REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Poprawić wyjazd na obwodnicę

Miasto

Gmina Wyszków zamierza przebudować skrzyżowanie al. Piłsudskiego (obwodnica śródmiejska) z ul. Żelazną w rejonie centrów handlowych i restauracji McDonalds. W planach ma także budowę uliczki łączące Biedronkę z Kauflandem. Na dokumentacje obydwu inwestycji w budżecie radni przeznaczyli 90 tys. zł.

Galeria zdjęć


REKLAMA

- Gdy budowaliśmy ten odcinek al. Piłsudskiego, zurbanizowanie tej części miasta było zupełnie inne. Dzisiaj w mojej ocenie nie spełnia zasad bezpieczeństwa. Ul. Żelazna pod kątem jest włączona do al. Piłsudskiego. Mamy tam skrzyżowanie, gdzie wyjeżdża się z "Brico" i innych supermarketów, robi się tam gęsto. Dzisiaj to duże skupisko handlowe i duży ruch samochodowy i pieszy. Mc Donalds wykonał brakujący odcinek chodnika. Huta szkła realizuje potężną inwestycję na swoim terenie, co też będzie generowało ruch. Trzeba to poddać - uważamy - jakiejś procedurze projektowej i poprawić bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu. Trzeba się nad tematem pochylić, bo dotychczasowe rozwiązanie nie bardzo się sprawdza, szczególnie jeśli mówimy o skręcie w lewo. Potrzebna jest zmiana geometrii ul. Żelaznej po to, by bezpiecznie włączyć się w obwodnicę (al. Piłsudskiego) - przekonywał radnych Adam Mróz, naczelnik wydziału inwestycji i bezpieczeństwa w Urzędzie Miejskim w Wyszkowie. 

Na przygotowanie dokumentacji przebudowy skrzyżowania ul. Żelaznej z al. Piłsudskiego zarezerwowano w budżecie 50 tys. zł. 

Kolejne 40 tys. zł ma kosztować projekt przebudowy odcinka między "Biedronką" przy ul. Pułtuskiej a "Kauflandem".

- Od kilku lat nas przedsiębiorca i mieszkańcy obok męczą. Mnóstwo ludzi tam chodzi. Potrzeba jego realizacji jest oczywista. Chcielibyśmy zrobić dokumentację, co dalej, to zobaczymy - mówił naczelnik Mróz.

Pytany o koszt dokumentacji oraz późniejszej budowy tego ciągu pieszego, oszacował, że może on wynieść 300 tys. zł lub więcej.

- Dokumentacje są drogie, konkurencyjność nie jest wielka - ocenił Adam Mróz. 


 

REKLAMA

Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Do Mańka dobrze mówisz, popieram twą tezę
Irek
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
A co po drugiej stronie Pultuskiej naprzeciwko cmentarza komunalnego jest szykowane dokładnie za pomnikami Skwary . Czy też miejsce na nowe bloki ?
Polonez
Powiększyć teren pod cmentarz, a przy okazji pod bloki
Parafialny Idziego zapchany. Na Rybienku też ciasno. Pozostaje tylko komunalny który też nie jest z gumy. To logiczne i perspektywiczne myślenie w kategoriach dłuższych niż jedna czy dwie kadencje. Tereny pod bloki też już powoli się kurczą więc trzeba już teraz pomyśleć i przygotować rezerwę jeśli się myśli o ściąganiu nowych mieszkańców w przyszłości.
Maniek

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Poniedziałek
Wrzesień 2022
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Cypriana, Justyny, Ä?ucji

REKLAMA