REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

(Wy)nagrodzeni za pracę

Miasto

We wszystkich miejskich spółkach zarządy zrealizowały tzw. cele zarządcze, w związku z czym ich członkom wypłacono roczne premie. Prezesi PEC, WTBS i PWiK otrzymali od 4 do 29 tys. zł brutto. Najwyższe wynagrodzenie odebrał prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

REKLAMA

Zgodnie z ustawą o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami, wynagrodzenie członka organu zarządzającego składa się z części stałej, stanowiącej wynagrodzenie miesięczne podstawowe oraz z części zmiennej, stanowiącej tzw. wynagrodzenie uzupełniające za rok obrotowy spółki. Zgodnie z tymi przepisami, w trzech wyszkowskich spółkach zgromadzenie współników, czyli burmistrz Wyszkowa, dokonał podsumowania realizacji celów zarządczych i podsumowania roku obrotowego 2021. We wszystkich przypadkach podsumowanie wypadło pomyślnie, dlatego członkom zarządów wypłacono wynagrodzenie uzupełniające, czyli krótko mówiąc roczne premie. 

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji

W PWiK także dokonano podsumowania stopnia spełnienia celów zarządczych. Jak informują władze spółki, z czterech celów zarządczych udało się zrealizować trzy w 100%, natomiast jeden w 82,3%.

- Cel nie został zrealizowany w 100%, ponieważ dostawcy urządzeń (wodomierzy) nie byli w stanie dostarczyć odpowiedniej ich ilości do spółki z powodu braków magazynowych spowodowanych pandemią Covid 19. Wnioski, jakie z tego wynikają są takie, że sytuacja w Polsce i na świecie, związana z pandemią Covid 19, miała wpływ na stopień realizacji celów zarządczych - informuje prezes PWiK Daniel Bogdan.

Mimo to, po rozliczeniu celów zarządczych, jednoosobowy zarząd - czyli prezes daniel Bogdan - otrzymał w lipcu wynagrodzenie zmienne w wysokości 19 tys. 504 zł netto (29 tys. 135 zł brutto).

Wyszkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego

Wynagrodzenie zmienne, związane z osiągnięciem w 100% celów zarządczych w 2021 roku, otrzymał także zarząd Wyszkowskiego TBS sp. z o.o. Ponieważ w WTBS w ciągu roku nastąpiły zmiany w składzie zarządu, wynagrodzenie zmienne otrzymały trzy osoby: Agnieszka Ołdak-Prokop, Marek Siekierski, Sławomir Rutkowski. Wysokość wskaźnika wynagrodzenia zmiennego do wypłaty dla prezesa zarządu określono w WTBS na wartość do 10% sumy wynagrodzenia stałego za poprzedni rok, natomiast dla członków zarządu - do 4% lub do 9%. Co ciekawe, wskaźnik wynagrodzenia dla członków zarządu został znacząco podniesiony po odejściu z zarządu Sławomira Rutkowskiego, a po powołaniu w jego miejsce Maka Siekierskiego. Dla Sławomira Rutkowskiego wskaźnik ten wynosił do 4% wynagrodzenia rocznego, a dla Marka Siekierskiego, którego wcześniej burmistrz odwołał z funkcji prezesa zarządu, wskaźnik ten podwyższono do 9%. Wysokość wynagrodzeń zmiennych, przyznanych poszczególnym członkom zarządu za 2021 rok, wyniosła zatem: 

- Agnieszka Ołdak-Prokop za okres prezesowania, czyli·od 1 września do 31 grudnia 2021 r. - 2 tys. 726,96 zł netto, 4 tys. zł brutto 

- Marek Siekierski za okres prezesowania czyli od 1 styczeń do 31 sierpnia 2021 r. - 5 tys. 453,91 zł netto, 8 tys. zł brutto oraz za okres pracy w roli członka zarządu czyli od 1 września do 31 grudnia 2021 r. - 2 tys. 335,78 zł netto, 3 tys. 456 zł brutto. Razem: 7 tys. 789,59 zł netto, 11 tys. 456 zł brutto.    

- Sławomir Rutkowski za okres pracy w roli członka zarządu, czyli od 1 stycznia do 27 lipca 2021 r. - 1 tys. 686,92 zł netto, 2 tys. 431 zł brutto.

