REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Burmistrz i zarząd nie dopełnili obowiązków? Prokuratura znów bada sprawę Wspólnoty Gruntowej Wyszkowa

Na Sygnale

Prokuratura Rejonowa w Pułtusku wszczęła śledztwo w sprawie podejrzenia nieprawidłowości w nadzorze i gospodarce finansowej Wspólnoty Gruntowej w Wyszkowie. Śledczy zbadają, czy burmistrz Wyszkowa nie dopełnił swoich obowiązków w zakresie nadzoru. Przedmiotem śledztwa jest również nadużycie uprawnień i wyrządzenie znacznej szkody majątkowej przez zarząd Wspólnoty. Pokrzywdzeni mogą zgłaszać się do prokuratury.

REKLAMA

Śledztwo zostało wszczęte 24 maja, jest na początkowym etapie. Badaniem śledczych objęty jest okres między 6 grudnia 2019 roku a 25 marca 2022 roku. Postępowanie przez Prokuraturę Rejonową w Pułtusku prowadzone jest w sprawie:

  1. niedopełnienia obowiązków przez burmistrza Wyszkowa poprzez nieutworzenie komisji rewizyjnej oraz nieefektywny nadzór w Spółce dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej Miasta Wyszków, czym działano na szkodę interesu prywatnego członków Spółki dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej Miasta Wyszków, tj. o czyn z art. 231 §1 k.k.
  2. nadużycia uprawnień i niedopełnienie obowiązków przez osoby zarządzające sprawami finansowymi Spółki dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej Miasta Wyszków i wyrządzenia znacznej szkody majątkowej, tj. o czyn z art. 296 §1 k.k.

Jednocześnie Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce informuje, że osoby pokrzywdzone wyżej wymienionymi przestępstwami, które dotychczas nie zostały przesłuchane w sprawie Prokuratury Rejonowej w Pułtusku o sygnaturze 4027-0.Ds.775.2022 w charakterze świadków, mogą zgłosić takie pisemne żądanie na adres Prokuratury Rejonowej w Pułtusku (przy ul. Daszyńskiego 6) w terminie do 20 lipca. Po przekroczeniu wskazanego terminu takie żądanie nie zostanie uwzględnione i uznane będzie za prowadzące do przewlekłości postępowania. W przypadku śmierci osoby pokrzywdzonej, osoby dla niej najbliższe lub osoby pozostające na jej utrzymaniu mogą wykonywać jej prawa.

Działalność Wspólnoty Gruntowej w Wyszkowie, która zarządza obszarem wyszkowskich łęgów nad Bugiem (około 180 hektarów), nie po raz pierwszy jest pod lupą prokuratury. W marcu 2020 roku szeroko opisywaliśmy postępowanie (kilkukrotnie umarzane i zaskarżane), które prowadziła Prokuratura Rejonowa w Wyszkowie. Czytaj więcej -> Wspólnota Gruntowa Wyszkowa pod lupą Tamto postępowanie dotyczyło wcześniejszego okresu i m.in. kwestii rozporządzenia pieniędzmi uzyskanymi od dzierżawcy terenów WG Wyszków. Nadzorująca śledztwo Prokuratura Okręgowa już wtedy zalecała, aby "w drodze przesłuchania wyjaśnić, z jakich powodów burmistrz Wyszkowa przez okres wielu lat nie prowadził nadzoru nad działalnością spółki"

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


Komentarze

olo
pies ich mizial
olo
ale wczesniej jaja lizal
O
Grzesiu chciał wyrzucić Pis całkowicie z powiatu to teraz pisowska prokuratora przypomniała sobie o grzesiu i szuka na siłę jakiś wymyślonych dowodów. Przypadek czy mi tak się wydaje tylko .
zaciekawiony
A grunty nad Bugiem między WODBUDem a Pałacem Skarżyńskich to do kogo wcześniej należał ? Do miasta Wyszków czy Wspólnoty ? Bo teraz patrzę, że ten obszar został już podzielony. Jeśli to teren należący do miasta, to w ramach informacji publicznej, kto ten teren kupił i za ile. Może radni opozycji Szczerba i Osik się tym zainteresują albo pani redaktor w ramach informacji publicznej. Taki dobry teren do odpoczynku a niedługo może zostać ogrodzony i niedostępny Bug.
Ciekawa
Ciąg dalszy ciekawostek po mianowaniu sklepowej na prezesa. Ciekawam wyniku.

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Magazyn za płotem niemile widziany. Mieszkańcy Lucynowa protestują
Niech gmina stawia magazyny obok domu Burmistrza. O swoja rodzinę umie zadbać, a niedogodności mieszkańców ma gdzieś. Liczy się kasa, nie człowiek
Mieszkanka Wyszkowa
Krakowski rzeźbiarz zaprojektuje wiewiórki
To słowa rzeźbiarza?
C
Krakowski rzeźbiarz zaprojektuje wiewiórki
Plebejski stosunek Wyszkowian jest taki sam jak reszty mieszkańców tego kraju. Bytowanie ze sztuką nie jest im do życia potrzebne. Ile za takie wiewiórki można by zasiłków wypłacić, a ile piwa kupić prawda. Każda taka inwestycja będzie pobudzała malkontentów, ale jest potrzebna. Każda, w każdej formie. Ona przetrwa, nie zostanie przejedzona, ani przepita. Zostanie dla pokoleń bardziej świadomych obywateli tego miasta
Na plus

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Poniedziałek
Lipiec 2022
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Aureli, Malwiny, Zygfryda

REKLAMA