REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Pokazali swoją siłę

Powiat

18 czerwca w Tuchlinie odbyły się już po raz trzeci zawody strażackie "Strongman Cup OSP". W zawodach uczestniczyły jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Brańszczyk. Najlepsi okazali się druhowie z OSP Brańszczyk.

Galeria zdjęć


REKLAMA

- Zapraszamy do wspólnej biesiady, udziału w zawodach i do grillowania. Każdy, kto przyjedzie do Tuchlina, jest zawsze wygrany. Zachęcam do udziału w loterii fantowej, są bardzo fajne nagrody do zdobycia - mówił Krzysztof Podleś, sołtys sołectwa Tuchlin. 

Piknik obfitował w sporo atrakcji. Dla najmłodszych przygotowano zawody sportowe, w których udział wzięło ośmioro dzieci w wieku 8-12 lat. Do pokonania mieli slalom taczką z piłką, bieg z maskotką, strzały piłeczką do bramki. W konkurencjach liczyła się szybkość i precyzja, zadania wykonywane były na czas. Najlepsza w kategorii dziewcząt była Ola Mościcka, miejsce drugie zajęła Amelia Podleś, miejsce trzecie przypadło Julii Mościckiej. W kategorii chłopców wygrał Damian Kulesza, miejsce drugie przypadło Dawidowi Pakiele, miejsce trzecie wywalczył Mateusz Roguszewski. Laureatom wręczono  puchary.  Na najmłodszych czekały również zabawy na dmuchańcach, dzieci mogły zjeżdżać, skakać i szaleć w dmuchanym domku, puszczać bańki mydlane oraz zrobić sobie brokatowy tatuaż.

Podczas imprezy odbył się pokaz ratownictwa przedmedycznego w wykonaniu strażaków z OSP Brańszczyk i OSP Trzcianka. Druhowie zaprezentowali bardzo widowiskową akcję ratowniczą poszkodowanego uwięzionego we wraku auta. Głównym punktem sobotniego popołudnia w Tuchlinie były jednak zawody strażackie "Strongman Cup OSP", w których udział wzięło sześć zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej: OSP Tuchlin, OSP Brańszczyk, OSP Trzcianka, OSP Nowe Budy, OSP Udrzyn, OSP Poręba. Zawody polegały na ćwiczeniach sprawnościowych i wytrzymałościowych, wykonanych w jak najkrótszym czasie. Konkurencje to m.in.: spacer strażaka z 20 - litrowymi bańkami z wodą, układanie dowolną techniką ok. 50 kg opon od ciągnika. Były także konkurencje drużynowe - przeciąganie wozu strażackiego o masie około 3 ton oraz sztafeta. Drużyną, która wykazała najlepsze wyszkolenie i przygotowanie, okazała się jednostka OSP Brańszczyk. Drugie miejsce przypadło OSP Trzcianka, trzecie miejsce przyznano OSP Nowe Budy. 

W klasyfikacji indywidualnej najlepsi okazali się: Rafał Kowalski (OSP Brańszczyk), Cezary Macioch (OSP Udrzyn), Wojciech Bednarczyk (OSP Udrzyn). Laureatom węczono puchary. Zawody sędziowali Piotr Deptuła, Krzysztof Podleś i Paweł Brzostek.

W ramach imprezy odbył się także turniej badmintona. W kategorii “junior “ pierwsze miejsce zdobył Julian Pyszczek, drugie miejsce zajęła Oliwia Zalewska, trzecie miejsce przypadło Magdzie Stramburskiej. W kategorii "open" pierwsze miejsce wywalczył Robert Roguszewski, drugie miejsce zajął Mateusz Kulesza, trzecie miejsce przyznano Natalii Kądzieli.

Podczas pikniku można było zasmakować waty cukrowej i popcornu, kiełbasek z grilla oraz wziąć udział w loterii fantowej, w której każdy los wygrywał. Organizatorami pikniku byli Rada Sołecka wsi Tuchlin, Stowarzyszenie Bocian KRiS, OSP Tuchlin i Gmina Brańszczyk. Zawody koordynował sołtys wsi Tuchlin Krzysztof Podleś. Zysk z imprezy przeznaczony został na doposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchlinie.

Fot. Tuba Wyszkowa/ Stowarzyszenie Bocian KRiS

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówTuchlinzawody Strongman Cup OSP III TuchlinOSP z gminy Brańszczyk

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Magazyn za płotem niemile widziany. Mieszkańcy Lucynowa protestują
Niech gmina stawia magazyny obok domu Burmistrza. O swoja rodzinę umie zadbać, a niedogodności mieszkańców ma gdzieś. Liczy się kasa, nie człowiek
Mieszkanka Wyszkowa
Krakowski rzeźbiarz zaprojektuje wiewiórki
To słowa rzeźbiarza?
C
Krakowski rzeźbiarz zaprojektuje wiewiórki
Plebejski stosunek Wyszkowian jest taki sam jak reszty mieszkańców tego kraju. Bytowanie ze sztuką nie jest im do życia potrzebne. Ile za takie wiewiórki można by zasiłków wypłacić, a ile piwa kupić prawda. Każda taka inwestycja będzie pobudzała malkontentów, ale jest potrzebna. Każda, w każdej formie. Ona przetrwa, nie zostanie przejedzona, ani przepita. Zostanie dla pokoleń bardziej świadomych obywateli tego miasta
Na plus

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Poniedziałek
Lipiec 2022
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Aureli, Malwiny, Zygfryda

REKLAMA