REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Nowe mieszkania - Wilanów w Warszawie jako jedna z topowych lokalizacji

Kącik Prasowy

Warszawa jest idealnym miastem do mieszkania i pracy. Ale którą dzielnicę najlepiej wybrać, aby rzeczywiście korzystać z uroków stolicy, nie stać w korkach? Albo zasypiać spokojnie, a nie w zatyczkach do uszu chroniących przed hałasem wdzierającym się do mieszkania? Wilanów może być dobrą opcją dla tych, którzy chcą poączyć spokój i miejską atmosferę.

REKLAMA

Przyjazne nowe bloki - Wilanów ułatwia sąsiedzkie kontakty

Wilanów jest dzielnicą Warszawy, która należy do tych rozwijających się najprężniej. To tutaj powstają piękne nowe osiedla o spójnej strukturze i wyglądzie, wyposażone w najnowsze techniczne nowinki. Wilanów oferuje niską zabudowę, w porównaniu np. z osiedlami na Białołęce czy w Ursusie. Od końca lat 90-tych ludzie coraz chętniej uciekają z wielkich molochów i kilkunastopiętrowych wieżowców. Wybierają niskie budynki, w których jest niewielka ilość mieszkań. Dzięki temu można m.in. poznać i zaprzyjaźnić się z sąsiadami (A sąsiad to najlepszy alarm i monitoring ;). To ogromny plus nowych budynków powstających w tej dzielnicy, będącej nieco na uboczu miejskiego zgiełku. Zielone dachy na budynkach, duże balkony oraz ogródki przynależne do lokali znajdujących się na parterze są doskonałym miejscem spotkań. Tam, gdzie powstają nowe osiedla, Wilanów wydaje się być rozwijany autentycznie z myślą o ludziach. Budują tu uznanie developerzy - m.in. Polnord, Mota Engil czy Dor Group, developer tworzący osiedle Infinity Wilanów

Nowe osiedle na Wilanowie: dobra infrastruktura

Rejony stale rozbudowującego się osiedla Miasteczko Wilanów oferują wiele możliwości rozrywki oraz spotkań towarzyskich. Nie jest to dzielnica, która stała się tak zwaną sypialnią Warszawy. Wilanów tętni życiem w ciągu dnia i w porze wieczornej. Umożliwiają to liczne restauracje oraz bary, w których można spędzić miło czas z rodziną i z przyjaciółmi. Restauracje znajdują się w dogodnych lokalizacjach, do których łatwo dotrzeć - na ogół w dolnych partiach budynków w ciągach pieszych. Ze względu na bardzo dobry rozkład osiedli oraz chodniki i ścieżki rowerowe z powodzeniem można przemieszczać się pieszo lub rowerem bez konieczności czekania na autobus lub planowania dojazdu samochodem. Większość lokali gastronomicznych udostępnia ogródki znajdujące się na zewnątrz.

Osoby, które zajmują się remontem mieszkania docenią fakt, że bardzo blisko jest prawdziwe, warszawskie "zagłębie" remontowo-budowlano-aranżacyjne przy ul. Bartyckiej. Od lat działają tam najbardziej uznane firmy, takie jak Centrum Wyposażenia Wnętrz, Bodo Łazienki czy przyciągający od 40 lat profesjonalistów i majsterkowiczów sklep Kim Sp. z o.o.

Nowe inwestycje - Wilanów ułatwia sportowy styl życia

Dużą popularnością cieszą się miejsca, w których wszystkie niezbędne usługi i udogodnienia znajdują się blisko domu. Tak obecnie powstają nowe inwestycje. Wilanów oferuje możliwość regularnych treningów, dzięki swobodnemu dostępowi do kilku siłowni. Dzięki temu każdy wybierze najbardziej dogodną dla siebie ofertę. Dostępne są również siłownie zewnętrzne dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu. Wilanów ma dobrze rozbudowaną infrastrukturę rowerową oraz sieć chodników, dzięki czemu można swobodnie spacerować wśród dużej ilości zieleni, która znajduje się w tej dzielnicy. W pobliżu jest wiele terenów zielonych oraz Park w Powsinie ze słynnym na cały kraj ogrodem botanicznym. Obszar Miasteczka Wilanów sąsiaduje z Powsinem i Powsinkiem - rejonami Warszawy o niskiej zabudowie, pełnymi spokojnych miejsc. Tam można wybrać się choćby na spokojny, rodzinny spacer.

Bliskość szkół i przedszkoli oraz dogodna komunikacja

Nowe bloki na Wilanowie to znaczny przyrost ludności, także rodzin z dziećmi. Rynek oraz władze dzielnicy szybko na to zareagowały - blisko nowych wilanowskich osiedli znajdują się liczne przedszkola i szkoły - zarówno publiczne, jak i niepubliczne. Dzięki temu nie ma konieczności dowożenia swoich pociech na duże odległości. Wilanów jest też dobrze skomunikowany z pozostałymi dzielnicami dzięki licznym liniom autobusowym, co ułatwia dzieciom i młodzieży docieranie do placówek w innych częściach miasta. Warto zaznaczyć, że rozpoczęła się planowana budowa linii tramwajowej, która ma połączyć tę dzielnicę m.in. z Mokotowem i ułatwić dotarcie do metra. Dla miłośników samochodów dużym atutem są garaże podziemne, w które wyposaża się nowe bloki. Wilanów dzięki temu rozwiązał problem z parkowaniem.

Nowe inwestycje na Wilanowie cieszą się niesłabnącą popularnością. To dzielnica, która się nieustannie rozwija, dzięki czemu jest wyjątkowo przyjaznym miejscem dla mieszkańców. W obrębie dzielnicy znajduje się niezbędna infrastruktura, usługi oraz sklepy. To doskonałe miejsce do zamieszkania w Warszawie.

Artykuł zewnętrzny

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Magazyn za płotem niemile widziany. Mieszkańcy Lucynowa protestują
Niech gmina stawia magazyny obok domu Burmistrza. O swoja rodzinę umie zadbać, a niedogodności mieszkańców ma gdzieś. Liczy się kasa, nie człowiek
Mieszkanka Wyszkowa
Krakowski rzeźbiarz zaprojektuje wiewiórki
To słowa rzeźbiarza?
C
Krakowski rzeźbiarz zaprojektuje wiewiórki
Plebejski stosunek Wyszkowian jest taki sam jak reszty mieszkańców tego kraju. Bytowanie ze sztuką nie jest im do życia potrzebne. Ile za takie wiewiórki można by zasiłków wypłacić, a ile piwa kupić prawda. Każda taka inwestycja będzie pobudzała malkontentów, ale jest potrzebna. Każda, w każdej formie. Ona przetrwa, nie zostanie przejedzona, ani przepita. Zostanie dla pokoleń bardziej świadomych obywateli tego miasta
Na plus

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Poniedziałek
Lipiec 2022
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Aureli, Malwiny, Zygfryda

REKLAMA