REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

Kulturalna i życzliwa „Czwórka”

Nauka

W dniach 9 - 13 maja w Szkole Podstawowej nr 4 obchodzony był „Szkolny Tydzień Kultury i Życzliwości - Nasza Niezapominajka”. Codziennie uczniowie brali udział w działaniach promujących kulturę i życzliwość.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Poniedziałek upłynął pod hasłem - „Darmowych Komplementów”- na korytarzu szkolnym zostały wywieszone karteczki z komplementami i życzeniami. Uczniowie odrywali karteczki, pobierali komplementy i obdarowywali wybrane osoby (koleżanki, kolegów, nauczycieli, panie i panów pracujących w szkole), sprawiając im przyjemność.

Wtorek to dzień, w którym odbywały się wybory klasowych „Miss i Misterów Kultury i Życzliwości”.

Środa  uczniowie brali udział w ćwiczeniu: „Harmonijka życzliwości”: otrzymali kartę, którą złożyli w harmonijkę i podpisali, następnie harmonijka wędrowała od ucznia do ucznia. Każdy uczeń, do którego dotarła kartka wpisywał pozytywne cechy danej osoby, np.: „Lubię Cię, bo…”, „Jesteś…”, „Szanuję Cię za Twój…”, itp. Na koniec ćwiczenia - kartki wróciły do swojego właściciela, chętne osoby odczytywały swoją harmonijkę. Wypowiadały się, co czują, co ich zaskoczyło, jakie emocje im towarzyszą.

Czwartek  dla klas 0 - I odbyła się prezentacja filmu „Kocia życzliwość”. Po filmie uczniowie wykonali pracę zbiorową- wspólny rysunek nt. „Kraina życzliwości”. Uczniom wspólnie malowali rysunku na temat „Kraina życzliwości”, ale w nietypowy sposób. Jeden uczeń maluje jedną rzecz na arkuszu papieru (A 3), następnie arkusz wędruje do drugiej osoby, która domalowuje na plakacie coś, co jej zdaniem pasuje do rzeczy już namalowanej. Później kolejna osoba ma szansę umieścić coś swojego na plakacie. Gdy wszyscy uczniowie włączą się do wspólnej zabawy, ale ich pomysły jeszcze się nie wyczerpią, kolejkę można rozpocząć od nowa. Zwraca uwagę na fakt, że pomimo tego, że pracowały samodzielnie, każde z nich miało swój wkład w tworzenie wspólnego rysunku. Na końcu uczniowie tworzą wystawę plakatów na korytarzu szkolnym.

Klasy IV - VIII obejrzały film, w którym Nick Vujicic spotyka się z młodzieżą jednej ze szkół i prowadzi z nimi rozmowę – (Nick Vujicic, właściwie Nicholas James Vujicic – australijski mówca urodzony z rzadką chorobą znaną jako zespół tetra - amelia, czyli całkowitym wrodzonym brakiem kończyn. Na całym świecie prowadzi wykłady na temat niepełnosprawności, tolerancji, życzliwości, motywacji i wiary w Boga. Jest on również odtwórcą głównej roli w przejmującym filmie „Cyrk Motyli”) Film, którego przesłaniem jest fakt, że każdy z nas jest wyjątkowy oglądali również nasi uczniowie klas VII - VIII, wykonywali do niego plakaty, które zdobią szkolne korytarze.

Piątek to czas podsumowania. Na placu apelowym odbył się Happening podsumowujący tygodniową imprezę: wszyscy uczniowie przyszli do szkoły ubrani na odpowiedni kolor i przy utworze - We Are The Champions legendarnej grupy Queen przekazali sobie „Iskierkę Życzliwości” Dokonano również uroczystej dekoracji Miss i Misterów Kultury Oklaskom i gratulacjom nie było końca. Przez cały tydzień uczniowie sadzili na szkolnym skwerku niezapominajki inne kwiaty ozdobne, które nie pozwolą nam zapomnieć, by życzliwość i kultura towarzyszyły nam codziennie.

Miss i Mister Kultury:

Ia - Oliwia Niś, Jan Jaczewski

Ib - Lena Libicz, Aleksander Chojnacki

Ic - Sabina Szurawska, Wojciech Niemyjski

IIa - Izabella Karp, Paweł Borek

IIb - Alicja Jakubowska, Michał Marciniak

IIIa - Jagoda Makarewicz, Kacper Szulecki

IIIb - Daria Świderek, Karol Nieborek

IIIc - Nina Kowalska, Bartosz Dorsz

IVa - Zuzia Ryszawa 

IVb Jakub Górski 

Va Kalina Jastrząb

Vb Piotr Wojciechowski 

VIIa Inga Prażuch

VIIb Kuba Abramczyk

                                                                                                                                                Źródło: SP nr 4 w Wyszkowie

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


WyszkówSP nr 4 w Wyszkowie„Szkolny Tydzień Kultury i Życzliwości - „ Nasza Niezapominajka”

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Magazyn za płotem niemile widziany. Mieszkańcy Lucynowa protestują
Niech gmina stawia magazyny obok domu Burmistrza. O swoja rodzinę umie zadbać, a niedogodności mieszkańców ma gdzieś. Liczy się kasa, nie człowiek
Mieszkanka Wyszkowa
Krakowski rzeźbiarz zaprojektuje wiewiórki
To słowa rzeźbiarza?
C
Krakowski rzeźbiarz zaprojektuje wiewiórki
Plebejski stosunek Wyszkowian jest taki sam jak reszty mieszkańców tego kraju. Bytowanie ze sztuką nie jest im do życia potrzebne. Ile za takie wiewiórki można by zasiłków wypłacić, a ile piwa kupić prawda. Każda taka inwestycja będzie pobudzała malkontentów, ale jest potrzebna. Każda, w każdej formie. Ona przetrwa, nie zostanie przejedzona, ani przepita. Zostanie dla pokoleń bardziej świadomych obywateli tego miasta
Na plus

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Poniedziałek
Lipiec 2022
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Aureli, Malwiny, Zygfryda

REKLAMA