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej

Jak wynika z informacji uzyskanej od zarządu PEC, "cele zarządcze zostały spełnione przez zarząd w 100%". W związku z tym spółka wypłaci prezesowi Ireneuszowi Mroczkowi część zmienną wynagrodzenia za 2021, która wyniesie 11 tys. 517,99 zł netto

***

Wszystkie miejskie spółki realizują większe lub mniejsze inwestycje, co z pewnością miło wpływ na decyzję o wypłaceniu zarządom wynagrodzenia zmiennego. Nie wszystkie jednak znajdują się w dobrej kondycji finansowej, a premie wypłacane są z budżetów tychże spółek. PWiK rozbudowuje sieć wodociągową, WTBS realizuje kolejną inwestycję mieszkaniową przy ul. Łącznej, gdzie pwostaną mieszkania w systemie na wynajem. PEC także prowadzi dużą inwestycję - budowę kogeneracji, która pozwoli przejść częściowo na technologię wykorzystania biomasy leśnej do produkcji ciepła i prądu. Przypomnijmy jednak, że spólka znalazła się w fatalnej sytuacji finansowej z powodu cen paliwa węglowego, które jest jej podstawowym surowcem energetycznym. W ostatnich tygodniach musiała się nawet posiłkować pożyczką w kwocie 5 mln zł od gminy Wyszków, aby uzupenić brakujące zxapasy węgla na nadchodzący sezon grzewczy,  

