriach dłuższych niż jedna czy dwie kadencje. Tereny pod bloki też już powoli się kurczą więc trzeba już teraz pomyśleć i przygotować rezerwę jeśli się myśli o ściąganiu nowych mieszkańców w przyszłości.
Maniek

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Poniedziałek
Wrzesień 2022
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji

REKLAMA