REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

"Wyszków jest miastem bardzo rozśpiewanym"

Kultura

Wspaniały koncert kameralny chóru żeńskiego, działającego przy Akademii Umiejętności "Pan Hilary", można było podziwiać 18 czerwca w Bibliotece Miejskiej w Wyszkowie.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Zgromadzonych powitał założyciel Akademii Piotr Adler: 

- Analizując to, co się dzieje w Wyszkowie, jeśli chodzi o sprawy kulturalne, uzmysłowiłem sobie, że Wyszków jest miastem bardzo rozśpiewanym. Gdybyśmy przeanalizowali to, co się dzieje od strony muzycznej w Wyszkowie, tych form jest naprawdę dużo. W Wyszkowie mamy chóry, które działają prężnie, ale są chórami, które działają przy parafii. Natomiast nie ma chóru niezwiązanego z żadną parafią i z tego względu taki chór powstał przy Akademii Umiejętności "Pan Hilary". Jest to młody chór i dopiero wszystkiego się wspólnie uczymy - mówił.

Chór zaserwował niezwykłą muzyczną ucztę pieśni religijnych oraz pieśni muzyki klasycznej. Chórzystki profesjonalnie wykonały utwory w układzie dwu i trzy głosowym - alt i sporan. Artystki zostały nagrodzone gromkimi brawami. Każdej z pań wręczono także kwiaty. W skład chóru wchodzą: Joanna Adler, Ewa Bramson-Gawur, Ewa Kostrzewa, Ewa Kozakiewicz, Alicja Mieszało, Kinga Ostrowska, Elżbieta Owsianko, Iwona Paszkiewicz, Grażyna Rudnik, Joanna Rzucidło, Karolina Sobczyńska, Grażyna Szymańska-Sulich. Chór prowadzony jest pod batutą dyrygentki chóralnej Izabelii Jaszczułt-Kraszewskiej.

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówAkademia Umięjetności "Pan Hilary"koncert chóru żenskiego

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Bug Wyszków ma nowego trenera
Ogrodziński był taki evropejski, taki fachman, a że wyników sportowych nie było, to nie miało znaczenia. Nagle tłuste koty z zarządu Bugu, po potyczkach przegranych z byłym prezesem Andrzejewskim, postanowiły coś pomieszać, może większa kasa się pojawi bo za tą nie da się żyć. Nowy intelektualista Cegiełko, podobno książkę o piłce napisał, będzie zaskakiwał pozytywnie, jak Sousa, który po krótkim czasie podjął inne wyzwanie. Poczekamy, Ogrodziński szorował z Bugiem po dnie, gorzej być nie może, ale życie może zaskoczyć.
Co tam panie w piłce wyszkowskiej
Magazyn za płotem niemile widziany. Mieszkańcy Lucynowa protestują
Niech gmina stawia magazyny obok domu Burmistrza. O swoja rodzinę umie zadbać, a niedogodności mieszkańców ma gdzieś. Liczy się kasa, nie człowiek
Mieszkanka Wyszkowa
Krakowski rzeźbiarz zaprojektuje wiewiórki
To słowa rzeźbiarza?
C

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Poniedziałek
Lipiec 2022
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Aureli, Malwiny, Zygfryda

REKLAMA