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

olo
lapciuchy /menele /zlodzieje /gamonie......za co?
Przyjaciel
Brak pieniędzy na węgiel oraz brak pieniędzy na dokończenie rozbudowy, gdzie firmy pracujące przy rozbudowie zeszły z budowy, a prezes PEC dostaje nagrodę, to jest aż śmieszne . Zbiegiem okoliczności jest fakt ze po otrzymaniu 5 milionów zł pożyczki na węgiel rozbudowa ponownie ruszyła ????, tak to napewno tylko zbieg okoliczności ????
Trp
Szczególnie temu rozgarnietemu biznesmenowi z Pec się należy premia. Dowalili podwyżki o 50% a on rozkłada ręce bo nie ma pieniędzy na nic i grzał będzie do końca roku. Za mała ta premia, powinien dostać ze 3x tyle przynajmniej
Franek
Skoro jest tak dobrze w P E C że prezes dostał roczną premię ,to powinni anulować podwyżkę 50 %którą dowalili ludziom za ciepło i podgrzanie wody
Mocne
Tymochowicz zdradza szczegóły jak zamordowano Leppera. https://www.youtube.com/watch?v=CLwzk_t-otk
Czas na zmiany
Wszelkie skargi na wyszkowski PiS można składać do pełnomocnika PiS na okręg 48 - Marcina Grabowskiego, który jest także przedstawicielem delegatury województwa mazowieckiego na Ostrołękę.
Czas na zmiany
Prześladowanie kierowców trwa w najlepsze! Najbliższe miesiące przyniosą cały szereg ustaw, które mają na celu uprzykrzyć życie właścicielom i użytkownikom pojazdów. MANDATY W GÓRĘ Już jesienią będziemy musieli się zmierzyć z nową podwyżką mandatów. Przekroczenie prędkości o 31 km/h będzie oznaczało karę 800 zł za pierwszym razem, ale już 1600 zł, jeśli wykroczenie zostanie powtórzone. Na podobnej zasadzie dwukrotnie wzrośnie maksymalny możliwy mandat, czyli do 5000 zł za przekroczenie prędkości o 71 km/h, jeśli to nie było nasze pierwsze tego typu wykroczenie na przestrzeni dwóch lat. Kara może być wyższa, nawet wielokrotnie wyższa, w przypadku skierowania sprawy do sądu. KONIEC PARKOWANIA NA CHODNIKACH? Chodniki mają zostać zarezerwowane wyłącznie dla ruchu pieszego, a zatem, chociaż wciąż pozostają w mocy zapisy prawa o poprawnym parkowaniu na chodniku, pozostawianie na nich pojazdów będzie nielegalne. WŁAŚCICIELE MIEJSC GARAŻOWYCH NA CELOWNIKU Od 1 stycznia 2023 roku mają wzrosną
Czas na zmiany
WŁAŚCICIELE MIEJSC GARAŻOWYCH NA CELOWNIKU Od 1 stycznia 2023 roku mają wzrosnąć opłaty związane z posiadaniem garażu. Podatek od nieruchomości w przypadku garażu może w niektórych przypadkach wzrosnąć nawet… 10-krotnie! Jak mówią eksperci, taki czarny scenariusz dotknie osób posiadających garaż, dla którego deweloper wyodrębnił księgę wieczystą, zamiast wpisać go razem z mieszkaniem do jednej księgi. Niemniej jednak, przynajmniej kilkunastoprocentowa podwyżka podatku od nieruchomości dla przestrzeni garażowych nie ominie żadnego posiadacza miejsca postojowego.
Woźna
Sklepowa bierze dodatkową premię? Za co? Za znajomości? Co to za zrealizowane cele o których z racji braku kwalifikacji nie ma się pojęcia? Kiedy skończy się nepotyzm? Jak widać nie tylko w PiS-ie ale też w innych partiach to króluje.
Prywaciarz
Jakim cudem prezes pecu osiągnął jakiekolwiek cele, przecież to jest komedia. Budowa ma opóźnienia, nie ma zapasów węgla na zimę, firma tonie w długach, w tym roku były już dwie podwyżki a podobno przed zimą na być trzecia. Czy celem prezesa jest upadek pecu żeby to sprywatyzować? Śmierdzi to na odległość.
Do prywaciarza
No dokładnie jakież to cele miał PEC w 2021 roku? Miał palić ruskim węglem który kupił za grosze i to by było chyba na tyle bo ta wielka inwestycja to jest klapa. Przecież to miało w tą zimę pracować, gdyby Pan Prezes dopilnował inwestycji to by się w tym roku o węgiel nie martwił. Nie wierzę że w 21 roku jaki kolwiek cel z budową został osiągnięty bo teraz ruszały by odbiory, to co w takim razie było celem Prezesa?
Wyszków tonie
Widziałem spółdzielnię na Polsacie, która zamontowała pompy ciepła i panele fotowoltaiczne i płacą niewiele za energię a w Wyszkowie ciągłe podwyżki za ciepłą wodę i prąd, brak mieszkań na wynajem w WTBS nie mówiąc o mieszkaniach komunalnych w normalnym standardzie. Wyszków z Nowosem i kolesiami w spółkach stanął a wręcz cofa się cywilizacyjnie. Szef PEC dostaje premie za przejście na biomasę drzewną gdy drewno także podrożało wielokrotnie, TBS stoi z budową budynków na wynajem, a żeby wybudować nową drogę i wodociąg lub kanalizację to trzeba powoływać komitet organizacyjny na rzecz budowy. Tu potrzeba zwolnień tych prezesików bo nie mają chęci i motywacji a nie jeszcze ich wynagradzać, ciągle będzie drożej i drożej."To, że jesteśmy w pupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać" powiedział kiedyś Kisiel.
Dunia
Przeciwniczka postępu z TBS dostała 4 tys brutto za 4 miesiące. Za cały rok dostałaby 12 tys. Nie mamy jak inaczej wyrzucać pieniędzy. Musimy akurat promować zacofanie i zatrudnionych bez konkursu misiewiczów?
Yeti
Nie mają żadnych efektów. Żerują na naszych pieniądzach. Szczególnie misiewiczów bez kwalifikacji i ich mocodawców powinna spotkać niespodzianka.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Do Mańka dobrze mówisz, popieram twą tezę
Irek
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
A co po drugiej stronie Pultuskiej naprzeciwko cmentarza komunalnego jest szykowane dokładnie za pomnikami Skwary . Czy też miejsce na nowe bloki ?
Polonez
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Parafialny Idziego zapchany. Na Rybienku też ciasno. Pozostaje tylko komunalny który też nie jest z gumy. To logiczne i perspektywiczne myślenie w kategoriach dłuższych niż jedna czy dwie kadencje. Tereny pod bloki też już powoli się kurczą więc trzeba już teraz pomyśleć i przygotować rezerwę jeśli się myśli o ściąganiu nowych mieszkańców w przyszłości.
Maniek

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Poniedziałek
Wrzesień 2022
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji

REKLAMA