REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

"To nie ten teledysk", czyli jak marzenia się spełniają, gdy gmina i powiat pomagają

Miasto

Zadanie, które miało z założenia promować gminę Wyszków, Powiat Wyszkowski i kulturę romską, przyniosło więcej szkody niż pożytku, a promocję i rozgłos dało jedynie Patrycji Runo i jej najnowszej piosence pt. "Marzenia się spełniają". Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że jak wynika z teledysku, realizację tego wątpliwej jakości promocyjnej i artystycznej klipu, sfinansowały właśnie obydwa samorządy. Teraz jest zakłopotanie, a zainteresowani tłumaczą, że "chodzi o niewłaściwy teledysk".

Galeria zdjęć


REKLAMA

Stowarzyszenie Folwark Runo Edukacja, Integracja, Rozwój Kultury Polskiej i Romskiej wystąpiło do gminy Wyszków oraz do Powiatu Wyszkowskiego o przyznanie dotacji w ramach procedury tzw. małych grantów na realizację zadania publicznego z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego pt.: „Kultura Romska w Gminie Wyszków/ Powiecie Wyszkowskim - nagranie utworu słowno-muzycznego”. Jak czytamy we wnioskach do obydwóch samorządów, celem realizacji zadania ma być zapoznanie mieszkańców gminy/ powiatu z kulturą romską; promocja gminy/ powiatu poprzez udostępnienie teledysku w mediach ogólnopolskich, w portalach muzycznych i mediach społecznościowych. Zdjęcia do teledysku miały być zrealizowane na terenie Powiatu Wyszkowskiego, częściowo w gminie Wyszków.   

Burmistrz Wyszkowa uznał zasadność przyznania Stowarzyszeniu dotacji w wysokości 10 tys. zł, a Zarząd Powiatu - po rekomendacji wydziału promocji - 3 tys. zł (początkowo Stowarzyszenie wnioskowało o 5 tys. zł). Pieniądze z gminy Wyszków zostały przeznaczone na nagranie i montaż teledysku, koszty transportu, wynajem powierzchni zdjęciowych oraz koszty fryzjera i makijażystki. Dotacja z powiatu została przyznana na koszty produkcji utworu oraz koszty transportu i promocji.  

20 maja teledysk do piosenki "Marzenia się spełniają" ukazał się na oficjalnych kanałach internetowych Patrycji Runo. Jak dowiadujemy się z teledysku, został on dofinansowany przez Gminę Wyszków i Powiat Wyszkowski. Specjalne podziękowania otrzymuje również WOK "Hutnik" oraz dwie podwyszkowskie restauracje, w których kręcono część zdjęć.

Sęk w tym, że klip w najmniejszym stopniu nie promuje gminy Wyszków, Powiatu Wyszkowskiego i kultury romskiej, co wprost potwierdza sam menadżer Patrycji Runo. Zapewnia jednak, że nie jest to teledysk, który uzyskał małe granty od samorządów. 

- Walor promujący gminę czy powiat w teledysku "Marzenia się spełniają" jest żaden, bo my mamy podpisaną umowę na realizację innego teledysku, który dopiero teraz robimy - mówi Tomasz Runo. 

Skąd zatem herby gminy i powiatu w teledysku "Marzenia się spełniają", skąd podziękowania dla gminy, powiatu na oficjalnym profilu artystki i skąd oficjalne informacje o tym, że jej teledsyk został dofinansowany przez gminę Wyszków i Powiat Wyszkowski?

- Nie powinniśmy ich teraz wykazywać jako sponsorów, ale chcieliśmy im zrobić fajną promocję. Myślałem, że czym więcej, tym lepiej. Mamy przychylność miasta, tak jak okolicznych gmin, i chcieliśmy się odwdzięczyć. Wyszło nie tak, jak miało być zamierzone - mówi menadżer Patrycji Runo. 

Zapewnia, że Stowarzyszenie Folwark Runo ma w planach realizację w tym roku czterech teledysków, każdy o innej stylistyce, i kolejny będzie bardziej folkowy, promujący kulturę romską i lokalne samorządy. Ma to być właśnie ten teledysk, dofinansowany przez obydwa samorządy. 

Tomasz Runo dodaje jednak, że nikt nie zwrócił się do niego oficjalnie o usunięcie herbów gminy czy powiatu oraz informacji o dofinansowaniu z teledysku do piosenki "Marzenia się spełniają". 

- Z panią naczelnik Wittich (naczelnik wydziału promocji gminy Wyszków - red.) rozmawiałem, pytała, czy to "ten" teledysk, ale jej się podoba, jest OK - mówi Tomasz Runo. 

Od redakcji: Po ukazaniu się tego artykułu, otrzymaliśmy od Tomasza Runo sms-ową prośbę o sprostowanie jego wcześniejszej wypowiedzi, cyt.: "Mam prośbę, proszę sprostować, że pani naczelnik Wittich nie powiedziała że jest teledysk ok. Powiedziała żeby logotyp miasta został, że jest ok. Bo pytałem czy mam usunąć".  

Z Edytą Wittich, mimo wielokrotnych prób nawiązania kontaktu, nie udało nam się porozmawiać. W sprawie wypowiedziała się natomiast Ewa Michalik, p.o. naczelnika wydziału promocji Starostwa Powiatowego w Wyszkowie. 

- Zgodnie z umową dofinansowane zadanie jest realizowane do 30 czerwca. W tym momencie zadanie trwa. Realizację warunków umowy będę oceniać, jak wpłynie do mnie sprawozdanie organizacji z realizacji umowy. Dziś za wcześnie mówić i oceniać, w jakim stopniu zadanie to realizuje zakładany aspekt promocyjny Powiatu Wyszkowskiego i kultury romskiej - mówi Ewa Michalik.  

 

REKLAMA
Elwira Czechowska

Udostępnij:


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Magazyn za płotem niemile widziany. Mieszkańcy Lucynowa protestują
Niech gmina stawia magazyny obok domu Burmistrza. O swoja rodzinę umie zadbać, a niedogodności mieszkańców ma gdzieś. Liczy się kasa, nie człowiek
Mieszkanka Wyszkowa
Krakowski rzeźbiarz zaprojektuje wiewiórki
To słowa rzeźbiarza?
C
Krakowski rzeźbiarz zaprojektuje wiewiórki
Plebejski stosunek Wyszkowian jest taki sam jak reszty mieszkańców tego kraju. Bytowanie ze sztuką nie jest im do życia potrzebne. Ile za takie wiewiórki można by zasiłków wypłacić, a ile piwa kupić prawda. Każda taka inwestycja będzie pobudzała malkontentów, ale jest potrzebna. Każda, w każdej formie. Ona przetrwa, nie zostanie przejedzona, ani przepita. Zostanie dla pokoleń bardziej świadomych obywateli tego miasta
Na plus

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Poniedziałek
Lipiec 2022
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Aureli, Malwiny, Zygfryda

REKLAMA