REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryPomoc dla Ukrainy

"Z nami dotkniesz nawet nieba"

Nauka

19 maja był dniem otwartym w I Liceum Ogólnokształcącym CN-B w Wyszkowie sieci szkół Feniks. Młodzież mogła zapoznać się z ofertą szkoły i wziąć udział w ciekawych zajęciach.

Galeria zdjęć


REKLAMA

ILO CN - B w Wyszkowie jest to profesjonalne liceum mundurowe, które wyróżnia się profesjonalizmem kadry, w skład której wchodzą oficerowie Wojska Polskiego, policji oraz straży pożarnej, z dużą liczbą  zajęć praktycznych, takich jak: obozy przetrwania, paintball, strzelanie, skoki spadochronowe, nurkowanie, tunel aerodynamiczny, elementy wspinaczki. Wyszkowski dzień otwarty “Feniksa” przebiegał pod haslem “Z nami dotkniesz nawet nieba”. Prezentacji programu edukacyjnego dokonał kom. w st. spocz. Mariusz Gierula szef zespołu ds. rozwoju CN-B Feniks.

- Nasze szkoły przygotowują w różnych formacjach mundurowych, głównie do wojska. Jest to normalne Liceum Ogólnokształcące, natomiast dodatkowe zajęcia, które prowadzimy, są skierowane po to, żeby jak najlepiej przygotować kandydatów do przyszłej służby. Nasza szkoła wyróżnia się tym, że jest to przygoda życia. Mamy szereg kursów, które uczniowie mogą zdobyć np. skoki spadochronowe, nurkowanie, techniki interwencyjne, techniki linowe. Większość uczniów podczas czterech lat korzysta z tego, mamy około 80 proc. skoczków spadochronowych, którzy wykonują samodzielne skoki i otrzymują certyfikat. To ułatwia im przyszłą rekrutację nie tylko do uczelni wojskowych ale też i na rynku cywilnym. W ramach szkolenia współpracujemy z jednostkami wojskowymi. Naszą jednostką, która na co dzień prowadzi zajęcia, jest 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej. Nasi uczniowie minimum raz w miesiącu jeźdzą na zajęcia, gdzie w rolę nauczycieli wcielają się żołnierze i jest to bardzo ciekawe, to nas wyróżnia. Jesteśmy również siecią szkół. W Wyszkowie placówka działa od roku. W całej Polsce mamy 1200 uczniów. To powoduje, że mamy lepszą kadrę, więcej kadry i więcej możliwości. Na obozach szkoleniowych wymieniamy się kadrą, doświadczeniami. Ewenementem w naszej szkole jest to, że w zeszłym roku uczniowie z Wyszkowa ślubowali na Westerplatte. Zachęcam, aby do nas przychodzić, na pewno uczniowie przeżyją w naszej szkole przygodę życia - mówił.

Podczas dnia otwartego uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego CN - B zaprezentowali musztrę policyjną, pokaz broni, widowiskowy pokaz samoobrony i technik interwencyjnych. Strażacy z PSP w Wyszkowie przygotowali prezentację specjalistycznego sprzętu gaśniczego, umundurowania oraz obsługi węża gaśniczego a także bardzo ciekawie opowiadali o akcjach pożarniczych. Swoje stoisko promocyjne wystawiła również 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej żołnierze z 52. batalionu lekkiej piechoty z Komorowa, na którym zaprezentowali oraz omówili wyposażenie żołnierzy lekkiej piechoty m.in. broń osobistą, hełmy, noktowizory, kamizelki. 

- Wyróżnianmy się autorskimi programami z takich przedmiotów jak: edukacja obronna, czy samoobrona i techniki interwencyjne, Współpracujemy z biurem do spraw programu „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej” MON w ramach programów dla Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych oraz Oddziałów Przygotowania Wojskowego. Kształcimy liderów, dlatego podstawą w naszych szkołach jest jak najlepsze przygotowanie uczniów do matury i zdobycie dodatkowych punktów podczas rekrutacji w Akademii Wojskowych, Wyższej Szkoły Policji oraz Szkoły Głównej Służby Pożarniczej - dodają przedstawiciele szkoły. 

REKLAMA
Monika Grzelecka

Udostępnij:


Wyszkówsieć szkół FeniksI Liceum Ogólnokształcącym CN – B w Wyszkowiedzien otwarty w I Liceum Ogólnokształcącym CN – B Feniks w Wyszkowie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

OSTATNIE KOMENTARZE

Magazyn za płotem niemile widziany. Mieszkańcy Lucynowa protestują
Niech gmina stawia magazyny obok domu Burmistrza. O swoja rodzinę umie zadbać, a niedogodności mieszkańców ma gdzieś. Liczy się kasa, nie człowiek
Mieszkanka Wyszkowa
Krakowski rzeźbiarz zaprojektuje wiewiórki
To słowa rzeźbiarza?
C
Krakowski rzeźbiarz zaprojektuje wiewiórki
Plebejski stosunek Wyszkowian jest taki sam jak reszty mieszkańców tego kraju. Bytowanie ze sztuką nie jest im do życia potrzebne. Ile za takie wiewiórki można by zasiłków wypłacić, a ile piwa kupić prawda. Każda taka inwestycja będzie pobudzała malkontentów, ale jest potrzebna. Każda, w każdej formie. Ona przetrwa, nie zostanie przejedzona, ani przepita. Zostanie dla pokoleń bardziej świadomych obywateli tego miasta
Na plus

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Poniedziałek
Lipiec 2022
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Aureli, Malwiny, Zygfryda

REKLAMA